10 / 3 877

Nové BMW řady 6 Gran Turismo

27.5.2020 |  Štítky: BMW

BMW řady 6 Gran Turismo je v prémiovém segmentu vozů vyšší střední třídy výjimečnou individualitou, navrženou tak, aby byla schopna splnit nejrůznější požadavky moderních náročných zákazníků.

Důsledně přepracovaný unikání koncept.
Pečlivě navržené úpravy designu karoserie a zdokonalení různých detailů interiéru dále profilují unikátní koncepci tohoto vozu. Nové BMW řady 6 Gran Turismo ještě více než kdy předtím podněcuje představivost spojením nepřehlédnutelné sportovnosti obalené vrstvou prémiovosti prostorného a luxusního interiéru. Radost z jízdy a celkovou efektivitu posunují na novou úroveň přepracované poháněcí soustavy a zavedení mild hybridní technologie. Progresivní charakter nového BMW řady 6 Gran Turismo je zřejmý také z digitálního přístrojového panelu a kontrolního displeje, které mají úhlopříčku až 12,3 palce, stejně jako dalších inovací na poli asistenčních systémů, způsobů obsluhy a konektivity.

Univerzálnost BMW řady 6 Gran Turismo spojená se sportovní elegancí připomínající kupé a s komfortem luxusní limuzíny mu zajistily značnou celosvětovou popularitu. Pro tento vůz se již rozhodlo více než 50 000 zákazníků z celého světa. Nové BMW řady 6 Gran Turismo vstoupí na trh v červenci 2020. Jeho výroba bude probíhat v továrně BMW Dingolfing po boku luxusního sedanu BMW řady 7 a luxusních sportovních modelů BMW řady 8.
Design exteriéru: Ostřejší výraz a nepřehlédnutelná sportovnost.

Přední a zadní část nového BMW řady 6 Gran Turismo vycházejí z aktuálního designového stylu značky. Rozměrné a čistě tvarované plochy jsou ohraničené jen malým množstvím linií, což automobilu dodává výrazný a osobitý vzhled s neodmyslitelnou dávkou sportovnosti. Působivost přední části dodává nově navržená BMW maska chladiče ve tvaru ledvinek společně s novými světlomety. Ledvinky masky chladiče jsou nyní širší a ve své spodní části více zasahují do předního nárazníku. Obě části masky chladiče jsou lemovány společným rámečkem a jejich svislé lamely v horní části vystupují výrazně směrem vpřed.

Nově tvarované nižší světlomety standardně disponující matrixovou LED technikou s neoslňujícím asistentem dálkových světel BMW Selective Beam a jsou dalšími prvky, které přední část BMW řady 6 Gran Turismo opticky rozšiřují. Čistá grafika světel je zvýrazněna dvojicí segmentů denního svícení ve tvaru písmene L pro každý ze světlometů. Volitelně jsou k dispozici Adaptivní LED světlomety s matrixovou technikou, které mohou doplnit ještě laserové světlomety BMW Laserlight s dosvitem v režimu dálkových světel až 650 metrů.

Interiér: Moderní funkčnost a propracovaná luxusní atmosféra.
Specifickým rysem interiéru nového BMW řady 6 Gran Turismo je propojení různých vlastností. Na jednu stranu je přítomna typická sportovnost, ovšem současně jsou sedadla umístěna výše, než bývá obvyklé, což zvyšuje komfort nejen na cestách na dlouhé vzdálenosti. Typickou silnou stránkou nového BMW řady 6 Gran Turismo je také prvotřídní kvalita použitých materiálů a prvků výbavy i mimořádná úroveň vnitřního prostoru. Předností je unikátní koncepce interiéru, jež ctí přístup obvyklý u luxusních kupé, ovšem v tomto případě je spojený s ojedinělou variabilitou a moderní přizpůsobivostí pro každodenní život.

Vysoko elektricky otevíratelné zadní víko odkryje zavazadlový prostor s objemem 600 litrů. Opěradla zadních sedadel dělená v poměru 40:20:40 lze stiskem tlačítka v zavazadlovém prostoru odjistit a nezávisle sklopit. Tím lze zvětšit prostor pro přepravu nákladu až na 1800 l. Dvoudílný pevný kryt zavazadlového prostoru je možné snadno složit pod jeho podlahu.

Motory a převodovky: Mild hybridní technika a pohon všech kol xDrive pro všechny šestiválcové motory.
Nové BMW řady 6 Gran Turismo posunuje sportovnost a současně hospodárnost na zcela novou úroveň i zásluhou nových motorů. Konzistentní elektrifikace je v případě nového BMW řady 6 Gran Turismo jasně patrná z mild hybridní technologie využívající 48V startér-generátor, která je standardní součástí všech nabízených motorů. Hospodárnost nových motorů zlepšuje schopnost rekuperace kinetické energie, přičemž radost z jízdy zintenzivňuje dodatečný výkon 8 kW/11 k, kterými startér-generátor může pomoci spalovacímu motoru. Nabídka motorů určená pro nové BMW řady 6 Gran Turismo pokrývá výkonové spektrum od 140 kW/190 k do 250 kW/340 k. Všechny moderní motory přitom již nyní plní emisní normu Euro 6d, jež vstoupí v platnost v roce 2021.

48V mild hybridní technologie pro všechny čtyř- a šestiválce.
Mild hybridní technologie se 48V startér-generátorem poskytuje vyšší výkon, spojený s nižší spotřebou paliva a zlepšeným jízdním komfortem. Použití extrémně výkonného 48V startér-generátoru a druhé baterie značně zvyšuje možnosti využití regenerace kinetické energie. Kromě toho může být uložená energie použita jako pomoc při akceleraci, tím, že se přivede zpět do 48V startér-generátoru. Startér-generátor pak funguje jako elektrická pohonná jednotka, která pomáhá spalovacímu motoru. Tím mu umožňuje po delší časový úsek pracovat v optimálních otáčkách, což přináší další úsporu paliva. Pokud automobil akceleruje, 48V startér-generátor je také schopen řidiči nabídnout dodatečný elektrický výkon 8 kW/11 k pro další dávku dynamiky navíc. Výsledkem je ještě dravější rozjezd a ještě dynamičtější pružné zrychlení. 48V mild hybridní technika přináší také komfortnější činnost funkce Auto Start Stop.

Motory s optimalizovanou technologií BMW TwinPower Turbo.
Mild hybridní technologie dále zlepšuje vlastnosti nejnovější generace zážehových a vznětových motorů BMW TwinPower Turbo nového BMW řady 6 Gran Turismo. Zážehové motory (jeden čtyřválec a jeden šestiválec) disponující dvoukomorovými turbodmychadly, přímým vstřikováním s tlakem až 350 bar a plně variabilním rozvodem s technologiemi VALVETRONIC a Double-VANOS. Výfukové svody, integrované do hlavy válců chlazené vodou, jsou součástí jak čtyřválcového motoru s výkonem 190 kW/258 k, který pohání modely BMW 630i Gran Turismo, tak řadového šestiválce s výkonem 245 kW/333 k v modelu BMW 640i xDrive Gran Turismo.

Všechny motory jsou standardně spojeny s osmistupňovou převodovkou Steptronic. Inteligentní pohon všech kol BMW xDrive je k dispozici standardně nebo volitelně pro všechna šestiválcová provedení.

Podvozek: Příkladná vyváženost a komfort při cestách na dlouhé vzdálenosti.
Jednou ze specifických vlastností nového BMW řady 6 Gran Turismo je spojení sportovní obratnosti a suverénního komfortu při dlouhých cestách. Také v případě tohoto modelu je samozřejmostí kombinace dlouhého rozvoru náprav a rozchodu kol doplněná velmi tuhou, ale přitom lehkou strukturou karoserie, a rozložení hmotnosti mezi nápravy v poměru 50:50.

Standardní výbavou nového BMW řady 6 Gran Turismo je samonivelační vzduchové odpružení zadní nápravy, udržující bez ohledu na zatížení stálou světlou výšku a poskytující účinné tlumení vibrací. Standardní výbavou je rovněž posilovač řízení Servotronic, který mění svůj posilový účinek v závislosti na rychlosti jízdy. BMW řady 6 Gran Turismo ale v oblasti podvozku nabízí mnoho dalších možností přizpůsobení osobním nárokům každého zákazníka.

V seznamu volitelné výbavy jsou také samostatné elektronicky řízené tlumiče, jež mění charakteristiku nejen pro stlačení, ale také roztažení. Samozřejmě reagují na aktuální jízdní situaci a zvolený jízdní režim. K dispozici je nastavení SPORT, SPORT+, COMFORT a COMFORT+.

Integrální aktivní řízení nyní nabízí větší pomoc při manévrování v nízkých rychlostech a je vzorem preciznosti a komfortu. Tento systém lze také kombinovat s BMW xDrive; umožňuje zatáčet s větší obratností, snadněji měnit jízdní pruhy a svižněji se proplétat městským provozem tím, že podle potřeby natáčí zadní kola až o tři stupně. Množství otáček volantem snižuje variabilní převod řízení na přední nápravě. U Integrovaného aktivního řízení se nyní při jízdě extrémně nízkou rychlostí, tj. pod 3 km/h, natáčejí zadní kola v opačném směru než kola přední.

Volitelné M sportovní brzdy jsou k dispozici se třmeny nesoucími loga M a lakovanými kromě klasické modré barvy také červenou.

Asistenční systémy jsou dalším krokem k automatizované jízdě.
BMW řady 6 Gran Turismo je známé rozsáhlou nabídkou inteligentních a propojených asistenčních systémů. V novém provedení jim přibylo několik nových funkcí, které opět o kousek přiblíží budoucí automatizovanou jízdu. Spolu s novými funkcemi souvisí nové uspořádání ovládacích tlačítek na volantu pro jejich snadnější používání. Standardní výbavou nového BMW řady 6 Gran Turismo je kromě jiného systém udržování rychlosti s brzdnou funkcí a asistent hlídající pozornost řidiče.

Parkovací asistent dostal nově funkci couvacího asistentu, který dokáže po zastavení vycouvat trasu do vzdálenosti 50 m ve stejné trajektorii, v níž vůz přijel. Přehled o situaci před vozem zajistí nová funkce 3D vizualizace okolí vozu, zobrazovaná v přístrojovém panelu.

Zobrazení a ovládání, BMW Connected a ConnectedDrive: Operační systém BMW Operating System 7.0 se otevírá novým digitálním službám.
Příchod operačního systému BMW Operating System 7 přináší do BMW řady 6 Gran Turismo intuitivní způsob obsluhy a další nové digitální služby. Standardní výbavou je BMW Live Cockpit Professional, jehož součástí je dvojice displejů s úhlopříčkou 12,3 palce. Účinnou a přirozenou interakci mezi řidičem a jeho vozem zajišťuje konfigurovatelný obsah displeje a různé další možnosti individualizace.

Pokud jde o digitální služby, jedním z nejzásadnějších nových prvků výbavy nového BMW řady 6 Gran Turismo jsou BMW Maps. Tento cloudový systém má výrazně lepší výkon a může se pochlubit intuitivním zadáváním cíle a vynikající přesností. Navigační systém nové generace také nabízí extrémně rychlý výpočet trasy, prováděný dynamicky a v krátkých intervalech na základě přesných dopravních informací v reálném čase RTTI.

Jedním z nejvýznamnějších pokroků, pokud jde o konektivitu, je vylepšená integrace chytrých telefonů, která je nyní součástí standardní výbavy. Kromě funkce Apple CarPlay, jež je dostupná od roku 2017, bude operační systém nového BMW řady 6 Gran Turismo od července 2020 komunikovat také s Android Auto.

Vždy aktuální: Nová funkce Remote Software Upgrade pro bezdrátové aktualizace.
Operační systém BMW Operating System 7.0 přináší do BMW řady 6 Gran Turismo také funkci Remote Software Upgrade, která bude vůz dálkově aktualizovat nejnovějším softwarem. Všechny aktualizace lze importovat bezdrátově, a to přes chytrý telefon aplikací BMW Connected nebo napřímo pomocí zabudované SIM karty.

Drive Recorder pro zaznamenání jízdy nebo nestandardní situace.
Drive Recorder, který tvoří standardní stereo kamera umístěná vedle vnitřního zpětného zrcátka, lze do vozidla namontovat později. Nahrávky mohou mít délku až 40 sekund, přičemž po aktivaci nahrávání je zaznamenáno 20 sekund před stiskem tlačítka a následně se nahraje dalších 20 sekund. V případě kolize se automaticky zaznamená 20 sekund před nárazem a 20 sekund po něm.

Díly BMW M Performance Parts: Zlepšení agility a dynamiky každým speciálně vyrobeným dílem.
Sportovní charakter a poskytovanou radost z jízdy nového BMW řady 6 Gran Turismo mohou dále posílit produkty BMW M Performance Parts. Tyto prvky z nabídky BMW Originálního příslušenství byly vyvinuty na základě zkušeností BMW M GmbH a jsou zaměřené na posílení sportovních vlastností nového BMW řady 6 Gran Turismo, stejně jako na dodání sportovnějšího stylu jeho exteriéru i interiéru. Samozřejmostí je expresivní design, exkluzivní materiály a prvotřídní kvalita, jež přinášejí ducha automobilových závodů na silnici.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků