10 / 3 810

První BMW řady 2 Gran Coupé

16.10.2019 |  Štítky: BMW

S prvním BMW řady 2 Gran Coupé BMW vůbec poprvé přináší koncept čtyřdveřového kupé, který zažívá obrovský úspěch ve vyšších automobilových kategoriích, také do segmentu prémiových kompaktních automobilů.

Tato elegantnější alternativa ke klasickému sedanu slaví svoji premiéru s neokoukanou dávkou individuality, estetické přitažlivosti a emocionální intenzity, podpořenou inovativním konceptem obsluhy a konektivitou s nezbytnou každodenní použitelností a dynamickými vlastnostmi, jimiž je BMW proslulé. Světová premiéra v Lipsku vyráběného BMW řady 2 Gran Coupé proběhne v listopadu 2019 na autosalonu v Los Angeles. Prodeje odstartují v březnu 2020.

Jak jeho sportovní vzhled napovídá, BMW řady 2 Gran Coupé stanovuje v dané kategorii z hlediska dynamiky nová měřítka. Základem tohoto potenciálu je vyspělý pohon předních kol BMW, který BMW řady 2 Gran Coupé sdílí s BMW řady 1. Čtyřdveřové kupé, které je vybaveno nejmodernějšími technologiemi podvozku a inovativními systémy, např. v oblasti obsluhy, zvedá laťku také co se jízdní dynamiky a agility týče a je ideální volbou pro mladé městské zákazníky, pro něž jsou prioritou sportovní jízdní vlastnosti, nejmodernější konektivita a velkorysý vnitřní prostor. V provedení BMW M235i xDrive je součástí standardní výbavy pohon všech kol BMW xDrive.

Nízké, široké, sportovní a standardně s LED předními světlomety.

BMW řady 2 Gran Coupé má na silnici sportovní, přikrčený a široký postoj. Jeho sebevědomý vzhled vychází z dynamické přední části s nově pojatou interpretací klasických designových ikon BMW. Mírně zkosené světlomety, které standardně disponují LED technologií a volitelně mohou být vybaveny adaptivní funkcí, tvoří výraznou BMW přední část se čtyřmi světlomety a přitahují pozornost k dobře známé BMW masce chladiče ve tvaru ledvinek.

Interiér se vyznačuje sportovním stylem a ohromujícím prostorem. 

Interiér BMW řady 2 Gran Coupé byl navržen s ohledem na rodinný život i dlouhé cesty. Jeho moderní pojetí podtrhují inovativní detaily, jako jsou světelné proužky, které jsou součástí seznamu volitelné výbavy, případně standardem u vyšších stupňů výbavy. Navzdory elegantním tvarům kupé se BMW řady 2 Gran Coupé vyznačuje velkorysým vnitřním prostorem, který cestujícím nabízí ve srovnání s BMW řady 2 Coupé výrazně jednodušší nastupování a o 33 mm větší prostor pro kolena na zadních sedadlech. Sedadla jsou umístěna o 12 mm výše. Zavazadlový prostor má objem 430 litrů.

Na řidiče zaměřená palubní deska.

Různé ovládací prvky jsou orientované přímo na řidiče a jsou seskupené podle různých funkcí. Přístup k funkcím infotainmentu zajišťuje nový ovládací systém BMW Operating System 7 prostřednictvím seskupení displejů. Vzhled přístrojového panelu se svým pojetím odkazuje na design světlometů na přídi vozidla. Dotykový kontrolní displej s vysokým rozlišením je umístěn uprostřed a v obvyklém BMW stylu natočen směrem k řidiči, který si může tyto velké displeje konfigurovat podle svých osobních požadavků.

Neutrální chování s BMW Performance Control.

Technologie ARB pracuje v těsné součinnosti s funkcí BMW Performance Control ovlivňující stáčivost vozu kolem svislé osy. Tato funkce je rovněž součástí standardní výbavy BMW řady 2 Gran Coupé a přináší agilnější ovladatelnost vozu tím, že inteligentně přibrzďuje kola uvnitř zatáčky. Technologie ARB a BMW Performance Control jsou součástí výbavy také u BMW M235i xDrive.

Výběr ze tří druhů podvozku.

Kromě standardního podvozku BMW řady 2 Gran Coupé, který je sám o sobě dynamicky naladěn a speciálně upraven pro různé varianty motorů, mají zákazníci možnost vybrat ze seznamu volitelné výbavy M sportovní podvozek s o 10 mm nižší světlou výškou nebo adaptivní podvozek s aktivně řízenými tlumiči. Tato konkrétní varianta umožňuje řidiči vybírat si ze dvou různých nastavení odezvy tlumení. Voličem jízdních režimů lze aktivovat mód Comfort, nebo mód Sport.

Od začátku prodejů na výběr ze tří motorů.

Nové BMW řady 2 Gran Coupé bude od uvedení na trh k dispozici se třemi motory (jeden vznětový a dva zážehové) nejnovější generace rodiny BMW EfficientDynamics. Základním motorem je tříválcová jednotka BMW 218i s výkonem 103 kW, zatímco dvoulitrový čtyřválcový motor pohánějící BMW 220d generuje 140 kW. Vrcholem nabídky je nejvýkonnější čtyřválec BMW Group, jehož 225 kW propůjčuje BMW M235i xDrive mimořádně sportovní výkony. Vrcholná verze zrychlí z klidu na 100 km/h za 4,9 sekundy a zastaví se až u elektronicky omezené rychlosti 250 km/h.

Nasazení trojice různých převodovek.

U BMW 218i je výkon motoru standardě přenášen prostřednictvím vylepšené šestistupňové manuální převodovky, ačkoliv zákazníci mohou zvolit také propracovanou sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku Steptronic. Dalším zdokonalením v oblasti komfortu řazení a akustiky prošla jak automatická převodovka Steptronic v BMW 220d, tak automatická převodovka Steptronic Sport v BMW M235i xDrive.

Inovativní podpora systémů z vyšších modelových tříd.

BMW řady 2 Gran Coupé využívá mnoho inovativních asistenčních systémů, které pocházejí z BMW automobilů vyšších modelových tříd. Standardní výbava na evropských trzích zahrnuje funkci varování před čelní srážkou nebo srážkou s chodcem s brzdnou funkcí ve městě, která řidiče upozorňuje také na cyklisty. Součástí standardní výbavy je též varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu s aktivním vracením do jízdního pruhu.

Parking Assistant s inovativním couvacím asistentem. 

Pro BMW řady 2 Gran Coupé je volitelně k dispozici také komplexní asistence při parkování a manévrování v podobě Park Distance Control (PDC), couvací kamery nebo výbavy Parking Assistant, která nabízí automatické asistované parkování do parkovacích míst umístěných příčně i podélně k silnici, a také automatické vyjetí z podélných parkovacích míst. Součástí volitelné výbavy je rovněž inovativní couvací asistent.

Promění chytrý telefon v klíč od vozu.

K dispozici jsou dvě nové inteligentní funkce převzaté z BMW automobilů vyšších modelových tříd: digitální klíč BMW Digital Key a inteligentní osobní asistent BMW Intelligent Personal Assistant. Digitální klíč umí odemknout a zamknout vozidlo chytrým telefonem prostřednictví technologie Near Field Communication (NFC).

Přirozená interakce s BMW Intelligent Personal Assistant.

Součástí konceptu obsluhy je také BMW Intelligent Personal Assistant, který se poprvé představil v BMW řady 3. Krátké zvolání „Hey, BMW“ řidičům umožňuje ovládat své vozidlo a jeho funkce a získávat informace pouhým mluveným slovem. BMW Intelligent Personal Assistant je digitální osobnost s vlastní inteligencí, která se může naučit zvyky následně je v příslušném kontextu aplikovat nebo vést příležitostnou konverzaci.

Navigace Connected pro klidný příjezd do cíle.

Služby navigace Connected umožňují začlenit interní a externí informace do plánování trasy. Řidiči BMW řady 2 Gran Coupé budou moci posílat cíle z různých aplikací přímo do navigačního systému svého vozu, ukládat je a následně synchronizovat. Parking Space Assistant řidiči s předstihem navrhne různé možnosti k zaparkování v místě cílové destinace. V některých městech je dokonce možné automaticky zaplatit parkovné.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků