10 / 3 810

Hyundai Kite: Koncept dvouúčelové elektrické buggy vznikl ve spolupráci s IED

13.3.2018 |  Štítky: Hyundai

Budoucnost designu

Hyundai spojil síly s renomovanou školou IED již podruhé. Jejich předchozí společný projekt z roku 2014 se zabýval vývojem konceptu ultra lehkého sportovního vozu PassoCorto. Hyundai uvedenými partnerstvími přispívá ke vzdělávání mladých designérů a ze spolupráce s talentovanými studenty designu získává inspiraci pro návrhy designu svých produktů.

„Design je důvodem číslo jedna, proč si naši zákazníci v Evropě vybírají automobily Hyundai. S ohledem na moderní životní styl neustále rozvíjíme náš design, což je rozhodujícím momentem našich úspěchů,“ říká Thomas Bürkle, šéfdesignér Evropského designérského centra Hyundai. „Máme radost, že můžeme přispět k rozvoji mladých talentů v Evropě, kteří budou navrhovat design automobilů budoucnosti. Hyundai Kite je skvělým výsledkem výjimečného partnerství.“ Specifickým cílem konceptu Hyundai Kite je vyjádřit nadčasové designérské hodnoty pomocí osobitého nápadu a realizované architektury.

Design hraje pro Hyundai v Evropě důležitou roli. Z modelů prodávaných v Evropě jich je 85 % navrženo, testováno a vyráběno v Evropě. Hyundai se již etabloval jako klíčový hráč v evropské ekonomice. Již 205 000 osob vděčí za svou práci přítomnosti společnosti Hyundai v Evropě. Společnost dále posiluje své zaměření na evropský region, například spolupracemi s místními institucemi, jako je IED, které přinášejí hodnotné výsledky. Příkladem je Marco Gianotti, bývalý student IED, který v roce 2014 nakreslil první skici konceptu PassoCorto a dnes pracuje jako designér exteriéru v Evropském designérském centru Hyundai.

„Během uplynulých patnácti let si návštěvníci ženevského autosalonu zvykli na designérské výzvy a myšlenky, navrhované studenty IED,“ prohlásil Riccardo Balbo, děkan italské školy IED. „Hlavní ideou, která iniciovala toto mezinárodní propojení pro tak významnou spolupráci, bylo dát volný průchod mladé a nekontrolované energii, koordinovat ji pod vedením důležitých partnerů, rozvíjet vize a vzdělávat designéry s dobrými dovednostmi a slibnou budoucností.“

Hyundai Kite: řešení pro duální mobilitu

Hyundai Kite je vozidlem bez dveří, střechy i oken, které může jezdit na silnici i po vodě. Je tvořeno skořepinovou konstrukcí „karoserie“ s délkou 3745 mm a výškou 1455 mm. Její plochy se vzájemně prolínají, čímž vzniká nekonečná struktura křížení a křivek. Designéři chtěli minimalizovat bariéry mezi exteriérem a interiérem, a tím vytvořit funkční a zábavný dopravní prostředek. Linie vyjadřují představu plavání a svobody, jako pojítko s nápadem trávit volný čas blízko vody.

Vozidlo je v obou konfiguracích vybaveno elektrickým pohonem. Čtyři bezkartáčové elektromotory jsou umístěny uvnitř kol. K cestování na vodě slouží pohon na stejném principu vodní trysky jako u běžných vodních skútrů. Interakce mezi řidičem a vozem Hyundai Kite probíhají pomocí mobilního telefonu uživatele, čímž je zajištěno intuitivní ovládání všech funkcí automobilu.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků