10 / 3 810

Hyundai zahajuje v Evropě výrobu zcela nového modelu i10

13.1.2020 |  Štítky: Hyundai

Model, navržený, vyvinutý a vyráběný v Evropě, je charakterizován mladistvým, dynamickým designem, nejlepší bezpečnostní výbavou ve své třídě a komplexní konektivitou.

Společnost Hyundai spustila výrobu zcela nového modelu i10 v závodě Hyundai Assan Otomotiv Sanayi v tureckém Izmitu. Zcela nový i10, nejnovější model v nejprodávanější produktové řadě Hyundai „i“, se začne v Evropě prodávat od začátku února 2020.

Zcela nový model i10, navržený, vyvinutý a vyráběný v Evropě, je kompaktním městským vozem, koncipovaným pro požadavky evropského trhu. Zcela nový i10, charakterizovaný mladistvým, dynamickým designem, komplexní bezpečnostní výbavou a nejlepší konektivitou ve své třídě, nabízí zákazníkům značky Hyundai mnoho prvků výbavy, které nejsou v automobilu této velikosti vůbec obvyklé. Slogan „Go Big.“ odráží skutečnost, že se jedná o velký malý vůz.

„Naši zákazníci vyjádřili své požadavky a my jsme jim naslouchali. Se zcela novým modelem i10 poskytujeme nejlepší konektivitu a bezpečnostní výbavu v segmentu A a ještě odvážnější, dynamičtější design – bez kompromisů z hlediska prostornosti nebo zavazadlového prostoru – a to vše za dostupnou cenu. Díky tomu je i10 nejlepší volbou pro zákazníky, kteří si chtějí koupit městský automobil,“ řekl Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident společnosti Hyundai Motor Europe, odpovědný za marketing a produkt. „Hyundai navíc tím, že tento vůz vyrábí v Evropě pro Evropu, znovu názorně dokazuje své zaměření na evropský trh.“

Zcela nový Hyundai i10
Zcela nový model i10 je nejnovější generací zástupce značky Hyundai v segmentu A. V porovnání s předchůdcem obdržel kompletně nově navržený, elegantní design sportovnějšího střihu. Karoserie povyrostla do šířky o 20 mm a současně je o 20 mm kratší. Zavazadlový prostor o objemu 252 litrů patří mezi největší v segmentu A. Součástí výbavy je velký počet vyspělých funkcí z oblasti konektivity, které jsou v automobilech této cenové kategorie opravdovou vzácností, včetně telematického systému Bluelink a připojení chytrého telefonu prostřednictvím rozhraní Apple CarPlay a Android Auto. Veškeré funkce vyspělých technologií jsou zobrazovány na osmipalcovém barevném dotykovém displeji, který je největší v segmentu A. Zcela nový i10 navíc nabízí bezpečnostní výbavu, jež patří mezi nejkomplexnější ve své třídě, s řadou asistenčních systémů a vyspělých technologií i souborem prvků Hyundai SmartSense, podporujících aktivní bezpečnost.

Výrobní závod Hyundai Assan Otomotiv Sanayi (HAOS)
Výrobní závod Hyundai Assan Otomotiv Sanayi (HAOS) v tureckém Izmitu byl slavnostně otevřen již v roce 1997 a je nejstarším závodem Hyundai mimo území Koreje. Téměř 2500 zaměstnanců v něm vyrábí až 230 000 vozů ročně. Zcela nový i10 se bude na smontážní lince střídat spolu s modelem i20. V roce 2019 oslavila společnost Hyundai výrobu již dvoumiliontého vozu ve svém tureckém závodě.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků