10 / 3 874

Hyundai se chystá investovat do izraelských start-upů

24.11.2017 |  Štítky: HyundaiHodlá tak urychlit vývoj v oblasti budoucích vyspělých automobilových technologií. Nová investiční kancelář v Izraeli má za úkol vytipovat firmy, které se zabývají inovacemi v oblasti automobilismu, umělé inteligence, autonomního řízení a kybernetické bezpečnosti.

Spolupráce navazuje na nedávno uzavřené memorandum o porozumění mezi automobilkou, Izraelským technologickým institutem (Technion) a korejským Institutem pro Vědu a Technologii (KAIST). Již v únoru založil Hyundai Motor vlastní divizi strategií a technologií. Ta dohlíží na výzkum společnosti v oblasti technologií budoucnosti, jako je umělá inteligence, pokročilé materiály a energie, stejně jako pokročilá robotika a nová generace IT.

„Hyundai Motor má velký zájem o prostředí technologických inovací v Izraeli, zejména v oblasti dopravy. Proto jsme nedávno podepsali memorandum o porozumění s Technion, jednou z nejlepších světových univerzit v oblasti vědy a techniky," uvedl Dr. Young Cho Chi, viceprezident divize strategií a technologií a hlavní ředitel inovací společnosti Hyundai Motor Group. „Naše nové investiční centrum nám umožní lépe spolupracovat s těmi nejinovativnějšími podniky a podílet se na vývoji nové, tvůrčí a inteligentní mobilitě."

Izraelský ministr hospodářství a obchodu Eli Cohen k tomu poznamenal: „Vítáme rozhodnutí společnosti Hyundai Motor Group otevřít v Izraeli své inovační centrum. Toto rozhodnutí jedné z největších automobilových společností na světě je dalším důkazem kvality izraelských inovací a dobrých ekonomických vazeb mezi Koreou a Izraelem."

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků