10 / 3 774

Hyundai i30 N připraven na silnici i závodní okruhy

12.7.2017 |  Štítky: Hyundai


První vysokovýkonný vůz Hyundai řady N úspěšně absolvoval poslední fáze vývoje na legendárním závodním okruhu Nürburgring.
 
„Hyundai i30 N je důležitým krokem k posílení naší značky, protože přináší silné emoce a pozoruhodné sportovní výkony,“ říká Albert Biermann, výkonný viceprezident, zodpovědný za vývoj a testování vysokovýkonných vozů. „Tento vůz poskytne potěšení z jízdy každému řidiči. Je zkonstruován pro motoristy, kteří touží po nezapomenutelných zážitcích z řízení sportovního vozu.“
 
Vývoj modelu i30 N se zaměřil na tři nejdůležitější pilíře, které přinášejí maximální potěšení z jízdy, a to: chování vozu v zatáčkách, výkony na závodním okruhu a charakter sportovního vozu v každodenním provozu. Hyundai i30 N zrychlí tep každého řidiče již při usednutí za volant, protože automobilka se nezaměřuje jen na výkonové parametry, ale také na potěšení z řízení a „počet tepů za minutu“ místo pouhých „otáček za minutu“.
První vysokovýkonný model Hyundai při testech v extrémních podmínkách na Nürburgringu prokázal, že skvěle zvládá průjezdy nejrůznějšími typy zatáček a při ostrých změnách směru podává vynikající výkony.

Hlavní pozornost byla během vývoje modelu i30 N zaměřena na odolnost a výkony na závodním okruhu. Vysokovýkonný vůz společnosti Hyundai Motor dokázal, že je schopným a spolehlivým automobilem i na závodním okruhu, a to v nejnáročnějším vytrvalostním testu na světě, 24h závodě ADAC na Nürburgringu. Tuto skutečnost potvrdilo i 10 000 km mimořádně tvrdých kilometrů, absolvovaných v rámci testů spolehlivosti a odolnosti.
Nový vysokovýkonný model nabídne široké možnosti individualizace přesně tak, aby si mohl každý řidič přizpůsobit nastavení vozu svým preferencím i provozním podmínkám. Harmonicky nastavené jízdní režimy tak umožňují komfortní cestování v každodenním provozu na silnici i vysloveně sportovní jízdu na závodním okruhu.
Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků