10 / 3 812

KONA Electric a NEXO získávají ocenění

21.12.2018 |  Štítky: Hyundai | elektromobily | SUV

Hyundai obsadil dvě místa z deseti v prestižní soutěži o deset nejlepších motorů, WardsAuto 10 Best Engine 2019, se zcela novým elektromobilem NEXO a crossoverem KONA Electric 2019.

Uvedeným modelům bylo významné ocenění uděleno na základě jejich poháněcích ústrojí s přesvědčivými provozními vlastnostmi, mimořádně sofistikovanou konstrukcí, vynikající hospodárností a skvělými výkonovými parametry.

Hyundai Motor Company plánuje do roku 2025 představit 18 modelů, velmi ohleduplných k životnímu prostředí. NEXO stojí v čele vývoje vozidel společnosti Hyundai s nulovými emisemi. Tento vývojový plán také reprezentuje další krok koncernu Hyundai Motor Group k realizaci čistějšího životního prostředí prostřednictvím vyspělých ekologických vozidel.

NEXO je vlajkovou lodí značky Hyundai, která po všech stránkách překovává svého předchůdce, model Tucson FCEV. Model NEXO Blue má dojezd 611 kilometrů, o 185 kilometrů více než předchůdce. Verze NEXO Limited nabízí dojezd 570 kilometrů. Hodnoty spotřeby energie v přepočtu na spotřebu benzinu podle americké normy EPA jsou pro verze NEXO Blue 3,61 l/100 km ve městě, 4,05 l/100 km na dálnici a 3,85 l/100 km v kombinovaném provozu, zatímco pro NEXO Limited platí hodnoty 3,99 l/100 km ve městě, 4,35 l/100 km na dálnici a 4,12 l/100 km v kombinovaném provozu.

Navíc doplňování paliva u modelu NEXO trvá pouhých pět minut, takže zákazníci mohou vůz používat podobně jako porovnatelné SUV se spalovacím motorem, a to jak z hlediska dojezdu, tak rychlosti čerpání paliva. NEXO uchovává vodík ve třech samostatných nádržích, uložených v zadní části vozu. NEXO s nejvyšším výkonem 120 kW uspokojí i po dynamické stránce včetně dalšího zlepšení akcelerace.

Hyundai slaví úspěchy i se zcela novým modelem KONA Electric 2019, který nabízí nejdelší dojezd ve své třídě: 415 km. Nový elektrický crossover je cenově dostupným kompaktním automobilem, který se vyznačuje mladistvým designem, sportovními jízdními vlastnostmi, pokrokovými bezpečnostními technologiemi včetně rozsáhlé standardní bezpečnostní výbavy a vyspělými funkcemi informačního a zábavního systému. Hyundai navíc poskytuje na akumulátory modelu KONA Electric nejlepší záruku v automobilovém průmyslu, která platí po celou dobu životnosti vozidla.

Poháněcí ústrojí modelu KONA Electric používá synchronní elektromotor s permanentním magnetem, který se vyznačuje vysokou účinností a nejvyšším výkonem 150 kW. Elektromotor je napájen vysokonapěťovou sadou lithium-iontových akumulátorů s kapacitou 64 kWh. Maximální točivý moment elektromotoru 395 N.m je přenášen na přední kola. Hodnoty spotřeby energie v přepočtu na spotřebu benzinu podle americké normy EPA jsou pro model KONA Electric 1,78 l/100 km ve městě, 2,18 l/100 km na dálnici a 1,96 l/100 km v kombinovaném provozu.

Soutěž WardsAuto 10 Best Engines se letos konala již popětadvacáté. Jejím cílem je oceňovat výjimečné konstrukce poháněcích ústrojí, technologie světové úrovně a vzácné spalovací motory i systémy elektrického pohonu, které jsou tak přesvědčivé, že pomáhají prodávat příslušný model.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků