10 / 3 835

Opel rozjel sériovou výrobu nových Insignií

14.9.2020 |  Štítky: Opel

COVID řádí, ale Opel nemění rozvijové plány! Právě dnes se v mateřském závdě značky v německém Rüsselsheimu spustila výroba nového modelu Insignia.

Opel již před časem oznámil, že v hlavním závodě značky v německém Rüsselsheimu se bude v blízké budoucnosti vyrábět i Astra nové generace a zcela nový model sesterské značky DS – a oba tyto modely budou využívat moderní elektrifikovatelnou platformu EMP2. Právě dnes se ale v mateřském závodě automobilky Opel oficiálně spustila sériová výroba nové Insignie.

Nová generace řady Insignia se za zákazníky vypraví ve třech podobách, tedy jako elegantní liftback „Grand Sport“, pohledné a praktické kombi „Sports Tourer“ a sportovně laděný model „GSi“. Pod kapotou se objeví zážehové i vznětové motory, jejichž výkony začínají na 90 kW/122 k čtyřválcového turbodieselu 1.5 CDTI a vrcholí na 169 kW/230 k přeplňovaného zážehového čtyřválce 2.0 Turbo. Špičkové verze budou mít k dispozici stálý pohon všech kol s vektorováním točivého momentu a samočinnou 9-stupňovou převodovku.

Ve výbavě nových Insignií se objeví např. zcela nová LED matrixová světla s 2x84 LED elementy. Na bezpečnost myslí systémy udržování jízdního pruhu nebo varování před čelní kolizí a nouzového brždění.

Nové Insignie se v ČR objeví už koncem října, kdy budou zveřejněny i ceny.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků