10 / 3 917

Nové BMW Z4.

19.9.2018 |  Štítky: BMW

BMW odhaluje nejnovější pojetí klasické koncepce roadsteru. Nové BMW Z4 má jakožto správný otevřený sportovní automobil kompletně elektricky ovládanou plátěnou střechou a na řidiče orientovaný interiér.

Při vývoji karoserie, pohonu a podvozku tohoto dvoumístného vozu hrála nejvyšší prioritu agilita, dynamické výkony a precizní ovladatelnost. Jako ideální základ pro naplnění těchto cílů posloužila extrémně pevná karoserie a uchycení podvozku, inteligentní lehká konstrukce a optimalizovaná aerodynamika. Nově navržená přední a zadní náprava má přínos nejen pro sportovní jízdní vlastnosti, ale také pro jízdní komfort. Mísí svůj ryzí sportovní rodokmen s množstvím pokročilých a špičkových prvků výbavy z oblasti asistenčních systémů, ovládání a konektivity. 

Nové BMW Z4 vypadá z jakéhokoliv úhlu pohledu přikrčeně, sportovně a kompaktně. K návykové dynamice nového BMW Z4 přispívá rovněž umístění sedadel ve středu vozu, nízko položené těžiště a minimalizovaná hmotnost.

Design exteriéru: ryzí estetika, zabalená do nového designového jazyka. 
Kombinace několika málo křivek a ostře řezaných ploch vytváří velmi výrazné pojetí sportovního vzhledu. Mohutně tvarovaný přední nárazník s velkými nasávacími otvory, nízkou a širokou maskou zaručí, že tento automobil si zpředu nelze splést s žádným jiným. U nového BMW Z4 si svou premiéru odbývají také přední světlomety se světelnými zdroji umístěnými nad sebou. Nové BMW Z4 je standardně vybaveno LED předními světlomety, zatímco volitelné Adaptivní LED přední světlomety navíc nabízejí funkci matrix pro neoslňující dálkové světlomety a odbočovací světlomety. 

Prostor pro individualitu: devět barev karoserie, dvě barevná provedení plátěné střechy, výbava Sport Line, M sportovní paket a model BMW M Performance. 
Na výběr je jedna pastelová a osm metalických barev karoserie. Plátěná střecha je standardně nabízena v černém provedení, antracitové provedení se stříbřitým efektem je dodáváno v rámci volitelné výbavy. Střecha se ovládá elektricky a lze ji složit a natáhnout během deseti sekund, a to dokonce i v rychlostech do 50 km/h.

Interiér: výrazné zaměření na řidiče a špičkové prostředí. 
Díky designu interiéru, který je zaměřen na řidiče a obložení interiéru, které se nachází pouze na několika místech, je vnitřní prostor nového BMW Z4 obrazem nefalšované radosti z jízdy. Tvar vnitřních panelů dveří odkazuje na klínovitý profil, který je zřetelně viditelný v bocích vozu, což zdůrazňuje harmonii exteriéru a interiéru.

Výstavní premiéra nového BMW Z4 se uskuteční na autosalonu v Paříži v říjnu 2018. Celosvětové prodeje odstartují v březnu roku 2019.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků