10 / 3 835

Nové městské SUV ŠKODA KAMIQ - ideální společník do džungle moderního velkoměsta

20.8.2019 |  Štítky: Škoda | SUV

Vozem ŠKODA KAMIQ rozšiřuje ŠKODA úspěšnou nabídku evropských vozů SUV o třetí model a poprvé také doplňuje silně rostoucí segment městských SUV.

KAMIQ v sobě spojuje klasické přednosti vozu SUV, jakými jsou větší světlá výška nebo zvýšená pozice sedadel, s agilitou kompaktního vozu a emocionálním designem typickým pro značku Škoda. Díky nejmodernějším asistenčním a infotainment systémům, velkorysému prostoru a mnoha prvkům Simply Clever splňuje nový vůz ŠKODA KAMIQ jako typický vůz ŠKODA nároky lifestylově orientovaných zákazníků i rodin.

Předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier říká: „Vozem ŠKODA KAMIQ činíme další krok v SUV ofenzívě značky ŠKODA a skvěle tak završujeme nabídku vozů SUV na evropském trhu.“

Nový KAMIQ pokračuje v úspěšném designovém jazyce vozů SUV KODIAQ a KAROQ. Dvoudílné přední světlomety se světly pro denní svícení umístěnými nahoře však vytvářejí nový, specifický designový prvek. Vůz ŠKODA KAMIQ, jehož délka činí 4 241 mm, je kompaktnější než oba větší modely SUV KAROQ a KODIAQ. Díky zvýšené pozici sedadel se tak skvěle hodí do džungle moderního velkoměsta. Zároveň stanovuje, jak je pro značku ŠKODA typické, měřítka v oblasti nabídky prostoru v segmentu městských SUV.

 „Název KAMIQ pochází z jazyka Inuitů, obývajících sever Kanady a Grónsko. Popisuje stav, kdy něco přirozeně „padne jako ulité“ za všech okolností. Název KAMIQ pokračuje v již zaběhlém názvosloví modelů SUV značky ŠKODA. Jeho název začíná rovněž písmenem K a končí písmenem Q“, říkáAlain Favey, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO zodpovědný za oblast prodeje a marketingu, a dodává: „Jsem přesvědčen, že se vozu KAMIQ podaří skvělý nástup v dynamicky rostoucím segmentu městských SUV. Díky emocionálnímu designu, nejmodernějším asistenčním systémům a velkorysému prostoru nabízí vše pro to, abychom získali mnoho nových zákazníků.“

Vstup do rychle rostoucího segmentu

KAMIQ je pokračováním úspěšné SUV ofenzívy značky ŠKODA. V budoucnu se stane jedním z pilířů modelové palety značky, který přinese růstový potenciál. Poptávka po vozech SUV neustále roste, jen v roce 2018 zaznamenala nárůst o 6,8 % oproti roku 2017. V současné době je minimálně každý třetí dodaný vůz po celém světě SUV. Stále oblíbenější segment městských SUV dokonce zaznamenal nárůst o 13 %. Hlavní cílovou skupinou jsou aktivní, lifestylově orientovaní zákazníci, pro které je důležitý komfort a moderní způsob cestování. Nevybírají si vůz pouze na základě praktických kritérií, ale chtějí se také bavit. KAMIQ proto přináší sportovní a zároveň emocionální design do nového segmentu vozů a kombinuje ho s dobrodružným charakterem vozu SUV. Vůz nabízí zvýšenou pozici sedadel a větší světlou výšku, velkorysý prostor navzdory kompaktním rozměrům, vysokou funkčnost a skvělé možnosti konektivity. Vůz ŠKODA KAMIQ, který je nabízen výhradně s pohonem předních kol, je úsporný a šetrný k životnímu prostředí a nabízí skvělý poměr ceny a užitné hodnoty.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků