10 / 3 810

Nový model CUPRA Leon míří na trh s elektrizujícími výkony

21.2.2020 |  Štítky: Cupra | hybridní pohon

CUPRA Leon sází v obou verzích hatchback i Sportstourer na progresivní dynamický design s cílem zvýšit přitažlivost značky pro ještě širší okruh zákazníků.

Nový model CUPRA Leon je zde. Je prvním Leonem s logem značky CUPRA a nejúžasnějším zástupcem této modelové řady, který se kdy vyráběl, ale nová měřítka stanoví také v mnoha dalších ohledech.
Hned na první pohled zaujme nepřehlédnutelným designem, jímž se odlišuje od konkurence, a srdce řidiče uchvátí již po prvních metrech vysokovýkonnými pohony. Nový model CUPRA byl vyvíjen s cílem stát se novým referenčním bodem ve svém segmentu.

Nejnovější člen produktové řady CUPRA, která již zahrnuje úspěšný model CUPRA Ateca, převezme štafetu od předchozí generace, aby přispěl k dalšímu růstu značky a přivedl ji k nové úrovni úspěchu.
„Leon CUPRA je bestsellerem, aktuální generace bylo prodáno téměř 44 000 vozů,“ řekl Wayne Griffiths, předseda představenstva společnosti CUPRA. „Představením nového modelu CUPRA Leon upevníme postavení značky CUPRA a tímto vozem s výrazným charakterem jí dodáme novou identitu.“

CUPRA bude vždy usilovat o nejvyšší úroveň dynamiky a sportovních výkonů. Nový model CUPRA Leon se v duchu této jedinečné značky vyznačuje ještě větší atraktivitou, díky níž splní požadavky ještě náročnějších zákazníků.
Nový model CUPRA Leon byl navržen, vyvinut a bude vyráběn v Barceloně, ve výrobním závodě Martorell.

Pohon: Sportovní výkony a orientace na budoucnost
Nový model CUPRA Leon nabízí široký výběr motorů od tradičních zážehových jednotek až po vysokovýkonný hybridní systém s možností vnějšího nabíjení. Zákazníci si tak mohou vybrat vozidlo, které nejlépe vyhovuje jejich požadavkům.

Podvozek: Nepřekonatelné jízdní vlastnosti
Zákazníci od modelů CUPRA očekávají osobité dynamické výkony na základě instinktivního propojení mezi systémy pohonu a podvozku. Zcela nový model CUPRA Leon navazuje na tuto filozofii značky  specifickým nastavením podvozku a řízení, které nabízí nejpreciznější a nejpodmanivější zážitky z jízdy bez ohledu na zvolený motor.

Vnější design: Evoluce sportovního charakteru
Nový model CUPRA Leon přebírá evoluční přístup sesterského modelu SEAT Leon, na první pohled však dává najevo, že je vysokovýkonným automobilem vyvinutým pro automobilové nadšence.

Logo CUPRA je hrdě umístěno na masce chladiče a pod ní přispívá k asertivnějšímu vzhledu velký přední spoiler společně s většími otvory pro přívod vzduchu. Dynamický dojem umocňují boční prahy a tmavě chromované detaily, včetně rámečku masky chladiče, ozdobných prvků na předním blatníku a vnějších zpětných zrcátek, kontrastují s barvou karoserie. Výsledný vzhled vyjadřuje emocionální náboj a odvahu nového modelu CUPRA Leon.

Vnitřní design: Ušlechtilost, komfort a praktičnost
Dříve než cestující nastoupí do vozu, přivítá je uvítací osvětlení CUPRA promítáním loga na zem. Zcela nový model CUPRA Leon tak již před jízdou naznačuje, že je výjimečným vozem.
Interiér zřetelně vyzařuje charakter vozu sofistikovaným sportovním designem. Jakmile řidič usedne do anatomicky tvarovaného sedadla, uchopí volant CUPRA s tlačítkem pro spuštění motoru a voličem jízdních režimů CUPRA a pohlédne na digitální panel přístrojů (Digital Cockpit), okamžitě pochopí, že bude řídit odlišný druh automobilu.

Nový model CUPRA Leon: Osvětlovací technika
Nový model CUPRA Leon posouvá ve svém segmentu hranice možného vyspělou osvětlovací technikou pro vnější i vnitřní osvětlení. Inženýři a designéři použili vyspělé osvětlovací systémy ke zvýraznění dynamického designu, ale také ke zvýšení bezpečnosti. Nechybí však ani detaily, které potěší. Například stisknutím tlačítka na klíčku se vnější světla roztančí v rámci uvítací ceremonie.

Konektivita: Trvalé spojení
Nový model CUPRA Leon posouvá sportovní výkony a vizuální přitažlivost na novou úroveň, zatímco jeho digitalizovaná a bezpečnostní technika splňuje již dnes požadavky budoucnosti. Inženýři a designéři vybavili vůz systémy, díky níž vysokovýkonný model CUPRA Leon vyčnívá z davu a nabízí zákazníkům nové zážitky.

Bezpečnost: Maximální ochrana
Přestože je CUPRA synonymem sportovních výkonů, nenechává bez pozornosti ani další aspekty automobilové konstrukce. Nový model CUPRA Leon je díky tomu nejbezpečnějším vozidlem v historii značky. K tomu přispívá především rozsáhlá výbava bezpečnostními a komfortními asistenčními systémy, které usnadňují každodenní provoz a zvyšují jeho bezpečnost.

Zcela nový model CUPRA Leon je samozřejmě vysokovýkonným automobilem zaměřeným na řidiče, jeho vývojový tým však zajistil, aby byl také jedním z nejbezpečnějších vozů v současné nabídce na automobilovém trhu, a to díky rozsáhlému portfoliu vyspělých bezpečnostních systémů.

Stejně jako sportovní výkony, dynamika, design, bezpečnost a konektivita patří mezi klíčové atributy zcela nového modelu CUPRA Leon také výhodný poměr cena/výkon. Vozidlo má bohatou sériovou výbavu, čímž rozšiřuje svou atraktivitu o další dimenzi.

Nový model CUPRA Leon bude uveden na trh v posledním čtvrtletí letošního roku.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků