10 / 3 916

Nový Swift ! Je tady !

11.7.2017 |  Štítky: SuzukiVlajková loď značky Suzuki se v segmentu malých vozů původně představila v roce 2004 a od té doby se jich prodalo na 5,4 milionu kusů. Swift si drží charakteristické rysy předchůdců, přidává prostornější interiér, lepší jízdní vlastnosti, úspornější motory, celou řadu pokročilých asistenčních systémů a je postaven na nové, velmi lehké a prostorově úsporné platformě HEARTECT.
Díky mnoha vylepšením je nový Swift oproti předchůdci lehčí o 120 kg, s motorem DualJet o 5 % úspornější a o 3 % tišší, ve svislém i příčném směru uvnitř o 23 mm prostornější, zavazadlový prostor je o 25 % větší, poloměr otáčení o 0,4 metru menší a aerodynamika je lepší o 8 %.

Moderní design
Designéři rozvinuli pojetí Swiftu s důrazem na DNA tohoto modelu, které obohatili o nové, pozornost vzbuzující detaily. Černé sloupky čelního skla a svisle orientovaná přední i zadní světla už znáte, ale novinkou jsou kliky zadních dveří ukryté ve sloupcích, které dotvářejí efekt vznášející se střechy. Swift vizuálně ve dne i v noci charakterizují přední a zadní LED světla s nezaměnitelným světelným podpisem. Mimo standardní lakování můžete zvolit i velice efektní dvoutónové.

Podmanivý interiér
Uvnitř Swiftu zaujme elegantní zpracování, sportovně tvarovaný volant ve tvaru písmene D, střední část palubní desky natočená směrem k řidiči, velký dotykový sedmipalcový displej a sedačky s výrazným bočním vedením. Zadní opěradla jsou dělená v poměru 40 : 60 a dovolují ideálně zvětšit zavazadlový prostor pro přepravu rozměrnějších nákladů.

Vzrušující jízda
Nový Swift váží pouhých 840 kg. Takto nízká hmotnost umocňuje zážitky z řízení vozu. Ostré řízení a kvalitní podvozek vyvolávají v zatáčkách radost z jízdy a na rovinkách jistotu stability. To vše spolu s novými pohonnými jednotkami zajišťuje skvělou jízdní dynamiku a vynikající spotřebu paliva.
 
Motory, převodovky
Suzuki Swift nabízí pohonnou jednotku 1.0 BoosterJet s přímým vstřikováním a přeplňováním, která svými parametry odpovídá atmosférickému motoru o objemu 1,8 l. Zážehový motor 1.2 DualJet už asi znáte, ale pro nový Swift prošel náročnou inovací, která vedla ke snížení spotřeby o 5 %.
K oběma nabízeným motorizacím si můžete dopřát hybridní pohon SHVS (Smart Hybrid Vehicle by Suzuki), který zvyšuje hmotnost vozidla jen o 6,2 kg. Systém tvoří startér-generátor ISG sloužící současně jako alternátor i elektromotor, a 12V lithium-iontová baterie umístěná pod sedadlem řidiče. V situacích, jež vyžadují vysokou dávku paliva, např. při rozjezdu nebo zrychlování, se spustí elektromotor, který využitím energie dříve získané při regenerativním brzdění ulehčí spalovacímu motoru a sníží okamžitou spotřebu paliva. ISG může spalovacímu motoru pomoci výkonem až 2,3 kW, resp. točivým momentem až 50 Nm.
Podle motorizace a pohonu (4×4) je v nabídce pětistupňová manuální převodovka, bezestupňová převodovka CVT a šestistupňová automatická převodovka.
 
AllGrip Auto - inteligentní 4x4
Nový Swift můžete mít s inteligentním pohonem 4×4 v provedení AllGrip Auto, které samočinně připojuje pohon zadních kol vždy, když dojde k prokluzu předních. Jedná se o úsporný a maximálně efektivní systém, nevyžadující žádný zásah od řidiče a zajišťující potřebnou trakci a bezpečné ovládání na libovolném typu povrchu a za každého ročního období.
 
Pokročilá bezpečnostní výbava
Jako první vůz značky Suzuki má nový Swift pokročilý systém sledování provozu před vozem, který kombinuje kameru s monokulární optikou a laserový senzor. Společně zajišťují funkce autonomního nouzového brzdění, varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu a automatického přepínání dálkových světel. Pro adaptivní tempomat je využíván radar.
 
Skvělý poměr výkon / cena
Nový Suzuki Swift se na českém trhu prodává od 8. června 2017. Startovací cena verze 1.2 DualJet s manuální převodovkou a pohonem předních kol je 259 900 Kč. Standardní výbava zahrnuje například šest airbagů, ESP, elektrické ovládání předních oken a zrcátek, manuální klimatizaci, centrální zámek s dálkovým ovladačem, LED denní svícení, audio s MP3/CD/USB a bluetooth handsfree, kůží potažený multifunkční volant či palubní počítač. Provedení s pohonem všech kol ALLGRIP Auto začíná na částce 327.900 Kč.
Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků