10 / 3 779

První BMW X7.

17.10.2018 |  Štítky: BMW

BMW představilo novou definici automobilového luxusu.

BMW představilo novou definici automobilového luxusu. BMW X7 mísí přepychový vzhled, exkluzivitu a prostornost s praktičností. Nejnovější a největší model BMW řady X využívá pokrokové pohonné jednotky a podvozek, plus velkorysý prostor ve všech třech řadách sedadel, luxusní interiér a pokročilé prvky výbavy k tomu, aby nabídl bezkonkurenční zážitek z jízdy a interiéru.

Interiér a výbava.
Tři řady sedadel řidiče a posádku hýčkají výjimečným pocitem prostoru. Tvary přístrojové desky plynule přecházejí do dveřních panelů. Nově uspořádané seskupení displejů, které je součástí standardně nabízeného interiéru BMW Live Cockpit Professional a zahrnuje kontrolní displej a plně digitální přístrojový štít. Kombinováno je s klasicky navrženým ovládacím panelem na středové konzole. Na středové konzole je umístěn ovladač iDrive, nově navržený volič automatické převodovky, tlačítko start/stop a spousta dalších.

Třetí řada sedadel jako součást standardní výbavy, dvě samostatná sedadla ve druhé řadě jako volitelná výbava.
Prostornost a praktičnost interiéru nového BMW X7 potrhují tři standardně dodávané řady sedadel, které nabízejí prostor pro celkem sedm cestujících. Úroveň zvyšuje panoramatická střecha, držáky nápojů a loketní opěrky zabudované do obložení boků. Druhá řada je standardně třímístná v klasické konfiguraci. Alternativně lze do druhé řady zvolit dvě extrémně pohodlná samostatná sedadla. 

Ovládání klimatizace, osvětlení interiéru a zábavní systémy zaručují luxusní zážitky z jízdy.
Standardní výbavou nového BMW X7 je kromě jiného čtyřzónová automatická klimatizace. Volitelně lze objednat pětizónovou klimatizaci s dalšími výdechy
ventilace pro třetí řadu sedadel. Rovněž volitelný paket Ambient Air umožňuje ionizaci vzduchu a provoní interiér osmi individuálně volitelnými vůněmi.
„Termo“ provedení držáků na nápoje v přední části středové konzoly, které lze objednat na přání, umožňuje podle potřeby udržovat teplotu nápojů. Díky
přípravě pro telefon s bezdrátovým nabíjením je možné nabíjet kompatibilní telefony v přihrádce před držáky na nápoje.

Plynulá a rychlá: osmistupňová automatická převodovka Steptronic.
Všechny motory dostupné pro nové BMW X7 spolupracují s osmistupňovou převodovkou Steptronic, která se v nejnovější generaci vyznačuje širším
rozsahem převodových poměrů a novou řídicí jednotkou. To snižuje otáčky motoru obzvláště u vyšších převodových stupňů, což zvyšuje celkovou
hospodárnost hnacího ústrojí.

Precizní rozdělení výkonu.
Maximalizovat trakci, agilitu a ovladatelnost nového BMW X7 má opět za úkol nejnovější generace inteligentního pohonu všech kol BMW xDrive, který nyní
mění způsob, jakým je rozdělován točivý moment mezi přední a zadní kola. Elektronicky řízený systém pohonu všech kol spolupracuje se stabilizačním systémem DSC (Dynamic Stability Control), který poskytuje základ pro bezproblémovou a bezpečnou ovladatelnost bez ohledu na jízdní a klimatické podmínky.

Asistenční systémy.
Progresivní luxus nového BMW X7 dále podtrhuje nabídka komplexních, podle trhů specifických asistenčních systémů, které zvyšují komfort a bezpečnost.
Tyto špičkové systémy zpracovávají obraz kamer a data z radarových senzorů a extrémně efektivním způsobem řidiči pomáhají v nejrůznějších situacích.
Snižují jeho zátěž v monotónních jízdních situacích, jako jsou dopravní zácpy a pomalu jedoucí provoz, a ulehčují ovládání vozu v nestandardních jízdních
situacích.

Driving Assistant Professional.
Volitelný paket Driving Assistant Professional nabízí celou řadu asistenčních systémů pro maximálně pohodlné a bezpečné řízení. Tento komplexní paket
zahrnuje asistent pro udržování v jízdním pruhu včetně asistentu jízdy v dopravních zácpách a také systém udržující vůz v jízdním pruhu s aktivní ochranou před nárazem z boku. Systém je vybaven funkcí detekce přítomnosti rukou na volantu, takže jej stačí držet jen konečky prstů. Kokpit je vybaven vestavěnou interiérovou kamerou monitorující pozici řidičovy hlavy s cílem zjistit, zda dává pozor na to, co se děje na silnici.

Aktivní pomoc, když je potřeba.
Další funkcí paketu Driving Assistant Professional je asistent nouzového zastavení Emergency Stop Assistant (funkce není v Evropě dostupná). Tato funkce se aktivuje stiskem tlačítka elektronické parkovací brzdy a je určena pro situace, ve kterých řidič znenadání není z důvodu zdravotního stavu schopen reagovat. Asistent nouzového zastavení v závislosti na jízdní situaci a okolí vozu zastaví vozidlo buď v aktuálním jízdním pruhu na krajnici, nebo v odstavném pruhu. Jakékoliv změny rychlostních pruhů jsou prováděny automaticky. Současně se aktivují výstražná světla a tísňové volání E-Call automaticky vyrozumí call centrum, které následně kontaktuje záchranné složky.

Maximálně snadné parkování a manévrování.
Nové BMW X7 je standardně vybaveno aktivním parkovacím asistentem PDC se senzory vpředu a vzadu. Parkovací asistent (také součást standardní
výbavy) je schopen automaticky vybrat a zajet na parkovací místo, které je paralelně k vozovce. Systém se stará o zrychlování a brzdění, řízení a všechny nezbytné změny rychlostních stupňů. Funkce Remote 3D View řidičům umožňuje zobrazit živý trojrozměrný obraz jejich vozu a bezprostředního okolí na jejich chytrém telefonu.

Digitální, inteligentní a zcela propojený.
Součástí standardní výbavy nového BMW X7 je BMW Inteligentní osobní asistent, který okamžitě reaguje na zvolání „Hej, BMW“. Od března 2019 půjde o nedílný prvek ovládacího systému a zákazníci ho budou moci do svého vozu přidat prostřednictvím funkce vzdálené aktualizace Remote Software Upgrade. Jedná se o počátek nové éry, tím, že budou řidiči se svým vozem komunikovat. 

BMW si osvojuje digitální osobnost.
BMW Inteligentní osobní asistent se učí zvyky a je následně schopen je při vhodné příležitosti použít. Pomáhá řidiči, učí se jeho záliby a zná jeho nejoblíbenější nastavení – například vyhřívání sedadel nebo místa, kam často jezdí podle navigace („Take me home“). Řidič může dát asistentovi jméno a tím pádem mu dodat ještě více individuality a osobnosti. Osobní asistent očekává každý řidičův povel, ale umí také nezávazně konverzovat. Věta „Hej, BMW, je mi zima“ vyzve asistenta ke zvýšení teploty. Dokáže vysvětlit nejrůznější záležitosti („Jak pracuje asistent dálkových světel?“), nabídne aktuální stav vozu („Je hladina oleje v pořádku?“) a pomůže odpovědět na různé otázky („Mám nějaká varovná upozornění?“). Věta „Hej, BMW, jsem unavený“ spustí program vitality, který mimo jiné upraví osvětlení interiéru, hudbu a topení s cílem řidiče osvěžit.

Dokonalý spolujezdec.
Navigace může být nyní ještě jednodušší, jelikož asistent najde v cílové destinaci místo k zaparkování, poskytne veškeré informace o dopravní situaci po cestě a upozorní řidiče na čas odjezdu. Spolupráce asistenta s programy Microsoft Office 365 a Skype for Business promění vůz v pojízdnou kancelář a na přání řidiče umožňuje, aby se připojil k telekonferencím nebo přečetl e-maily.

Jízdní zážitky uvnitř vozu: péče a relaxace na cestách.
Inteligentní osobní asistent dokonce přispívá k dobrému pocitu řidiče svou funkcí Caring Car. Sem patří relaxační programy a programy vitality, které s cílem osvěžit nebo uvolnit řidiče aktivují pečlivě sladěnou kombinaci různých funkcí, jako je klimatizace, masážní funkce sedadel, provonění interiéru nebo hudba. K dispozici je výběr ze čtyř režimů, které jsou perfektně přizpůsobeny aktuální náladě řidiče Executive, Expressive, Private a Wellbeing. Vybraný program lze spustit pomocí osobního asistenta slovy „Hej, BMW, jsem unavený“ nebo „Hej, BMW, aktivuj režim Executive.“

Promění spolujezdce v kopiloty.
Nové BMW X7 také umožňuje spolujezdcům vpředu a vzadu přizpůsobit si zážitky z jízdy způsobem, jaký doposud nebyl možný. S řidičovým souhlasem
mají prostřednictvím funkce Connected Command možnost k vozu připojit svůj chytrý telefon a poté ovládat jeho vybrané funkce. Tímto způsobem múžou řidiči usnadnit práci, a to například tím, že změní trasu, nebo upraví klimatizaci.

BMW Digitální klíč: promění chytrý telefon v klíč od vozu.
BMW Digitální klíč využívá technologii Near Field Communication (NFC), která umožňuje, aby bylo nové BMW X7 zamknuto a odemknuto prostřednictvím chytrého telefonu, a to bez použití klasického klíčku. Přidržením chytrého telefonu u kliky dveří se vozidlo odemkne. Uvnitř vozu lze motor nastartovat vložením chytrého telefonu do bezdrátové nabíječky nebo vložením do přihrádky na telefon. Digitální klíč, který je přístupný prostřednictvím aplikace BMW Connected, poskytuje flexibilitu, protože jej řidič může sdílet až s pěti lidmi. Zákazníci mohou alternativně používat kartu BMW Key Card.

Správné informace ve správný čas.
Nově navržené obrazovky přístrojového panelu a kontrolního displeje, stejně jako rozšířená funkčnost nového BMW X7 posouvají intuitivnost obsluhy na další úroveň, a zároveň řidičům pomáhají ještě efektivněji se koncentrovat na silnici před nimi. Standardně dodávaný BMW Life Cockpit je tvořen plně digitálním displejem s vysokým rozlišením za volantem a kontrolním displejem. Součástí této výbavy je také adaptivní navigační systém a multimediální systém s 20GB pevným diskem.

Vždy aktuální díky funkci Remote Software Upgrade.
Funkce Remote Software Upgrade zaručuje, že nové BMW X7 má vždy ten nejnovější software. Instalace je stejně jednoduchá jako aktualizace chytrého telefonu.

Prodeje nového BMW X7 začnou po celém světě v březnu 2019.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků