10 / 3 779

Odpočítávání začalo: první předprodukční kusy BMW X7 sjely z výrobní linky v USA

21.12.2017 |  Štítky: BMW | SUVZačal tedy odpočet posledních dvanácti měsíců, zbývajících do představení sériové podoby na konci roku 2018. Před tím však budou vyrobené vozy podrobeny nejrůznějším zkouškám, částečně i v extrémních podmínkách.

Knudt Flor, ředitel výrobního závodu BMW Group Spartanburg: „Jsme pyšní na to, že budeme BMW X7 vyrábět zde ve Spartanburgu, domově našich modelů X. Jde o jedinečný automobil a naši zaměstnanci se těší na dalšího člena rodiny X. Společně s BMW X7 bude ze Spartanburgu exportováno do všech koutů Země dalších pět modelů BMW X.“

Maskování ukrývá finální podobu.
Výroba předprodukčních kusů slouží k zajištění a optimalizaci budoucí sériové výroby. Předprodukční kusy tedy již nyní sdílejí montážní linku se sériovými modely BMW X5 a BMW X6. Výrobu nových modelů v továrně realizuje speciálně vyškolený tým, který zaškoluje zaměstnance pro budoucí sériovou produkci.

Předprodukční kusy vyrobené v závodě BMW Group Spartanburg poputují do rukou expertů z oddělení vývoje, kteří je potřebují pro nutné homologace a nejrůznější registrace, stejně jako pro účely testování, mezi něž patří zkoušky odolnosti a testovací jízdy v extrémních podmínkách v pouštních oblastech Údolí smrti nebo na ledem a sněhem pokrytých svazích Skandinávie.

Předprodukční kusy jsou obaleny maskovací fólií ještě ve výrobním závodě. Výrazné pruhované vzory jsou navrženy tak, aby co nejvíce zakrývaly konečnou podobu nového SAV.

Pátá modelová řada ze závodu ve Spartanburgu.
Společnost BMW Group ve Spartanburgu vyrábí modely X pro USA a zbytek světa. S rekordním počtem vyrobených kusů, kterých v roce 2016 bylo více než 411 tisíc, je závod ve Spartanburgu v současnosti v celosvětovém měřítku největším závodem BMW Group. Přibližně 70 procent vozů vyrobených ve Spartanburgu je vyváženo do 140 zemí po celém světě. Podle amerického Ministerstva obchodu je společnost BMW Group největším automobilovým vývozcem v USA z pohledu exportní hodnoty. Maximální roční výrobní kapacita činí zhruba 450 tisíc vozidel.

Závod BMW Group Spartanburg zaměstnává více než 9000 lidí; dalších tisíc pracovních míst přibude do roku 2021. Z výrobních linek závodu Spartanburg sjede každý den 1400 kusů modelů BMW X3, X4, X5 a X6. Tyto modelové řady zanedlouho doplní pátá v podobě BMW X7, na jehož výrobu se závod Spartanburg v současnosti připravuje.

Společnost BMW Group k dnešnímu dni do výrobního závodu investovala 8 miliard dolarů a od jeho spuštění dne 8. září 1994 zde vyrobila přibližně 3,9 milionu automobilů.

Vzhledem k tomu, že se jedná o předprodukční kusy, budou technické informace, jako je spotřeba paliva, emise CO2 atd., oznámeny v průběhu příštího roku.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků