10 / 3 580

Luxusní vůz DS E-Tense byl zvolen nejkrásnějším vozem soutěže Chantilly Arts & Élégance Richard Mille

7.9.2016 |  Štítky: Citroën | DS | luxusní vozy

Vůz DS E-Tense byl zvolen nejkrásnějším vozem soutěže Chantilly Arts & Élégance Richard Mille. Tato cena, kterou mu nesmlouvavá porota udělila v konkurenci ostatních výjimečných modelů, je poctou avantgardnímu duchu značky DS. Je odměnou i pro tvorbu francouzského módního návrháře Eymerica Françoise, která se při přehlídce rovněž představila.    

Soutěž Chantilly Arts & Élégance Richard Mille, která je dnes již součástí výjimečných světových automobilových přehlídek, proběhla v neděli 4. září v prestižním rámci panství Domaine de Chantilly.

Na programu byla soutěž Concours d’Élégance, které se zúčastnilo osm koncepčních vozů prestižních luxusních značek, každý z nich doprovázela modelka oblečená do šatů jednoho z návrhářů. Vítěznou dvojici zvolila porota expertů: piloti, mechanikové, novináři, designéři, malíři a velmi často sběratelé… všechny spojovalo jedno: vášeň pro automobily. Pozorným očím poroty nic neuniklo: vzhled vozu, interiér, technologické novinky, dvojice auto / modelka.

„Značka DS, která se této výjimečné akce účastní od samotného počátku, je hrdá, že dnes získal její vůz DS E-Tense hlavní cenu v Concours d’Élégance, která je oceněním avantgardního ducha, jenž značku doprovází ve všem, co dělá, a je součástí naší ambice ztělesňovat v automobilovém průmyslu know-how francouzského světa luxusu. Vůz DS E-Tense je hmatatelným důkazem práce, kterou odvádíme, a konkrétním způsobem představuje budoucnost značky,“ vysvětlil během předávání ceny generální ředitel značky DS Yves Bonnefont.

Tato cena je rovněž pochvalou kreativity francouzského módního návrháře Eymerica Francoise, který při této příležitosti představil šaty z hedvábného sametu sešněrované přibližně osmdesáti metry ručně šitých kožených pásků. Jde o dílo z kolekce „Femmes & Fatales“, jež využívá typické znaky módního domu Eymeric François, tedy eleganci a smyslnost. Eleganci francouzského stylu, která je inspirovaná Paříží a zlatou érou Hollywoodu, a smyslnost nahé kůže a vědomě podtržených křivek, díky nimž se každá žena stává mimořádnou.
Poznamenejme, že Eymeric François se od 16. září představí v showroomu DS World Paris v rámci expozice, kde bude možné obdivovat know-how a kreativitu tohoto francouzského návrháře.

DS E-Tense v kostce

Vůz DS E-Tense, který je výsledkem řemeslného know-how kombinovaného s využitím IT nástrojů, ukazuje cestu, kterou se v budoucnosti bude značka DS ubírat, což bude budoucnost špičkových technologií a elegance. Designéři DS vůz propracovali do sebemenších detailů a vytvořili dokonalý výkonný vůz GT. Avantgardní osobnost vozu využívá nejnovější technologie, a vyhýbá se proto stylistickým omezením. Parametrický design, vypůjčený ze světa módy a architektury, umožnil vybudovat nádhernou masku chladiče a futuristickou palubní desku. Výroba prvků kabiny si vyžádala 800 hodin práce, při které spolupracovaly i značky Moynat (výrobce zavazadel), BRM Chronographes (výrobce hodinek) a Focal (výrobce reprobeden), jejichž spojením vznikl nedostižně luxusní interiér. Vůz DS E-Tense a jeho neobvyklý tvar se plně projeví při jízdě s využitím výkonného elektromotoru o výkonu 402 k s točivým momentem 516 Nm. Díky dojezdu více než 300 km patří DS E-Tense do světa vysoce výkonných GT.

Značka DS

Francouzská značka DS vznikla oficiálně v Paříži 1. června 2014 a potvrdila tak svou ambici umožnit francouzskému automobilovému průmyslu zařadit se mezi luxusní segmenty. Řada DS zachovává hodnoty inovace a odlišnosti, které převzala od vozu DS z roku 1955. Řadu DS, jež je určená pro zákazníky, kteří usilují o osobní vyjádření, dnes tvoří modely nová DS 3, nová DS 3 CABRIO, nová DS 4, DS 4 Crossback, nová DS5, DS 5LS a DS 6. Nabídka DS, pro kterou je typická výraznost z hlediska stylu, elegance do posledního detailu, ušlechtilé materiály a technologie, se odlišuje rovněž technologickými novinkami, jako je v prvé řadě dieselový hybridní pohon Hybrid4, v nabídce u vozu nová DS5. V Evropě je řada DS prodávána v showroomech DS Stores nebo DS Salon (speciální showroomy v rámci sítě Citroën), v Číně využívá specifické prodejny DS. DS, to nejsou pouze výrobky, ale i exkluzivní prémiové služby pro zákazníky, nabízené zejména prostřednictvím klubu DS Privilège. Do dnešního dne registruje značka 600 000 prodaných vozů.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků