10 / 3 812

Nový obchodní model Opelu v ČR a SR

17.4.2019 |  Štítky: Opel | Emil Frey Automobil, s.r.o.

Opel dále rozvíjí svou obchodní strategii na vybraných evropských trzích v zájmu dosažení vyšší agility, flexibility a efektivity, tedy tak, jak předpokládá strategický plán PACE!.

Pro podporu dalšího růstu plánuje Opel rozvíjet své podnikatelské aktivity v České republice a na Slovensku prostřednictvím uznávané a úspěšné skupiny Emil Frey Group jako lokálního nezávislého importního partnera.

Odpovídající kontrakt byl právě podepsán. Po završení plánované transakce se skupina Emil Frey Group stane velkoobchodním dovozcem pro uvedené trhy a bude rozvíjet obchodní aktivity Opelu v České republice a na Slovensku. Současní zaměstnanci společnosti Opel budou převedeni podle platných zákonů (toto bude komunikováno samostatně), a to nejpozději ke dni dokončení transakce.

Tato transakce (a zavedení nového obchodního modelu) je primárně podmíněna oficiálním schválením příslušných orgánů, které se zabývají antimonopolní agendou.

„Toto rozhodnutí je v souladu s cíli našeho strategického plánu PACE!, díky němuž budou naše prodejní aktivity ve vybraných evropských zemích agilnější, efektivnější a konkurenceschopnější,“ říká Xavier Duchemin, výkonný ředitel společnosti Opel / Vauxhall odpovědný za prodej, poprodejní služby a marketing. „Skupina Emil Frey Group je v současné době velmi důležitým partnerem Opelu pro maloobchodní prodej na mnoha evropských trzích. Díky této smlouvě se skupina Emil Frey stane importním partnerem, který bude odpovědný za Českou republiku a Slovensko. Jsme přesvědčeni, že v tomto nastavení bude naše značka v České republice a na Slovensku ještě úspěšnější.“

Společnost Emil Frey Group je rodinná švýcarská firma se sídlem v Curychu, kterou založil už v roce 1924 automechanik Emil Frey. Společnost podniká v automobilovém průmyslu, specializuje se na velkoobchod, maloobchod, financování, leasing, logistiku a také na obchod s automobilovými díly. Společnost, která zajišťuje obchodní aktivity řady značek v různých evropských zemích, zaměstnává asi 22 000 lidí.

Opel prodal v ČR a SR v roce 2018 asi 12 000 automobilů. Díky nově nastavené organizaci tato tradiční německá značka chce v příštích letech v tomto regionu profitabilně růst.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků