10 / 3 917

Představuje se nová 6. generace Opel Corsa

24.5.2019 |  Štítky: Opel | elektrický pohon | elektromobily | skladové vozy

Opel ​chystá významnou novinku – a elektrifikuje se!

Blížící se uvedení Corsy nové – už šesté – generace bude zároveň momentem, kdy německá automobilka uvede poprvé také plně elektrickou verzi s dojezdem až 330 km (předběžné údaje dle metodiky WLTP). Corsa je pro Opel skutečným bestsellerem: Od premiéry první generace v roce 1982 se prodalo více než 13,6 milionů vozů této řady. Nová generace nabídne pohon na benzin, naftu i elektřinu!

Výkon 100 kW/136 k, akční rádius 330 km
Díky dojezdu na elektřinu až 330 km (dle metodiky WLTP) bude nová Corsa-e dokonale připravena pro každodenní používání. Při využití rychlonabíjení se 50 kWh baterie nabije na 80 procent své kapacity za pouhých 30 minut. Corsa-e bude přizpůsobena pro všechny způsoby nabíjení: Kabelem z domácí sítě, pomocí nástěnných nabíječek i pomocí veřejných rychlonabíječek. Na akumulátory Opel dává osmiletou záruku.

Akční rádius bude ovlivňovat i jízdní režim, jaký si řidič navolí: Normal, Eco a Sport. Při volbě režimu Sport vynikne dynamika vozu, o něco se ale sníží dojezd. V Eco modu ujede Corsa-e největší vzdálenost, ovšem při nižším komfortu posádky.

Výkon pohonné jednotky Corsy-e činí 100 kW/136 k a vysoký točivý moment 260 Nm bude k dispozici prakticky okamžitě po rozjezdu. Corsa-e dokáže zrychlit z 0 na 50 km/h za pouhých 2,8 sekundy a z 0 na 100 km/h za 8,1 sekundy.

Nová Corsa-e má příjemně sportovní design, její délka činí 4,06 m. Nový model je o 48 mm nižší než předchůdce aniž by tím utrpěl prostor pro hlavy cestujících. Sedadlo řidiče je položeno o 28 mm níže. Díky nižšímu těžišti jsou jízdní vlastnosti lepší, k příjemné jízdní dynamice přispívá i přesné řízení.

Safety first: Světlomety IntelliLux LED® Matrix
Nová Corsa jako první uvádí do svého segmentu celou řadu asistenční systémů a technologií - jde například o skvělé neoslňující světlomety IntelliLux LED® Matrix propojené s čelní kamerou. Nechybí systém rozpoznávání dopravních značek, varování před mrtvým úhlem zpětných zrcátek, varování před čelní kolizí nebo systém ochrany boků karoserie.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků