10 / 3 812

Nové BMW řady 8 Gran Coupé.

19.6.2019 |  Štítky: BMW | sportovní vozy

Modelová řada BMW řady 8 se rozšířila o čtyřdveřové sportovní kupé.

Nové BMW řady 8 Gran Coupé se svým jedinečným konceptem a technikou pohonu a podvozku, poskytující nejvyšší dynamiku, ztělesňuje sportovní styl značky BMW, který je v luxusním segmentu jedinečný. Gran Coupé, jež je třetím modelem řady 8, doplňujícím BMW řady 8 Coupé a BMW řady 8 Cabrio, má svůj jedinečný charakter, vyvolávající úsměv na tváři díky své výkonnosti a nadšení z působivého designu, který propojuje dynamiku a eleganci s výrazně větším prostorem pro cestující na zadních sedadlech. Exkluzivní prvky výbavy a nejnovější inovace v oblastech řízení/ovládání, asistenčních systémů a konektivity současně představují ukázkový příklad moderního luxusu.

Nové BMW řady 8 Gran Coupé je jediným modelem svého segmentu, který přímo vychází ze dvoudveřového sportovního vozu. Výsledný dynamický potenciál, delší rozvor kol a pro tento model specifické naladění podvozku vytvářejí nezaměnitelnou rovnováhu mezi sportovní výkonností a jízdním komfortem. Od začátku prodeje budou v nabídce čtyři varianty. BMW M850i xDrive Gran Coupé pohání zážehový motor V8, který impozantním stylem nabízí výkon 390 kW/530 k. BMW 840d xDrive Gran Coupé se vznětovým motorem o výkonu 235 kW/320 k podtrhuje vlastnosti čtyřdveřového modelu jakožto dokonalého stroje pro dálkové cesty. A BMW 840i Gran Coupé a BMW 840i xDrive Gran Coupé využívají služeb vysokootáčkového zážehového šestiválce s maximálním výkonem 250 kW/340 k.

Kombinace přesně vedených linií a rozměrných ploch, které vytvářejí nový designový jazyk značky BMW, pomáhá exteriéru nového BMW řady 8 Gran Coupé dosáhnout jedinečné rovnováhy mezi dynamikou a elegancí. Rozvor čtyřdveřového modelu dosahuje 3023 milimetrů, což oproti modelu BMW řady 8 Coupé představuje nárůst o 201 milimetrů, na délku nový model měří 5082 milimetrů (+231 mm), na šířku 1932 milimetrů a na výšku 1407 milimetrů. Přední část Gran Coupé je až po A-sloupky shodná s BMW řady 8 Coupé. Široká, nízko posazená přední část vyzařuje sportovní ambice a sebevědomou přítomnost. Součástí standardní výbavy jsou Adaptivní LED světlomety. Volitelné laserové světlomety BMW Laserlight s funkcí Selective Beam nabízejí dosvit světelného kuželu až 600 metrů.

Stejně jako jeho výrazné proporce, také design boků a zádě nového BMW řady 8 Gran Coupé se výrazně liší od jeho stájových kolegů. Vzhledem k více vzpřímenému rámu čelního skla a vyšší linii střechy je zde další dodatečný prostor pro hlavy cestujících vpředu i vzadu. Střešní linie přechází v zadní části elegantním obloukem do víka zavazadlového prostoru. Tento přechod je obzvláště plynulý zásluhou „ploutviček“ v přechodu C-sloupků do zadního okna. Účinně pomáhají zdůrazňovat prodlouženou siluetu vozu. Zadní okno je tímto řešením mírně strmější, což umožnilo prodloužit víko do zavazadlového prostoru. Tvar bočních oken v zadní části zakončuje typický designový prvek BMW. Protisměrné zalomení, takzvaný Hofmeisterův záhyb, ve spodní části oken nového BMW řady 8 Gran Coupé je nebývale napřímené, což ještě více zdůrazňuje robustnost této části karoserie. 

Pro tento model specifický M sportovní paket vylepšuje charakter nového BMW řady 8 Gran Coupé vyšší porcí dynamiky. Jeho součástí jsou kromě dalších nápadných designových prvků obzvláště velké nasávací otvory v předním nárazníku, výrazně tvarovaný zadní nárazník s šedým difuzorem a speciálně navržené nástavce bočních prahů.

Výrazný styl nového BMW řady 8 Gran Coupé je vyjádřen také designem jeho interiéru. Díky rozvoru a velkoryse tvarovaným nástupním otvorům si cestující na zadních sedadlech mohou vychutnat na kupé od BMW nebývale velký prostor pro nohy, současně se jim do vozu snadněji nastupuje a vystupuje z něj. Ve srovnání s dvoudveřovými verzemi BMW řady 8 je pro cestující na zadních sedadlech rovněž podstatně více prostoru v oblasti ramen a hlavy.

Impozantní výkon 4,4litrového motoru V8 nového BMW M850i xDrive Gran Coupé doplňuje charakterem překypující zvukový doprovod, který dále zesiluje M sportovní výfukový systém. Nový motor V8 v BMW M850i xDrive Gran Coupé s maximálním výkonem 390 kW/530 k a nejvyšším točivým momentem 750 Nm zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy. 

Vzrušující okamžitá odezva a nezaměnitelná touha po otáčkách jsou charakteristické rysy nového zážehového řadového 6válce pracujícího v modelech BMW 840i Gran Coupé a BMW 840i xDrive Gran Coupé. Produkuje maximální výkon 250 kW/340 k a nejvyšší točivý moment 500 Nm. 3litrová pohonná jednotka s technologií BMW TwinPower Turbo váží přibližně o 6 kg méně než motor, který nahrazuje, a vyznačuje se větší pružností v celém spektru využitelných otáček. Nové BMW 840i Gran Coupé zrychluje z 0 na 100 km/h za 5,2 s, nové BMW 840i xDrive Gran Coupé stejnou disciplínu zvládne za 4,9 sekundy.

Pro tento model M specifický brzdový systém, kola z lehké slitiny s vysokovýkonnými kombinovanými pneumatikami. Brzdové systémy, které jsou k dispozici pro nové BMW řady 8 Gran Coupé, vynikají mimořádnou brzdnou silou, vysokou tepelnou odolností, rychlou odezvou a vynikajícím citem. Všechny verze kombinují čtyřpístkové pevné třmeny vpředu a jednopístkové plovoucí třmeny vzadu.

Na výkon naladěný podvozek nového BMW M850i xDrive Gran Coupé završují 20“ M kola z lehké slitiny v šedém provedení Frozen Cerium Grey, která jsou obuta do speciálně pro BMW řady 8 vyvinutých vysokovýkonných pneumatik. Ostatní modely z nabídky BMW řady 8 Gran Coupé opouštějí výrobní linku s kombinovanými pneumatikami, přičemž standardně jsou dodávaná 18“ kola z lehké slitiny s předními pneumatikami 245/45 R18 a zadními 275/40 R18. Modely s M sportovním paketem jezdí na 19“ M kolech s pneumatikami 245/40 R19 vpředu a 275/35 R19 vzadu. Paket M Technic Sport má 20“ kola z lehké slitiny a vysokovýkonné pneumatiky.

Nové BMW řady 8 Gran Coupé je standardně vybaveno systémem displejů BMW Live Cockpit Professional. Obsahuje navigační a multimediální systém, plně digitální přístrojový panel s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 12,3 palce a kontrolní displej o úhlopříčce 10,25 palce. Nový systém ovládání BMW Operating System 7.0 vyniká moderními digitálními funkcemi, které přesně odpovídají potřebám řidiče. Pro intuitivní ovládání může řidič libovolně volit mezi dotykovou funkcí kontrolního displeje, ovladačem iDrive, tlačítky na volantu či ovládáním hlasem a gesty. 

BMW Intelligent Personal Assistant hraje v systému ovládání klíčovou roli. Digitálního společníka lze aktivovat zvoláním „Hej, BMW“ a řidiči pomáhá používat různé funkce vozidla. Kromě toho se vůz bude schopen neustále učit novým dovednostem získávaným díky vzdáleným aktualizacím, přenášeným prostřednictvím funkce Remote Software Upgrade. BMW Intelligent Personal Assistant lze použít také k výběru tří režimů atmosféry interiéru, tzv. Experience Modes. Aktivují se podle požadavků řidiče a vzájemně slaďují funkce interiéru v podobě například vnitřního osvětlení, úrovně jeho ztmavení, vyhřívání/odvětrávání sedadel a hudby.

Světová premiéra BMW řady 8 Gran Coupé se stane jedním z vrcholů inaugurační akce BMW Group #NEXTGen v Mnichově. Celosvětové uvedení nového vozu bude zahájeno jen o několik měsíců později, v září roku 2019.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků