10 / 3 877

Nový Caddy California

10.9.2020 |  Štítky: VW | užitkové vozy

Volkswagen Užitkové vozy představuje ve světové premiéře nový model Caddy California s výsuvnou kuchyňkou, panoramatickou střechou a větším prostorem pro cestování

Volkswagen Užitkové vozy představuje ve světové premiéře nový model Caddy California. Nástupce multifunkčního modelu Caddy Beach má zcela novou koncepci, design i konstrukci a zůstává nezaměnitelným automobilem. Nabízí tak vynikající spojení kompaktního MPV a důmyslně koncipovaného kempovacího vozu. Nové modelové označení California o něm prozrazuje vše. I Caddy California disponuje inovativními detailními řešeními. Díky nim se Californie na základě modelových řad T3, T4, T5, T6 a T6.1 staly nejúspěšnějšími obytnými automobily na světě. V roce 2019 přenesla značka Volkswagen Užitkové vozy filozofii všestranného automobilu do třídy velkého Crafteru modelem Grand California. A v roce 2020 debutuje nový Caddy California v segmentu kompaktních obytných automobilů. Zákazníci tak nyní mají na výběr tři modely California – rodinu kempovacích vozů pro jakýkoliv rozpočet, jakékoli cestování a jakákoli dobrodružství.

Základem Caddy California je nová, pátá generace modelové řady Caddy. Jedná se tak o první obytný automobil, který využívá konstrukční přednosti modulární platformy MQB pro vozy s motorem uloženým vpředu napříč. Pro zákazníky to znamená nejnovější technologie a více vnitřního prostoru. Caddy California s vnější délkou 4501 mm bude uveden na český trh v příštím roce. Verze s prodlouženým rozvorem a vnější délkou 4853 mm bude následovat později. Zadní část vnitřního prostoru přesvědčí dokonale promyšlenou výbavou pro kempování. Její součástí je nové výklopné lůžko. Jeho odpružená konstrukce s velmi kvalitní matrací nabízí stejně komfortní spaní jako lůžka ve větších T6.1 California a Grand California. Velkoryse koncipované lůžko má rozměry 1980 x 1070 mm, po složení se jeho délka zkrátí na třetinu. V této kompaktní podobě lze lůžko uložit nad zavazadlovým prostorem. Zatímco u předchůdce byla první řada sedadel v prostoru pro cestující součástí konstrukce lůžka, nyní tomu tak již není. Sedadla je možné před cestou demontovat několika snadnými úkony. Caddy California díky tomu nabídne pro cestování výrazně více úložného prostoru.

Kompaktní kempovací vůz je díky nové kuchyňce mnohostrannější
Naprosto výjimečnou novinkou v této třídě kempovacích vozů je kuchyňka, která se pro model Caddy California dodává na přání. Kuchyňka je kloubovým mechanismem připevněna k levé stěně zavazadlového prostoru pod lůžkem a při otevřených zadních výklopných dveřích ji lze vysunout dozadu. Výklopné dveře ochrání během vaření i před deštěm. Současně je ke kuchyňce za vozidlem optimální přístup s dostatečným prostorem nad hlavou pro vzpřímené držení těla. Novou kuchyňku tvoří dva výsuvné díly. Součástí horního dílu je plynový vařič s jedním hořákem včetně ochranné clony proti větru a praktické odkládací plochy. Spodní výsuvný díl zahrnuje příborník a další úložné prostory pro kuchyňské náčiní a zásoby. V zadní části kuchyňky je bezpečně zajištěný box (s odvětráváním v úrovni podlahy) pro plynovou láhev (s hmotností náplně cca 1,85 kg). Vozy Caddy California s kuchyňkou budou registrovány jako obytný automobil.

Poprvé panoramatické střešní okno s plochou 1,4 m2
Zákazníci si mohou svůj Caddy California na přání nakonfigurovat s velkým panoramatickým střešním oknem. Panoramatická střecha s plochou 1,4 m2 ponechává v noci volný výhled na hvězdnou oblohu a přes den zaplavuje interiér světlem. Značka Volkswagen Užitkové vozy zdokonalila také praktický systém odkládacích tašek na zadních bočních oknech. Do něj lze na každé straně uložit předměty o hmotnosti až pět kilogramů. Vylepšený je rovněž systém pro zatemnění interiéru se závěsy ze světlé tkaniny. K bočním oknům vpředu a zadnímu oknu se závěsy s neutrálním designem připevňují jako obvykle pomocí všitých magnetů. Zadní boční okna zatemňují odkládací tašky. V oblasti čelního okna a panoramatické střechy se k uchycení zastínění kromě magnetů používají další upevňovací prvky.

Důmyslná detailní řešení pro dokonalé kempování
Dostatečné odvětrání obytného prostoru při kempování zajistí nové ventilační otvory s integrovanými síťkami proti hmyzu pro dveře řidiče a spolujezdce vpředu – ochranné síťky jsou zajištěné mezi sklem bočního okna a rámem dveří. Nový systém bodového osvětlení LED s plynule nastavitelným jasem poskytuje teplé bílé světlo nad lůžkem. Dobré osvětlení zaručují také LED diody na otevřených zadních výklopných dveřích. Do nově koncipované tašky pod lůžkem lze rychle uložit dvě kempovací židle a kempovací stůl s praktickou a lehkou konstrukcí v klasickém pojetí.

Nový stan promění model Caddy California v kempovací vůz pro celou rodinu
Další novinkou je modulární stan1, který lze používat i samostatně, bez vozu Caddy. Stan dodávaný na přání umožní vůz Caddy California rozšířit o další prostor ke spaní. Vznikne tak dostatečně velký obytný prostor pro celou rodinu i veškeré nezbytné kempovací vybavení. V tomto případě mohou spát dvě osoby uvnitř vozu Caddy California a dvě osoby v novém stanu. Díky „vzduchové tyčové konstrukci“ je stavba stanu rychlá a maximálně snadná. Velká okna lze kompletně otevřít a za dne vpouští dovnitř dostatek světla.

Nejnovější generace informačních a zábavních systémů ze světa high-tech
Modelová řada Caddy využívá díky platformě MQB nové vyspělé technologie. Například nový digitální panel sdružených přístrojů „Digital Cockpit“ (výbava na přání) a displej s úhlopříčkou až 10,0 palce pro informační a zábavní systémy tvoří interaktivní rozhraní pro řidiče a spolujezdce vpředu. Spojením digitálního panelu přístrojů „Digital Cockpit“ a 10“ displeje vrcholného navigačního systému „Discover Pro“ vznikne „Innovision Cockpit“, nové uživatelské prostředí s digitálními zobrazovacími plochami a ovládacími prvky. Informační a zábavní systémy mají přístup k mobilním internetovým službám a funkcím „Volkswagen We“ prostřednictvím jednotky OCU (Online Connectivity Unit) s integrovanou kartou eSIM pro připojení k mobilní telefonní síti a internetu. Nový Caddy California je tak vždy on-line.

Nová aplikace „California on Tour“ jako praktický průvodce na cestách
Svět digitálních služeb pro model Caddy California skvěle završuje nová bezplatná aplikace „California on Tour“. Aplikace vyvinutá pro chytré telefony Apple a Android poskytuje mimo jiné informace o kempech a vhodných parkovacích místech pro kempování, o kempovacích obchodech, stanicích pro čištění odpadních vod a likvidaci odpadu, nejrůznějších volnočasových aktivitách (např. pamětihodnostech nebo půjčovnách jízdních kol) nebo o technických funkcích modelu Caddy California. Aplikaci je možné používat ve spojení se všemi obytnými modely značky Volkswagen Užitkové vozy.

Asistovaná jízda a manévrování
Mezi vyspělé technologie ve výbavě modelu Caddy California patří progresivní asistenční systémy, jakým je například „Travel Assist“ – systém pro částečně automatizovanou jízdu v celém rozsahu provozních rychlostí. Rovněž inovativní je „Trailer Assist“ pro mimořádně snadné, částečně automatizované manévrování s přívěsem. Pro model Caddy California bude k dispozici celkem 19 různých asistenčních systémů.

Výjimečně úsporné motory a na přání pohon všech kol
Nové vznětové motory TDI pro model Caddy California jsou mimořádně ekologické. Díky dvěma katalyzátorům SCR a dvojitému vstřikování AdBlue prostřednictvím systému Twindosing došlo v porovnání s předchůdcem k výraznému snížení emisí oxidů dusíku (NOx). V době uvedení na trh budou k dispozici motory TDI ve dvou výkonových stupních 55 kW (75 k) a 90 kW (122 k). K hospodárnosti motorů TDI přispívá i nový vnější design modelu Caddy California, protože součinitel aerodynamického odporu vzduchu je nyní 0,30 místo 0,33 u předchůdce. To je nové měřítko v tomto segmentu vozidel. Pro zákazníky, kteří chtějí kempovat i mimo asfaltované cesty, je důležitá skutečnost, že stejně jako Caddy Beach bude i model Caddy California nabízen nejen se sériově dodávaným pohonem předních kol, ale také s pohonem všech kol 4MOTION.

Objevování kempovacích modelů prostřednictvím internetu ve virtuální výstavní expozici obytných vozů
Volkswagen Užitkové vozy poprvé představí nový model Caddy California veřejnosti v rámci virtuální výstavní expozice obytných vozů, která bude přístupná od 4. září. Na adrese http://bit.ly/start_virtueller-reisemobil-messestand budou mít internetoví návštěvníci až do podzimu možnost seznámit se při interaktivní prohlídce výstavní expozice nejen s novým modelem Caddy California, ale také s modelovými řadami California 6.1 a Grand California. Na přání poradí návštěvníkům v digitálním světě skutečný odborník.
 

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků