10 / 3 916

Představení nového Volva XC40

22.9.2017 |  Štítky: Volvo | SUV


 
Při příležitosti představení Volva XC40 přichází automobilka Volvo Cars se změnou tradičního pojetí vlastnictví vozu, které nahrazuje svým programem předplacených služeb Care by Volvo *. Jeho smyslem je nabídnout zákazníkům možnost vlastnit vůz způsobem, který bude stejně transparentní, jednoduchý a bezproblémový, jako by se jednalo o mobilní telefon.
 
Díky pevně danému měsíčnímu poplatku budou nutnost placení zálohy, vyjednávání o ceně a místní rozdílnosti v cenách patřit minulosti. V závislosti na regionální dostupnosti bude program Care by Volvo zahrnovat také přístup k celé řadě digitálně řízených osobních asistenčních služeb, jako jsou doplnění paliva, čištění a mytí vozu, vyzvednutí a dopravení vozu do servisu nebo doručení online objednávky přímo do vozu. Volvo XC40 lze včetně programu Care by Volvo na vybraných trzích objednávat již od dnešního dne.
 
Řidiči nového Volva XC40 budou současně prvními zákazníky automobilky Volvo, kteří získají možnost prostřednictvím aplikace Volvo On Call* *  s novou technologií digitálního klíče sdílet svůj vůz s přáteli a členy rodiny. Funkce sdílení vozu bude součástí standardní nabídky pro zákazníky zapojené v programu Care by Volvo.
 
S příchodem Volva XC40 bude společnost Volvo Cars za svou historii vůbec poprvé nabízet tři nové globálně dostupné modely SUV, přičemž si tímto příspěvkem do rychle se rozrůstajícího segmentu automobilového trhu vydláždí cestu k dalšímu růstu prodeje a zisků.
 
Volvo XC40 je prvním modelem postaveným na nové kompaktní modulární platformě CMA, která se stane základem pro všechny další modely řady 40 včetně plně elektrických vozů. Vyvinutí platformy CMA ve spolupráci s automobilkou Geely přineslo společnosti Volvo Cars potřebnou úsporu.
 
„Volvo XC40 představuje naši vstupenku do segmentu malých SUV a jeho úkolem je zvýšit atraktivitu značky Volvo a posunout ji novým směrem,“ uvedl prezident a generální ředitel společnosti Håkan Samuelsson. „Jedná se o svěží, kreativní a velmi výrazný přírůstek do rodiny Volvo. Proto je přirozené, že jsme se jej rozhodli představit v Miláně, živoucím evropském centru, které udává tón v oblasti módy, umění, designu a životního stylu.
 
Volvo XC40 vnese do segmentu malých SUV cenami ověnčené technologie v oblasti bezpečnosti, konektivity a infotainmentu, známé z nových modelů Volvo řady 90 a 60. Stejně jako u jeho větších sourozenců se i u Volva XC40 projeví efekt těchto nových, automobilkou vyvinutých technologií na značku a její ziskovost.
 
Jedná se o technologie, které udělají z Volva XC40 jedno z nejlépe vybavených malých prémiových SUV dostupných na trhu. Nabídka bezpečnostních systémů a funkcí na podporu řidiče zahrnuje u Volva XC40 asistent pro jízdu v kolonách a semiautonomní řízení Pilot Assist II, poslední generaci systému City Safety, systém ochrany proti neúmyslnému sjetí z vozovky, systém preventivní ochrany v případě nechtěného opuštění vozovky, systém varování před křížením cesty jiným vozidlem s funkcí automatického brzdění plnou brzdnou silou a kameru s výhledem do 360°, která řidiči pomůže při manévrování ve stísněném prostoru.
 
Volvo XC40 nabízí také nový radikální přístup k úložnému prostoru uvnitř vozu. Díky důvtipně řešenému designu budou mít řidiči Volva XC40 k dispozici mimo jiné také funkční úložný prostor ve dveřích nebo pod sedadly, speciální odkládací přihrádku na telefon, který se zde může indukčně nabíjet, výklopný háček na malé tašky nebo vyjímatelný odpadkový koš ve středovém tunelu.
 
Od zahájení výroby bude Volvo XC40 k dispozici s naftovým motorem D4 nebo s benzínovým agregátem T5 z rodiny motorů Drive-E. Později bude nabídka rozšířena o další motorizace včetně hybridní a zcela elektrické varianty. Volvo XC40 bude prvním modelem Volvo dostupným s novým tříválcovým motorem Volvo.
 
Produkce nového Volva XC40 odstartuje v listopadu v belgickém Gentu. Nicméně objednávkový systém se pro zákazníky otevře již dnes a stejně tak si lze ode dneška na některých trzích objednat i program Care by Volvo.

* Program Care by Volvo  zatím není v nabídce pro Českou republiku.
**V České republice je momentálně k dispozici 4G/LTE HW příprava umožňující pozdější aktivaci VOC (pro ČR zatím není dostupná plná funkčnost systému vč. aplikace pro smartphone umožňující sledování a ovládání podporovaných funkcí vozu).
 
 
 

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků