10 / 3 779

Nové Volvo XC60 vyhrává prestižní ocenění Severoamerický užitkový vůz roku 2018

17.1.2018 |  Štítky: Volvo


 
„Trh USA hraje v našem dalším růstu zásadní roli,“ uvedl Håkan Samuelsson, prezident a generální ředitel společnosti Volvo Cars. „Přijmout toto prestižní ocenění je pro nás ctí. V USA jsme se zavázali stavět na úspěchu našich modelů Volvo XC60 a XC90, což jsme ostatně dokázali našimi miliardovými investicemi do nové továrny automobilky, kterou stavíme v Jižní Karolíně.“
 
Úspěch v soutěži NACTOY 2018 (Severoamerický užitkový a nákladní vůz roku 2018) znamená pro Volvo XC60 pokračování ve vítězné štafetě, v rámci níž bylo začátkem tohoto měsíce korunováno cenou Euro NCAP 2017 za nejbezpečnější vůz roku 2017, kterou získalo při souboji se 70 vozy různých tříd vyrobených 30 různými světovými automobilkami.
 
„V tomto důležitém segmentu zaujímáme silnou pozici, kterou jsme si vybudovali prostřednictvím předchozího modelu XC60, jehož se prodalo přes milion kusů,“ řekl pan Samuelsson. „Nejnověji získané ocenění pro nové Volvo XC60 jen umocňuje odhodlání automobilky pokračovat v naší úspěšné tradici v segmentu prémiových vozů SUV.“
 
Nové Volvo XC60 se stalo často uznávaným vozem díky zachování věrnosti své DNA Volvo, do níž byly začleněny průkopnické technologie, jež z něj dělají jeden z nejbezpečnějších automobilů na trhu. Například revoluční systém City Safety byl nyní rozšířen o funkci asistentu řízení. Volvo XC60 je dále vybaveno novou bezpečnostní technologií nazývanou systém ochrany před srážkou s protijedoucím vozidlem ve vedlejším pruhu a informačním systémem monitorujícím mrtvý úhel (BLIS), který snižuje riziko kolize při změně jízdního pruhu.
 
Řidiči Volva XC60 mají na přání k dispozici také asistent pro jízdu v kolonách a semiautonomní řízení Pilot Assist II, které na silnicích s jasným značením jízdních pruhů pomáhají při jízdě rychlostí do 130 km/h řidiči s řízením, akcelerací a brzděním.
 
„Volvo XC60 zvedá laťku v oblasti bezpečnostních a asistenčních systémů pro kompaktní užitková vozidla. Současně se může pyšnit atraktivním provedením v duchu skandinávského designu,“ uvedl prezident organizace NACTOY Mark Phelan.
 
Nejvyšší motorizací určenou pro nové Volvo XC60 je cenami ověnčená plug-in hybridní technologie T8 Twin Engine, která se může pochlubit výkonem 407 koní a zrychlením z 0 na 100 km/h během 5,3 vteřiny.
 
Mezi další dostupné pohonné agregáty patří naftový motor D4 se silou 190 koní a jednotka D5 s technologií PowerPulse, která nabízí výkon 235 koní. Dále jsou zde benzínové agregáty T5 se silou 254 koní a T6 s přeplňováním turbodmychadlem i kompresorem, který dosahuje výkonu 320 koní a max. točivého momentu 400 Nm.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků