10 / 3 810

Nová Toyota PROACE CITY

18.4.2019 |  Štítky: Toyota | skladové vozy | užitkové vozy

Zbrusu nová Toyota PROACE CITY se 30. dubna 2019 představí ve světové premiéře na přehlídce užitkových vozidel v britském Birminghamu.

Toyota PROACE CITY, vyvinutá ve spolupráci se skupinou Groupe PSA, se v rámci posilování pozice Toyoty na evropském trhu s lehkými užitkovými vozidly připojí k zavedenému dodávkovému vozu střední hmotnostní kategorie PROACE a legendárnímu pick-upu Hilux

Vlastnosti a praktická využitelnost: rozměry, prostornost a výkony
Řada PROACE CITY splňuje širokou škálu potřeb ze strany firem i podnikatelů, neboť nabízí různé varianty uspořádání nákladu a sedadel i pohonných jednotek.

Kompaktní dodávka se představuje ve dvou různých provedeních, lišících se délkou karoserie – kratší o délce 4,4 m a delší o délce 4,7 m. V obou případech je možné objednat si trojici předních sedadel, stejně tak jako variantu bez prosklení či s prosklením; v případě dlouhé verze se také nabízí užitková varianta ‚crew cab‘ pro posádku a náklad. Osobní verze se nabízí s pěti nebo sedmi sedadly, a to v kombinaci s kratší i delší karoserií.

PROACE CITY díky svým rozměrům a uspořádání přináší vynikající nákladový objem, který může dosáhnout až 3,3 m3 (ve standardní verzi), resp. 4,3 m3 (v prodloužené verzi s volitelnou výbavou Smart Cargo, tedy modulárním sedadlem spolujezdce). Důležitý je i fakt, že tato Toyota je v dané třídě jedním z mála vozů schopných pobrat dvě europalety. 

Nabídka benzínových a naftových jednotek zahrnuje agregáty o výkonu od 75 do 130 koní a možnost volit mezi pěti- či šestistupňovou manuální převodovkou nebo osmistupňovým automatickým ústrojím.

Praktické a všestranné provedení
Dodávku lze objednat se dvěma samostatnými předními sedadly nebo s trojmístnou lavicí – v tomto případě je navíc k dispozici řešení ‚Smart Cargo‘ (modulární sedadlo spolujezdce), podobně jako u většího modelu PROACE. Systém Smart Cargo zahrnuje sklápění krajního sedadla spolujezdce a otvor v dělicí přepážce. Z prostředního sedadla spolujezdce lze sklopením vytvořit praktický stolek, včetně dalšího úložného prostoru pod sedadlem.

Pokud u provedení ‚crew cab‘ momentálně nepotřebujete sedadla druhé řady, lavici můžete sklopit do roviny a posunout dělicí přepážku dopředu pro zvětšení prostoru pro náklad. Při transportu delších předmětů je možné otevřít otvor v dělicí přepážce.

V osobní verzi si zájemci mohou objednat panoramatické střešní okno s odkládacími skříňkami nad hlavou (podobně jako v letadle) a středovou konstrukcí v podobě ‚plovoucího‘ oblouku.

PROACE CITY Verso nabízí flexibilní uspořádání pro převoz cestujících, včetně možnosti zvolit pro druhou řadu buďto tři samostatná sedadla, nebo lavici dělenou a sklopnou v poměru 60:40. V dlouhém i krátkém provedení lze přidat třetí řadu s dostatečnými rozměry a funkcí posouvání pro pohodlný převoz dospělých pasažérů.

Bezpečnost, pohodlí a funkčnost, bohatá nabídka výbavy
Bezpečnostní prvky nabízené formou bezpečnostního paketu přinášejí vysokou úroveň aktivní bezpečnosti v souladu s požadavky zákazníků. Součástí základní výbavy je předkolizní bezpečnostní systém, systém rozpoznávání dopravních značek, systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu, tempomat a funkce upozorňování na únavu řidiče po delší době řízení bez přestávky („šálek kávy“).

Bezpečnostní sestavu rozšiřuje druhý paket zahrnující navíc automatické přepínání dálkových světel, funkci upozorňování na ‚kličkování‘ vozidla a rozšířený systém rozpoznávání dopravních značek, zatímco nejkomplexnější paket přidává adaptivní tempomat a sledování slepého úhlu. Všechna provedení kromě toho zahrnují systém eCall, zajišťující automatické kontaktování tísňových služeb v případě vážné nehody.

Ohledně multimédií a konektivity je Toyota PROACE CITY vybavena 8" dotykovým displejem audiosystému s podporou chytrých telefonů, včetně zrcadlení obsahu MirrorLink a systémů Apple CarPlay (vč. asistentky Siri) a Android Auto (s asistentem Google), plus připojení Bluetooth a portů USB/Aux-in. 

PROACE CITY kromě toho nabízí displej HUD, který do zorného pole řidiče pohodlně a srozumitelně promítá informace klíčové pro řízení (např. pokyny navigace, rychlostní omezení a bezpečnostní funkce).

K bezpečnosti a snadnému manévrování napomáhá zadní kamera poskytující výhled v rozmezí 180° a dynamicky zobrazující pohled shora na situaci za vozidlem, stejně tak jako statický pohled s pokrytím ještě širšího pole (nejm. 180°). Systém sledování slepého úhlu upozorňuje řidiče na výskyt jiných účastníků silničního provozu v mrtvém úhlu výhledu s upozorněním na displeji audiosystému.

Ještě vyšší úroveň podpory při řízení zajišťuje systém zobrazování ‚Smart Active Vision‘. Ten s využitím dvou speciálních kamer a 5" displeje v oblasti stropu zprostředkuje v reálném čase čistý obraz situace za vozidlem i podél něj – a tak řidiči v podstatě umožňuje dívat se skrz kovové panely. 

Jízdní schopnosti Toyoty PROACE CITY lze pomocí voliče režimů ‚Toyota Traction Select‘ uzpůsobit různým jízdním podmínkám. Pomocí otočného ovladače může řidič volit mezi režimy Normal, Snow (Sníh), Sand (Písek) nebo All-terrain (Terén). Uživatelé vanu mohou snadno zkontrolovat užitečné zatížení pomocí ukazatele ‚Smart Load Indicator‘ – další funkce, kterou Toyota PROACE CITY v dané třídě nabízí jako jediná; upozorňuje na dosažení 90 procent maximální nosnosti a v případě jejího překročení ještě doplní výstrahu na panelu se sdruženými přístroji.

S konkurenty se utká v segmentu, který se těší stabilnímu růstu a do roku 2021 by měl dosáhnout ročních prodejů v objemu cca 900 tisíc vozidel.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků