10 / 3 829

Nové MINI John Cooper Works Clubman a nové MINI John Cooper Works Countryman.

15.5.2019 |  Štítky: Mini | sportovní vozy

Britský výrobce prémiových automobilů MINI ​prezentuje modely, které jsou podle některých měřítek nejvýkonnějšími vozy určenými pro silniční provoz v šedesátileté historii značky.

Čtyřválcový přeplňovaný motor o výkonu 225 kW/306 k v novém MINI John Cooper Works Clubman a v novém MINI John Cooper Works Countryman přináší do prémiového kompaktního segmentu úžasnou dynamiku.

V obou modelech je výjimečně výkonný motor standardně spojený s novou 8stupňovou sportovní převodovkou Steptronic a systém pohonu všech kol ALL4.

Obě nové verze jsou vrcholná sportovní provedení, jak individualistického vozu se šesti dveřmi a extrémní zábavností jízdy, tak robustního všestranného vozu, přinášejícího podnětný zážitek z výkonnosti. Nejnovější generace 4válcového zážehového motoru s technologií MINI TwinPower Turbo, vyvinutá speciálně pro modely John Cooper Works, překonává nejvyšší výkon svého předchůdce o 55 kW/75 k. V porovnání s modely MINI Cooper S Clubman a MINI Cooper S Countryman byl výkon navýšen o 29 kW/39 k až o 84 kW/114 k.

Maximální výkon čtyř válců: Nový 2litrový motor s technologií MINI TwinPower Turbo.
Jeho základem je 2litrová jednotka z MINI Cooper S Clubman a MINI Cooper S Countryman, která prošla specifickými úpravami klikové skříně a využívá nejnovější generaci technologie MINI TwinPower Turbo. Aplikované modifikace jsou navrženy na základě závodních zkušeností divize John Cooper Works.

8stupňová převodovka Steptronic Sport, mechanický závěr diferenciálu.
Dosud poslední generace převodovky se vyznačuje vylepšenou vnitřní účinností a zvětšeným rozsahem převodových poměrů. To znamená nižší otáčky při jízdě na vyšší rychlostní stupně, což snižuje spotřebu paliva. Řadicí páčky pro manuální změny převodů jsou standardně montovány na volantu. Osmistupňová převodovka Steptronic Sport nabízí i funkci závodního startu z místa Launch Control. 

Součástí nové samočinné převodovky je také integrovaný závěr diferenciálu, který zmenšuje rozdíl otáček předních kol. Při akceleraci dokáže vytvořit svorný účinek až 39 procent.

Pohon všech kol ALL4 se specifickými komponenty.
Pohon všech kol ALL4 hraje hlavní roli v optimalizaci trakce, agility a jízdní stability. Je součástí standardní výbavy nového MINI John Cooper Works Clubman a nového MINI John Cooper Works Countryman a pro nové edice obou modelů byl komplexně přepracován. Systém inteligentní regulace pohonu ALL4 je propojen se stabilizačním systémem DSC (Dynamic Stability Control) a neustále přepočítává ideální rozdělení točivého momentu mezi předními a zadními koly.

Exkluzivní standardní výbava, volitelné prvky nejvyšší třídy.
Mezi další pro tyto modely specifické prvky exteriéru patří volitelné kontrastní lakování s červenou střechou a kryty zpětných zrcátek, individuální design bočních ozdob se směrovými světly a logo John Cooper Works na mřížce masky chladiče a víku zavazadlového prostoru.

Závodní pocit byl u nového MINI John Cooper Works Countryman posunut do nových dimenzí, které si lze užívat na pěti plnohodnotných sedadlech. Typické interiéry obou vozů se sportovním nádechem zaujmou sportovními sedadly John Cooper Works s integrovanými opěrkami hlavy, sportovním volantem John Cooper Works s multifunkčními tlačítky, voličem převodovky John Cooper Works a antracitovou stropnicí.

Mezi další prvky jedinečné standardní výbavy obou sportovních vozů v modelové řadě MINI patří také LED přední světlomety, bezklíčkový přístupový systém, volič jízdních režimů MINI a rádio MINI Visual Boost včetně 6,5palcového dotykového displeje s přepracovanou grafikou. Integrovaný systém Connected Media umožňuje přístup k mnoha online službám MINI Connected. Alternativně je možné vybrat si z celé řady volitelné výbavy, a to včetně propojené navigace Connected Navigation s funkcí snadného zadávání cíle a dalšími možnostmi infotainmentu, nebo propojené navigace Connected Navigation Plus disponující 8,8palcovým dotykovým displejem. Ve spojení s těmito prvky výbavy je dostupná i funkce Real Time Traffic Information, která poskytuje reálná data o hustotě provozu, služba Concierge Service či portál MINI Online Internet. K dispozici je i příprava pro Apple CarPlay. A navíc, aktualizace mapových podkladů jsou pomocí mobilního připojení k síti stahovány do vozidla automaticky. 

Díky tomu všemu je možné posunout závodní pocit s vozy řady John Cooper Works do zcela nové dimenze dynamiky.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků