10 / 3 829

Nový Citroën ë-Jumpy: Zvládne všechno v elektrickém režimu

12.5.2020 |  Štítky: Citroën | elektrický pohon | užitkové vozy

Citroën, již 90 let významný subjekt na trhu užitkových vozidel, dnes odhaluje všechny podrobnosti ke svému 100% elektrickému furgonu, kterým je nový Citroën ë-Jumpy.

INSPIRED BY PRO
Citroën je významným subjektem na trhu s užitkovými vozy. Za tímto výsledkem stojí produkty se silným charakterem, Berlingo Van, Jumpy a Jumper, které všechny nabízejí praktičnost a komfort. Jde o modely, které jsou inspirovány způsoby, jakými je zákazníci využívají a nabízejí různé úpravy tak, aby vyhovovaly potřebám každé firmy.

Značka si je vědoma, že profesionální zákazník má jiná očekávání než soukromý zákazník, a proto vytvořila síť již více než 350 vyhrazených Business Center (G10). Filozofie „Inspired by Pro“ se rozvíjí v nový retailový koncept určený pro firemní klientelu nazvaný La Manufacture Citroën (doposud ve Francii, Nizozemsku, Belgii a Španělsku), který demonstruje snahu značky nabídnout všem svým zákazníkům vynikající standardy z hlediska přijetí, personalizace a komfortu pro jedinečný zážitek.

Značka spouští v roce 2020 velkou elektrifikační ofenzívu své užitkové řady. Citroën hodlá posílit svou nabídku elektromobilů pro firemní zákazníky a do roku 2021 chystá řadu 100% elektrických dodávek. Bude ji tvořit dnes představený nový ë-Jumpy - 100% elektrická verze vozu Jumpy  -  ve druhém pololetí roku 2020 a 100% elektrická verze vozu Berlingo Van (rok 2021). Tato nabídka bude přínosná tím, že nabídne vynikající komfort, nízké provozní náklady, volný vjezd do městských center a schopnost reagovat na rozvoj e-shopů.

JUMPY: REFERENCE V OBLASTI KOMPAKTNÍCH DODÁVEK
Citroën Jumpy, který byl uveden na trh v roce 2016 a prodalo se ho téměř 145 000 kusů, rozšiřuje svou nabídku o 100% elektrickou verzi vozu, aby byl očekáváním firemních zákazníků ještě blíže. Citroën Jumpy v sobě spojuje robustnost a velký nákladový prostor a díky různým verzím je nezbytným partnerem firemní klientely s různými potřebami.

NOVÝ Ë-JUMPY, 100% ELEKTRICKÝ UŽITKOVÝ VŮZ
Citroën má v úmyslu zaujmout s vozem ë-Jumpy vedoucí postavení na trhu BEV (Battery Electric Vehicles) díky nabídce, která vyhovuje potřebám trhu. Plnohodnotná verze řady Jumpy je zvenku vizuálně odlišena nabíjecí zásuvkou na levém předním blatníku ë-Jumpy. Mezi další prvky, díky nimž je elektrická verze identifikovatelná zvenku, patří také specifická mřížka sání, nový monogram „ë“ umístěný na pravé straně mřížky a na levých zadních dveřích.

DOJEZD – BATERIE
Tato elektrická verze vozu Jumpy, postavená na „multi-energy“ platformě skupiny PSA, bude v nabídce se dvěma typy baterií spojenými se dvěma úrovněmi dojezdu, aby si každý podnikatel mohl vybrat tu, která nejlépe odpovídá jeho činnosti podle způsobu využití vozu a dostupného rozpočtu.
• 230 km podle normy WLTP (k dispozici u verzí XS, M, XL) s baterií 50 kWh, tvořenou 18 moduly.
• 330 km podle normy WLTP (k dispozici u verzí M a XL) s baterií 75 kWh, tvořenou 27 moduly.

VELIKOSTI
Nový ë-Jumpy má všechny přednosti tvaru verze se spalovacím motorem. Tento užitkový vůz nabízí kompaktní rozměry, ale zároveň modularitu, ergonomii, vnitřní prostor, odkládací přihrádky, optimalizovanou kapacitu nákladového prostoru, což z něj činí ideální pracovní nástroj. ë-Jumpy je k dispozici ve 3 délkách, včetně nové verze XS o délce 460 cm, která umožňuje ještě snadnější přístup do městských center, zejména do nízkoemisních zón, a parkování bez omezení. Díky této délce a objemu až 5,1 m3 je ë-Jumpy velmi kompaktní dodávka. Verze XS se zpětnou parkovací kamerou Top Rear Vision, předním a zadním parkovacím asistentem nebo vnějšími zpětnými sklopnými zrcátky nabízí snazší manévrování. Již není nutné parkovat ve druhé řadě.

ŘÍZENÍ
Elektromotor zajišťuje pohon podle zvoleného režimu a podmínek řízení.
Motor rekuperuje energii při brzdění nebo zpomalování vozu. Výkon je 100 kW (136 k) / 260 Nm a maximální rychlost 130 km/h bez ohledu na použitý režim (Eco, Normal, Power).
- Normal: nejlepší kompromis mezi dojezdem a dynamickými výkony,
- Eco: optimalizace spotřeby energie snížením výkonu vytápění a klimatizace, aniž by však došlo k jejich vypnutí, a omezením točivého momentu a výkonu motoru,
- Power: dává plně naloženému vozu dynamiku srovnatelnou s prázdným vozem v režimu Normal.

NABÍJENÍ
Existují tři typy nabíjení. Nabíjecí zásuvka se nachází na levém předním blatníku vozu ë-Jumpy a nabíjení se provádí v parkovacím režimu Parking.
• Nabíjení přes domácí zásuvku vyžadující kabel Mode 2 (použití doma, na pracovišti nebo v garáži)
• Soukromé nebo veřejné zrychlené nabíjení vyžadující instalaci zařízení pro zrychlené nabíjení Wallbox a kabel Mode 3 (za příplatek)
• Super rychlé nabíjení na veřejné stanici Mode 4 (kabel zabudovaný do nabíječky veřejné stanice)

NA PALUBĚ
Pro usnadnění používání vozu ë-Jumpy mysleli vývojáři na všechno:
- Nabídka nabíječky 7,4 kW a 11 kW,
- Středová konzola: ë-Toggle ovládá převodovku díky funkcím Park, Rear, Neutral, Drive a Break.
- Volič 3 režimů řízení: Eco, Normal a Power.
- Specifický přístrojový panel s ukazatelem stavu nabití baterie a ukazatelem spotřeby elektrických zařízení zajišťujících tepelný komfort na palubě (topení, klimatizace).
- Dotykový 7" displej vozu ë-Jumpy má novou položku v menu pod označením „Energie“, odkud je přístup k elektrickým vlastnostem vozu: tok energie, statistika spotřeby, odložené nabíjení.

KONEKTIVITA
Ë-Jumpy nabízí 3 služby konektivity pro bezpečnost a pohodlí všech. Tato nabídka služeb je součástí programu Citroën Advanced Comfort®, jehož cílem je rychlý a intuitivní přístup zákazníka ke službám konektivity za účelem splnění 3 klíčových potřeb: optimální bezpečnosti, snadnější navigace a intenzivního zážitku konektivity.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků