10 / 3 779

Nový SEAT Arona obdržel ocenění Red Dot Award

10.4.2018 |  Štítky: Seat

SEAT Arona byl v prestižní soutěži Red Dot Award oceněn jako nejlepší produktový design roku 2018. Toto ocenění poukazuje na svěží, dynamický a robustní design modelu SEAT Arona. Hlavními aspekty, na jejichž základě bylo modelu SEAT Arona uděleno ocenění Best Product Design 2018 (Nejlepší produktový design roku 2018), jsou vnější a vnitřní design a rozmanité možnosti individualizace.

Red Dot Award je od roku 1954 jednou z nejprestižnějších soutěží v oblasti designu na světě. Jejím cílem je vyjadřovat mezinárodní uznání za kvalitu a inovace. Nejdůležitější je kategorie Produktový design. Porotu soutěže Red Dot Award v kategorii Produktový design tvoří 40 odborníků z celého světa, kteří nesmějí být součástí žádného průmyslového výrobního podniku, ani nesmějí hlasovat pro produkty, na jejichž vzniku se podíleli.

Nový SEAT Arona září díky svým kompaktním rozměrům, dynamickým jízdním vlastnostem, které jsou ideální pro svižnou jízdu po městě, cestování na dálnici nebo dobrodružné objevování venkova, a zároveň i díky neuvěřitelné bezpečnosti, snadnému ovládání a mimořádnému komfortu. A to vše je patrné již na první pohled díky vzrušujícímu designu.

„Máme velkou radost, že SEAT Arona obdržel jedno z nejprestižnějších ocenění za design. Chtěli jsme vytvořit crossover s osobitým charakterem pro každodenní život v městské džungli,“ říká šéfdesignér značky SEAT Alejandro Mesonero-Romanos. „SEAT Arona je dalším příkladem svěžího, mladistvého, funkčního, dobrodružného a komfortního designu.“

  SEAT Arona dává svým designem jasně najevo svou příslušnost ke značce SEAT. Mezi nezaměnitelné stylistické prvky patří například velmi expresivní trojúhelníkové světlomety LED a ikonická světla pro denní svícení. Robustní příď modelu Arona má podobné uspořádání jako Ateca. Její trojrozměrný vzhled je ještě výraznější, aniž by však byl agresivní. Umístění registrační značky na zadním výklopném víku umožnilo vytvořit robustnější design zadního nárazníku a vizuálně umocňuje výšku vozidla. Střecha, včetně podélných střešních nosičů, připomíná svými liniemi a detaily estetiku terénních vozidel a má mnoho společného s novým designérským stylem nedávno představených modelů značky SEAT. Tento vůz však má bezpochyby svou vlastní osobnost. To je patrné v interiéru, který je výjimečný nejen svým horizontálním uspořádáním, umocňujícím pocit prostornosti, ale také svou sofistikovaností. Zvláštní pozornost byla věnována detailům, díky nimž činí SEAT Arona značný pokrok z hlediska vnímané kvality.

Koncept vysoké konzoly posouvá konzolu do popředí s pozitivním vlivem na bezpečnost a ergonomii, protože každý prvek je umístěn tak, aby byl pro řidiče viditelný i bez velkého odvracení zraku ze silnice během řízení. Zvláštní pozornost byla věnována sedadlu řidiče a všechny přístroje jsou orientovány na řidiče. Všechno je ve snadném dosahu pro snadné nastavení a vyšší úroveň bezpečnosti. Sedadla jsou komfortnější, poskytují pocit lepší ochrany a poskytují bezpečnější oporu těla. Tkaniny, odstíny a barvy byly vybrány exkluzivně pro nový model SEAT Arona, jehož barvy a materiály pro interiér nabízejí mnoho možností k individualizaci. Například konzola může být lakována tak, aby ladila s přístrojovou deskou.

Možnost individualizace modelu Arona je velmi důležitá. Současným trendem jsou totiž stále častější požadavky zákazníků na individualizaci vozidel podle jejich představ. Arona proto nabízí dvoubarevné lakování karoserie s odlišnými odstíny pro spodní část a střechu včetně střešních sloupků A a C. Střecha může být šedá, černá, oranžová nebo stejné barvy jako karoserie. Na výběr je celkem 68 barevných kombinací. Charakteristický vzhled crossoveru umocňuje u modelu Arona prominentní grafický prvek ve tvaru písmene X na střešních sloupcích C. Zatímco všechny modely SEAT mají dynamický, praktický, technický a sportovní charakter, Arona k těmto vlastnostem přidává ještě prostornější interiér a širokou škálu možného využití.

SEAT Arona slaví úspěchy: prodáno bylo již 25 000 vozů

Uvedení modelu Arona do prodeje se již pozitivně projevilo v prodejních výsledcích značky SEAT, která dodala již 25 000 nových crossoverů během období jen nepatrně přesahujícího tři měsíce. SEAT začne do konce letošního roku prodávat model Arona TGI, který bude prvním SUV na světě, poháněným motorem na stlačený zemní plyn.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků