10 / 3 835

Nová Kia Sorento získává ´Das Goldene Lenkrad 2020´ Zlatý volant

5.11.2020 |  Štítky: KIA | SUV

Čtvrtá generace vlajkového SUV značky Kia vyhrává kategorii ‚Velká SUV‘ před modely Aston Martin DBX a BMW X6.

Nová Kia Sorento získává prestižní ocenění ‚Das Goldene Lenkrad 2020‘ (Zlatý volant). Proslulé německé ocenění udílí každým rokem magazíny AUTO BILD a BILD am SONNTAG. 

Ocenění ‚Zlatý volant‘ se již od roku 1976 uděluje nejlepším modelům vozidel v daném roce. V letošním roce se hodnocení zúčastnilo 63 nových vozidel napříč osmi různými kategoriemi: vozy do města a super mini, kompaktní vozy, středně velké a luxusní vozy, malá SUV, středně velká SUV, středně velká SUV (plug-in hybridy), velká SUV a sportovní vozy. Byly též uděleny ceny pro ‚Nejkrásnější vůz‘, ‚Inovace roku‘, ‚Nejlepší vůz do 25 tisíc eur‘ a ‚Nejlepší vůz do 35 tisíc eur‘. Na základě výsledků průzkumu mezi čtenáři bylo vybráno 24 finalistů (tři z každé kategorie vozidel) k dalšímu testování odbornou porotou. 

Poté, co čtenáři uvedených publikací poslali čtvrtou generaci vlajkového SUV Kia do finálního kola kategorie ‚Velká SUV‘, získal nový elektrifikovaný model i hlasy 18členné odborné poroty. V posledním kole soutěže byla vozidla důkladně prověřena na testovací trati DEKRA Lausitzring. Nová Kia Sorento získala nejvíce bodů v příslušné kategorii a zajistila si vítězství před dvěma dalšími finalisty (Aston Martin DBX a BMW X6).

Jedná se o druhé vítězství značky v řadě – v roce 2019 totiž Kia získala ‚Das Goldene Lenkrad 2019‘ za kompaktní crossover XCeed (v kategorii ‚Nejlepší vůz do 35 tisíc eur‘). Sorento čtvrté generace, postavené na zbrusu nové platformě Kia, se na evropských trzích prodává od počátku posledního letošního čtvrtletí; v některých zemích se nabízí s naftovým motorem nebo benzínovým hybridním pohonem. Počátkem roku 2021 se představí i plug-in hybridní provedení.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků