10 / 3 812

Pohled zpátky do budoucnosti: klasické Mini Electric

28.3.2018 |  Štítky: Mini

MINI opět předvede své nadšení pro čistě elektrickou mobilitu prostřednictvím nového pohledu na ikonický vůz.

Klasické Mini Electric kombinuje historický vzhled oblíbeného malého vozu s průkopnickou technologií pohonu pro městskou mobilitu zítřka. Tímto jedinečným vozem MINI vysílá jasný signál, který demonstruje jeho odhodlání zachovat si nezaměnitelný charakter značky, a přitom se vydat vstříc inovativní technologii lokálně nulových emisí.

Klasické Mini Electric je výsledkem imaginární cesty časem, ve které byl příběh klasického modelu rozšířen o navazující kapitolu. Originál z druhé poloviny 20. století se stává sympatickým ambasadorem ekologického přístupu a představitelem udržitelné mobility, jejíž budoucnost právě začala.

Svět městské elektrické mobility se může brzy těšit na příchod zbrusu nového modelu, nabitého charismatem, individuálním stylem a potěšením z jízdy. MINI Electric Concept mělo premiéru na frankfurtském autosalonu 2017 a vydláždí cestu pro první čistě elektrický vůz značky, který bude představen v roce 2019 – právě v roce 60. výročí klasického Mini. Plně elektrický sériový model, který je momentálně ve fázi vývoje, bude postaven na 3dveřovém MINI a začne se vyrábět příští rok v továrně MINI v Oxfordu.

MINI v rámci BMW Group opět přebírá průkopnickou roli ve světě udržitelné mobility. V roce 2008 tato značka představila MINI E, postavené na předchůdci současného 3dveřového MINI. Vyrobilo se jich přibližně 600 kusů, které byly využity k reálným testům v každodenním provozu. Tyto testy hrály klíčovou roli na cestě k vývoji BMW i3, které se těší celosvětovému úspěchu od roku 2013 (kombinovaná spotřeba energie: 13,6–13,1 kWh/100 km, kombinované emise CO2: 0 g/km).

Na cestě k nové éře elektrické mobility už MINI udělalo další krok kupředu. V novém modelu, plug-in hybridním MINI Cooper SE Countryman ALL4 (kombinovaná spotřeba paliva: 2,3–2,1 l/100 km, kombinovaná spotřeba energie: 14,0–13,2 kWh/100 km, emise CO2 z paliva: 52–49 g/km), poskytuje kombinace spalovacího motoru s elektrickým pohonem celkový výkon 165 kW/224 k a zajišťuje inteligentní hybridní pohon všech kol. Praktický pětidveřový model, který spadá do segmentu prémiových kompaktních vozů, přináší potěšení z jízdy na jakémkoliv povrchu. Pro efektivní akceleraci využívá potenciál obou motorů, přičemž až do rychlosti 125 km/h může jet čistě na elektrický pohon. Díky těmto vlastnostem je MINI Cooper SE Countryman ALL4 významným příspěvkem k celosvětovému úspěchu elektrifikované flotily vozů od BMW Group.

Naproti tomu klasické Mini Electric, které bude představeno v New Yorku, zůstane jedinečné. Jako základ pro tento výjimečný vůz posloužil pečlivě zrenovovaný exemplář jednoho z posledních modelů klasického Mini Cooperu. Červený lak karoserie je doplněn o kontrastní bílou střechu a charakteristické pruhy na kapotě se žlutým logem MINI Electric v emblému značky a na středech kol. Elektrická klasika zachovává věrnost hodnotám značky, jak pokud jde o vzhled, tak o jízdní vlastnosti. Okamžitě dostupný výkon elektrického motoru přináší nový rozměr nezaměnitelného motokárového pocitu, který pomohl původní verzi britského minivozu k celosvětové popularitě.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků