10 / 3 779

Porsche 911 Speedster míří do výroby

3.10.2018 |  Štítky: Porsche | sportovní vozy

Společnost Porsche začne v první polovině roku 2019 sériově vyrábět model Porsche 911 Speedster.

Ze studie k 70. výročí sportovních vozů Porsche se stane přísně limitovaný speciální model. Otevřený dvoumístný vůz bude uveden na trh v edici omezené na 1948 exemplářů. Tento počet je vzpomínkou na prototyp Porsche 356 „č. 1“ Roadster, který obdržel schválení k provozu 8. června 1948.

Nyní byla v Paříži představena letos již druhá verze koncepční studie Speedster ve zdokonalené podobě. Její lakování v odstínu „indická červená“ připomíná model 911 Speedster modelové řady G (od roku 1988). Atraktivní sportovní vzhled umocňují nová 21“ kola se zkříženými paprsky a interiér čalouněný černou kůží.

Mezi charakteristické detaily koncepční studie, vystavené v Paříži, patří kromě nápadného lakování také 21“ kola s upevněním centrální maticí na obou nápravách. Jejich design se zkříženými paprsky vizuálně připomíná aktuální závodní vozy Porsche. Také barevná světla pro denní svícení se používají v moderním motoristickém sportu. Obě vnější zpětná zrcátka ve stylu „Talbot“ a víčko palivové nádrže, umístěné uprostřed předního víka, mají povrchovou úpravu z černého chromu a platiny. Interiéru dominuje černá kůže s červeným prošíváním a částečnou perforací.

Mezi charakteristické znaky studie 911 Speedster Concept patří zkrácený rám čelního okna se sníženým spodním okrajem, patřičně zmenšená boční okna a zadní kryt z uhlíkového kompozitu s dvojitým vyboulením za předními sedadly. Obě vozidla mají místo plnohodnotné skládací střechy jen lehkou plachtu, která se připevňuje stiskacími knoflíky.

Rovněž výfukovou soustavu s koncovkami z titanu a poháněcí ústrojí včetně šestistupňové mechanické převodovky dodali vývojáři vozů Porsche GT. To samé platí pro srdce přísně limitované speciální edice: Šestiválcový „boxer“ studie Speedster Concept dosahuje výkonu více než 500 k a nejvyšších otáček 9000 min-1.

Z přání se stane skutečnost. Provozuschopná studie 911 Speedster Concept bude uvedena do sériové výroby v roce 2019.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků