10 / 3 812

Lexus eviduje v roce 2018 nejvyšší nárůst prodeje

14.1.2019 |  Štítky: Lexus | hybridní pohon | SUV

Automobilka Lexus loni v České republice zvýšila prodej o 30,5 procenta na 408 vozů, což je nejvyšší nárůst mezi prémiovými objemovými značkami.

Podíl značky Lexus dosáhl 2,2 procenta. Počet objednávek se zvýšil dokonce o 46 procent na 466 aut. Celý prémiový trh přitom za rok 2018 zaznamenal 19procentní pokles. Podíl hybridů na prodejích značky dosáhl 95 procent, což je zdaleka nejvíce na trhu.

"Ke skvělému výsledku za loňský rok nám pomohl mimo jiné zvýšený zájem zákazníků o hybridní pohon, který je v našem podání nijak neomezuje nabíjením ze zásuvky. Zároveň mohou s většinou našich hybridních modelů parkovat v Praze na všech modrých a fialových zónách zdarma, " říká Lexus Manager Jakub Květoň a doplňuje: „Pomohl nám i fakt, že nás nijak neomezil příchod nové emisní normy WLTP a měli jsme k dispozici všechny modely a motorizace, což bude pokračovat i v roce 2019.“

Největší zájem byl v loňském roce o SUV Lexus NX, který si objednalo 188 řidičů, což je o 68 procent více než v roce 2017. Následuje další SUV RX (129 aut včetně verze L) a model GS (36 vozů). Nejvyšší nárůst zájmu pak zaznamenala zkraje roku 2018 uvedená pátá generace luxusního sedanu LS, a to o 73 procent na 19 objednaných vozů.

Lexus vloni uvedl na trh také sedmimístný model RX L a představil nové modely ES, UX a modernizované RC, které k zákazníkům dorazí v letošním roce. 

"Na rok 2019 plánujeme další nárůst objemu prodeje, udržení celosvětové pozice číslo jedna ve spolehlivosti našich vozů a spokojenosti zákazníků a budeme se snažit prokázat, že díky důrazu na ekologii a kvalitu, moderním technologiím a jedinečnému přístupu v duchu filosofie Omotenashi jsme tou nejlepší alternativou k zavedené německé konkurenci," dodává Květoň.

Již na konci roku 2018 se do předprodeje dostaly klíčové modely letošního roku – vlajkový sedan Lexus ES, který byl organizací Euro NCAP vyhodnocen jako nejbezpečnější velký rodinný vůz roku 2018, a zbrusu nový městský crossover Lexus UX, který po svém příchodu rozšíří nabídku značky na rovných 10 modelů a který bude fyzicky na showroomech od března 2019. Modely UX a ES jsou aktuálně nabízeny ve speciální předprodejní nabídce First Edition.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků