10 / 3 917

Nissan na tokijském autosalonu zrychluje tempo elektrifikace

30.10.2017 |  Štítky: Nissan | elektromobily

Společnost Nissan Motor Co., Ltd. posiluje svou vedoucí pozici v elektromobilní revoluci: na autosalonu v Tokiu představila dva nové koncepty – včetně svého prvního elektrického crossoveru – a oznámila svůj vstup do seriálu závodů Formule E.
                                     
Nissan jako světový lídr v oblasti elektromobilů a tvůrce světově nejprodávanějšího elektromobilu Nissan LEAF, využil mezinárodní platformu tokijského autosalonu k prezentaci své vize elektrické budoucnosti.
                                                       
Po zářijovém světovém představení nového Nissanu LEAF a uvedení svého nového „elektrického ekosystému“ na nedávné akci Nissan Futures 3.0 tato japonská automobilka na autosalonu v Tokiu prezentovala dva plně elektrické koncepční vozy. Dokládá to záměr firmy udržet si vedoucí pozici v segmentu elektromobilů a naplňovat příslib značky vyjádřený sloganem „Vzrušující inovace“.
                                     
Těmito koncepty jsou nový plně elektrický crossover IMx a nový Nissan LEAF NISMO. Oba vozy zákazníkům poodhalují nejnovější a chystané inovace spojené s vizí Inteligentní mobility Nissan.
                                       
Firemní závazek učinit elektrickou mobilitu skutečně vzrušující potvrzuje oznámení Nissanu, že se v sezóně 2018–2019 zapojí do seriálu závodů Formule E.
 
Koncept crossoveru s nulovými emisemi Nissan IMx přináší mimořádný požitek z jízdy a dokonalou integraci se společností.
 
Nissan IMx, plně elektrický čtyřmístný koncept crossoveru s ohromujícím designem, nabízí plně autonomní jízdu s dojezdem více než 600 km (dle japonské metodiky JC08).
 
Tento koncpet využívá zcela novou speciální elektromobilní platformu ve spojení s dvojicí elektromotorů, která poskytuje kapacitu 320 kWh a neuvěřitelný točivý moment 700 Nm.
Díky této platformě může být podlaha zcela rovná a výsledkem je prostorná kabina a lepší jízdní dynamika. Nízké těžiště podvozku přináší precizní jízdní vlastnosti, které mohou zcela předefinovat segment crossoverů.
 
Inovovaná byla také vysokokapacitní baterie, která může sloužit jako virtuální elektrárna, sdílející elektrickou energii prostřednictvím technologie „vozidlo – síť“. Podporuje bezdrátové i tradiční nabíjení.  Koncept je navržen tak, aby posiloval pouto mezi vozem a řidičem a představoval spolehlivého partnera pro bezpečnější, pohodlnější a příjemnější cestování.
 
 „Koncept crossoveru IMx s nulovými emisemi představuje budoucnost Inteligentní mobility Nissan,“ říká Daniele Schillaci, výkonný viceprezident pro globální marketing a prodej vozidel s nulovými emisemi a baterie. „Formou Inteligentní mobility Nissan se Nissan snaží změnit způsob, jakým lidé komunikují s vozidly, ale i způsob interakce vozidel se společností v blízké i daleké budoucnosti.“
 
Společnost Nissan se stává první japonskou automobilkou, která se od sezóny 2018–19 zapojí do seriálu závodů elektromobilů FIA Formule E.
 
Rozhodnutí účastnit se stále významnějšího seriálu Formule E poskytuje Nissanu vysoce sledovanou globální platformu, jejímž prostřednictvím může propagovat svou vizi Inteligentní mobility Nissan.
 
„Nissan vnese jiskru do šampionátu Formule E – svým dokonalým ztělesněním vzrušení z okamžité akcelerace a skvělých jízdních vlastností, typických pro vozidla Nissan s nulovými emisemi,“ uvedl Daniele Schillaci, výkonný viceprezident pro globální marketing a prodej vozidel s nulovými emisemi a baterie a předseda řídicího výboru společnosti Nissan pro Japonsko, Asii a Oceánii.
 
Alejandro Agag, zakladatel a výkonný ředitel Formule E příchod Nissanu s nadšením vítá: „Účast značky, jako je Nissan, je pro seriál přelomovým momentem. Je skvělé vidět v rodině Formule E nového výrobce, a navíc je úžasné, že mezi nás přichází japonský výrobce, což dokazuje skutečně globální charakter elektrické revoluce. Japonsko je zemí zaslíbenou novým technologiím a Formule E zde má ohromné publikum. Přechod k udržitelné mobilitě je v pohybu a nic jej nemůže zastavit. Těším se, až v páté sezóně uvidím na nových vozech hrdé logo Nissanu.“
 
Nissan vstoupí do seriálu závodů na konci roku 2018, kdy tento šampionát 100% elektromobilů zavede nová pravidla pro podvozek a baterie.
 
Koncept LEAF NISMO: Vlajkový elektromobil Nissan s úpravami NISMO pro větší vzrušení z jízdy
 
Koncept LEAF NISMO vyjadřuje přínosy divize Inteligentní mobility Nissan a snoubí se v něm čistá a energeticky účinná technologie elektrického pohonu s vzrušující dynamikou jízdy typickou pro vozy NISMO.
 
Koncepční verze NISMO nového Nissanu LEAF má sportovní exteriér. Použití závodních technologií divize NISMO na karoserii vozu přineslo lepší aerodynamiku a menší nadnášení, bez dopadu na vynikající součinitel odporu vzduchu nového Nissanu LEAF. Černý interiér zdobí charakteristické červené akcenty NISMO navozující vzrušující pocit vysokého výkonu vozu.
The NISMO Concept version of the new LEAF has a sporty exterior. The application of NISMO racing technology to the car’s body results in enhanced aerodynamic performance and less lift, without sacrificing the LEAF’s excellent drag coefficient. The black interior features NISMO’s signature red accents, creating an exciting, high-performance feel.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků