10 / 3 810

Nabídka modelů BMW řady 3 se rozšiřuje na celkem čtyři plug-in hybridní modely

19.2.2020 |  Štítky: BMW | elektromobily | hybridní pohon

BMW zvyšuje význam a přitažlivost plug-in hybridních modelů v segmentu prémiových automobilů střední třídy komplexní modelovou ofenzivou. U BMW řady 3 se v nadcházejících měsících rozšíří nabídka vozidel s elektrifikovaným pohonem ze současného jednoho modelu na celkem čtyři.

Po úspěšném uvedení na trh nového BMW 330e Sedan bude od léta 2020 k dispozici také nové BMW 330e Touring. Kromě toho budou oba modely od léta 2020 k dispozici jak s klasickým pohonem zadních kol, tak ve spojení s inteligentním systémem pohonu všech kol BMW xDrive.

Nejnovější generace technologie BMW eDrive u všech plug-in hybridních modelů BMW řady 3 zlepšuje jak hospodárnost a dojezd čistě na elektřinu, tak i pověstnou radost z jízdy. Spontánní nástup výkonu elektromotoru je patrný během rozjezdu a akcelerace, což přispívá k velmi temperamentnímu projevu vozu. Vysoká kapacita vysokonapěťových lithium-iontových baterií s nejnovější technologií bateriových článků umožňuje plug-in hybridním modelům nového BMW řady 3 jet pouze na elektrický proud – a tedy bez lokálních emisí – s maximálním dojezdem mezi 55 a 68 km.

 „Power of Choice – Široký výběr“: Značná rozmanitost také v nabídce plug-in hybridních modelů.

Díky strategickému přístupu „Power of Choice“, spočívajícímu v širokých možnostech výběru, je BMW Group schopna splnit individuální potřeby mobility svých zákazníků po celém světě. Široká škála druhů pohonu – zahrnující nejen vysoce účinné zážehové a vznětové motory, ale také čistě elektrické a plug-in hybridní systémy – vede k dobře sestavené nabídce, která je uzpůsobena širokému spektru legislativních norem a individuálním preferencím. Rozmanitost neustále vzrůstá také v nabídce elektricky poháněných modelů. S novými plug-in hybridními modely BMW řady 3 mají zákazníci další možnosti v oblasti sladění jejich touhy po trvale udržitelné mobilitě s osobními potřebami a preferencemi. Elektrifikované modely Touring kombinují maximální hospodárnost s větším vnitřním prostorem, který nabízí jejich prakticky řešený koncept karoserie. Použití plug-in hybridní technologie ve spojení s inteligentním pohonem všech kol je zaměřeno zejména na požadavky na jízdu na sněhu, v horských oblastech nebo v terénu.

Všechny plug-in hybridní modely nového BMW řady 3 splňují v závislosti na úrovni výbavy kritéria, která byla v Německu stanovena pro zařazení vozu do kategorie „elektrických vozidel“, s čímž souvisejí některá zvýhodnění. Kromě toho tyto modely v Německu plní podmínky pro snížené zdanění firemních automobilů. Jako základ pro určení zvýhodnění pro soukromé účely se bere pouze polovina hrubé ceny.

Premiéra pro modely Touring s plug-in hybridním pohonem.

Od léta 2020 budou výhody elektrifikovaného pohonného systému poprvé k dispozici také ve dvou modelech BMW Touring. Tyto dva modely spojují progresivní charakter jejich pohonného systému s osvědčenými vlastnostmi konceptu karoserie kombi, který obzvláště přitažlivým způsobem spojuje radost z jízdy a praktičnost. Zásluhou prostorově úsporného uspořádání vysokonapěťové baterie pod zadními sedadly se objem zavazadlového prostoru zmenšil jen nepatrně. Sklopením opěradel zadních sedadel lze prostor pro náklad zvětšit až na 1420 litrů.

Plug-in hybridní hnací soustavu nového BMW 330e Touring tvoří čtyřválcový 2litrový zážehový motor s technologií BMW TwinPower Turbo o výkonu 135 kW/184 k a do 8stupňové převodovky Steptronic integrovaný elektromotor, který generuje maximální výkon 83 kW/113 k. Systémový výkon obou pohonných jednotek 185 kW/252 k lze razantním sešlápnutím plynového pedálu na 10 sekund zvýšit o dalších 30 kW/40 k.

Zásluhou výkonu dvou pohonných jednotek je nové BMW 330e Touring schopné zrychlit z 0 na 100 km/h za 6,1 sekundy (předběžný údaj). Jeho maximální rychlost činí 220 km/h (předběžný údaj). V režimu Hybrid je nové BMW 330e Sedan schopno čistě na elektrický pohon, tedy jinými slovy bez lokálních emisí, vyvinout maximální rychlost až 110 km/h. Spalovací motor spíná pouze při vyšších rychlostech nebo ve chvílích, kdy je potřeba vysoký výkon. Je-li tlačítkem eDrive aktivován režim Electric, může automobil při jízdě na elektřinu dosáhnout rychlosti až 140 km/h, přičemž ho pohání pouze elektromotor pohonu eDrive. Díky nejmodernější technologii článků je lithium-iontová vysokonapěťová baterie nového BMW 330e Touring schopna vozidlo pohánět výhradně na elektřinu na vzdálenost až 65 km (předběžný údaj).

Hospodárné a praktické: Pohon BMW eDrive v kombinaci s BMW xDrive.

Paralelně s příchodem BMW 330e Touring budou na trh uvedeny také dvě plug-in hybridní verze BMW řady 3 s pohonem všech kol. Tyto vozy využívají stejného plug-in hybridního pohonu jako odpovídající modely s pohonem zadních kol. V novém BMW 330e xDrive Sedan a novém BMW 330e xDrive Touring je výkon elektromotoru a spalovacího motoru kombinován s pohonem všech kol. BMW eDrive se kombinuje s BMW xDrive a společně vytvářejí příkladnou hospodárnost s vynikající všestranností.

Inteligentní systém pohonu všech kol rozděluje prostřednictvím elektronicky řízené vícelamelové spojky hnací sílu motoru a elektromotoru podle potřeby za všech okolností mezi kola přední a zadní nápravy. Systém pohonu všech kol je propojen se stabilizačním systémem DSC (Dynamic Stability Control) a podle konkrétní jízdní situace během zlomku sekundy upravuje rozdělování točivého momentu. Plně variabilní rozdělování hnací síly zajišťuje maximální trakci a jízdní stabilitu za všech jízdních a povětrnostních podmínek.

Lithium-iontový vysokonapěťový akumulátor s nejnovější technologií bateriových článků.

Plug-in hybridní modely nového BMW řady 3 vděčí za svůj dlouhý dojezd čistě na elektrický proud nejnovějším pokrokům v technologii bateriových článků. Jejich lithium-iontový akumulátor, navržený speciálně pro každý model a vyrobený přímo BMW Group, má kapacitu 12,0 kWh a náboj 34 Ah. Bateriové články vyrobené podle specifikací společnosti BMW Group mají mimořádně vysokou kapacitu. Elektrická energie uložená ve vysokonapěťové baterii se používá také k napájení elektrického systému vozidla. To znamená, že klasický spalovacím motorem poháněný alternátor již není potřeba, což dále zvyšuje účinnost systému jako celku. 40litrová palivová nádrž zaručuje celkový dojezd, který je vhodný i pro cestování na velké vzdálenosti.

Rozsáhla standardní výbava zahrnuje nezávislý klimatizační systém.

Všechny plug-in hybridní modely nového BMW řady 3 jsou standardně vybaveny akustickým varováním chodců. Při jízdě čistě na elektřinu v rychlostech do 30 km/h vytváří systém vnějších reproduktorů nezaměnitelný zvuk, navržený speciálně pro elektrifikované modely BMW. Součástí standardní výbavy BMW řady 3 s plug-in hybridním pohonem je kromě jiného 3zónová automatická klimatizace a nezávislá klimatizace.

Standardní výbava plug-in hybridních modelů BMW řady 3 zahrnuje rovněž automaticky se ztmavující vnitřní zpětné zrcátko a Park Distance Control se senzory vpředu i vzadu. Standardní výbavou elektrifikovaných modelů je také BMW Live Cockpit Professional, který kromě navigačního systému, služeb Remote Services, přípravy pro Apple CarPlay a služby Connected Music zahrnuje i asistent BMW Intelligent Personal Assistant. Kromě základního modelu jsou k dispozici také Modely Sport Line, Luxury Line a M Sport.

Pro plug-in hybridní provedení je navíc k dispozici téměř celý seznam prvků volitelné výbavy, dostupných pro nové BMW řady 3 Sedan a nové BMW řady 3 Touring.

Pro plug-in hybridní modely specifické digitální služby BMW Connected.

S uvedením nových plug-in hybridních modelů BMW řady 3 se představí nové digitální služby BMW Connected, které umožní ještě jednodušší a příjemnější nabíjení vysokonapěťové baterie během cestování. Prostřednictvím displeje a operačního systému má řidič možnost prověřit předpokládanou dostupnost veřejných dobíjecích stanic v době svého příjezdu. Kromě toho bude možné – tedy v případě, že to provozovatel konkrétní nabíjecí stanice umožňuje – dobíjecí místo po omezenou dobu zarezervovat.

Funkce BMW iDrive Zones umožní zvýšit efektivitu využívání plug-in hybridních modelů v bezemisních zónách měst. Tato funkce, která bude standardní výbavou plug-in hybridních modelů BMW od roku 2020, umožní prostřednictvím geolokace automaticky rozpoznat vjezd do takzvaných „zelených zón“ ve městech. Při vjezdu do těchto zón se vozidlo automaticky přepne do čistě elektrického režimu a od té chvíle se chová jako elektromobil. Proto může využívat v souladu s místními předpisy stejných privilegií pro vjezd. Nová funkce zajišťuje, že potenciál plug-in hybridních vozidel je využíván ještě efektivnějším způsobem. Větší podíl cest absolvovaných čistě na elektrickou energii hraje nejen roli při optimalizaci hospodárnosti, ale také pomáhá snižovat provozní náklady. To platí především pro jízdu v městských oblastech, zejména tam, kde elektrická pohonná soustava poskytuje větší účinnost, než je tomu u zážehového nebo vznětového motoru.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků