10 / 3 874

Lexus LC 500 Convertible se představuje

20.11.2019 |  Štítky: Lexus

Na autosalonu v Los Angeles se 19. listopadu 2019 uskutečnila světová premiéra očekávaného vlajkového kupé Lexus LC 500 se skládací střechou. LC 500 Convertible zde bude vystaveno až do 1. prosince 2019.

Modelová řada LC zhmotňuje postupné směřování značky Lexus do světa luxusního životního stylu; vozy s tímto označením zprostředkují radost za volantem a nadšení s cílem ještě více obohatit životního styl jejich majitelů. Nové LC 500 Convertible je společně s kupé nejatraktivnějším zástupcem celé modelové nabídky Lexus a dokáže nabídnout jedinečný požitek z jízdy, potěšení lidských smyslů a vrcholnou formu krásy.

Nový model se drží snahy o ‚opojné jízdní schopnosti‘, typické pro kupé, a poskytuje tak pocit přirozené harmonie s vozem a opojný požitek z jízdy, který dokáže nabídnout pouze vůz se skládací střechou.

Vnitřní konstrukci karoserie se vyznačuje optimálním rozmístěním a tvarováním výztuh ve prospěch příkladných dynamických vlastností v souladu se záměry řidiče. A díky robustnímu agregátu V8 se smyslným zvukovým doprovodem dokáže LC 500 Convertible nabídnout i příjemně lineární charakter zrychlování. Požitek z jízdy s LC 500 Convertible ještě vylepšuje funkce vyhřívání oblasti krku a průhledný aerodynamický deflektor – pro špičkové pohodlí a ticho, které je nedílnou součástí genetické výbavy vozů Lexus.  

Podmanivý design s nataženou či staženou střechou, péče o každý detail typická pro značku Lexus

S exteriérem vycházejícím z kupé LC si otevřená verze zachovává aerodynamické vlastnosti a optimální rozložení hmotnosti, kdy do designu začleňuje krásně zpracované prvky s funkčními vlastnostmi. Stahovací plátěná střecha dodává vozu jedinečnou siluetu a sportovní povahu, příslušející každému kabrioletu. Zadní hrana víka zavazadelníku se posunula nahoru a je současně širší s cílem evokovat dynamičtější vzhled při pohledu z boku a současně zdůraznit široce rozkročený postoj vozu.

Kvůli zachování nádherné siluety LC 500 v provedení se skládací střechou je mechanizmus automatického natahování a stahování střechy navržen tak, aby střechu ukryl pod integrovaným krytem zavazadelníku. Návrháři se rozhodli pro okenní čáru zvedající se na konci dveří, aby profil vozu charakterizovala karoserie obepínající kabinu ve prospěch celkově utaženého a čistého vzhledu.

Plátěná střecha ze čtyř vrstev byla navržena tak, aby zachovala uhlazenou linii střechy kupé bez podpůrného rámu rozpoznatelného pod plátnem. Látkový materiál střechy byl dále pečlivě vybrán a zpracován tak, aby zajistil optimální napnutí bez zvrásnění ve prospěch co nejlepší akustické izolace.

Pečlivá volba a kombinace palety barev pro exteriér i plátěnou střechu společně s elegantními odstíny interiéru bere v potaz typické zájemce o LC s jejich citlivým smyslem pro styl, vytříbeným vkusem a pestrým životním stylem.

V interiéru zaujme řada detailů, jako např. odstupňované prošívání a vzor perforace v horní části sedadel, stejně tak jako reliéfní logo „L“ na zadní straně hlavových opěrek.

Pohyb stahování i natahování plátěné střechy je pečlivě regulován (zejména v počáteční a finální fázi) tak, aby u řidiče evokoval pocit kvality a bezpečnosti. Přesnou synchronizací chodu střechy a krytu zavazadelníku se podařilo dosáhnout elegantního a přirozeného pohybu, a to při rychlosti natahování a stahování na vrcholu třídy.

Se střechou lze manipulovat za jízdy až 50 km/h; postup natahování nebo stahování může řidič snadno sledovat prostřednictvím animace na přístrojovém štítu.

Spojení pro Lexus typických ‚opojných jízdních schopností‘ s požitkem z jízdy v otevřeném voze

Díky novému návrhu struktury karoserie LC 500 Convertible bylo dosaženo tuhosti na úrovni dovolující nabídnout stejně skvělé jízdní vlastnosti jako kupé Lexus a současně zajistit nádherné stylistické ztvárnění a dostatečně velký prostor pro zavazadla.

K výraznému zvýšení konstrukční tuhosti napomohlo strategické rozmístění a tvarování výztuhy u věže úchytu zadního zavěšení. Výztuha je složena z lehkého hliníku litého pod tlakem pro zachování nízké hmotnosti; k zajištění příkladného jízdního pohodlí napomáhají aktivní zadní tlumiče. Pod karoserií našly místo i další výztuhy; z důvodu vysoké tuhosti a nízké hmotnosti je použit např. hořčík a hliník. Výsledkem provedených opatření je dynamická odezva věrně odrážející záměry řidiče.

Atmosférický agregát 5,0 litru V8 v kombinaci s 10st. automatickou převodovkou DirectShift dodává LC osvěžující akceleraci s lineárním charakterem. Výkon je sladěn se stylem řízení, což znamená mj. hladký charakter zrychlování při běžném dojíždění, resp. akceleraci na limitu v situacích, kdy to řidič výslovně požaduje.

Pro ještě zábavnější charakter LC 500 Convertible s jednotkou V8 při jízdě se staženou střechou je zde akustický generátor přenášející smyslné zvuky sání motoru prostřednictvím přístrojového panelu při současném zesilování mocného zvuku motoru výfukovým ventilem.

Promyšlená kabina odrážející filozofii značky Lexus „zaměřovat se na potřeby člověka“

Cílem konstruktérů bylo vytvořit místo, kde by bylo možné zakusit radost typickou pro jízdu s otevřenou střechou, avšak při zachování možnosti konverzace cestujících na palubě, a proto se zaměřili na aerodynamiku, jako např. okenní čáru a profil zadní části vozidla. V kombinaci s průhledným aerodynamickým deflektorem z polykarbonátu se podařilo potlačit proudění vzduchu uvnitř vozidla, a dosáhnout tak příkladně nízké hlučnosti.

Opatření k potlačení hluku jsou klíčovou součástí genetické výbavy vozů Lexus, a tak se posádka LC 500 Convertible může těšit na dráždění smyslů emotivnímu zvuky motoru. Technologie aktivního potlačování hluku (Active Noise Control) v kombinaci s akustickou izolací a prostředky k pohlcování hluku redukují nežádoucí zvuky a nepříjemné akustické kmitočty.

Audiosystém věrně reprodukuje původní tóny nástrojů, vokálů i vlastního místa nahrávání. Koncepce akustiky se kromě toho automaticky mění podle toho, zda je střecha natažena nebo stažena, a tak výsledné ozvučení skýtá potěšení sluchu pasažérů za každé situace.

Systém Lexus Climate Concierge automaticky reguluje soustavu klimatizace, vyhřívání sedadel, vyhřívání oblasti krku a vyhřívání volantu v souladu s pozicí střechy – a tak kabina otevřeného provedení LC 500 nabídne cestujícím dostatek pohodlí bez ohledu na okolní teplotu.

Nové LC 500 Convertible bude uvedeno na český trh v létě 2020.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků