10 / 3 774

Futuristická a čistě elektrická Kia e-SOUL

29.11.2018 |  Štítky: KIA | elektromobily

KIA Motors America ve světové premiéře na autosalonu v Los Angeles představila novou generaci crossoveru e-SOUL s čistě elektrickým pohonem.

Stejně neotřelý, zábavný a nesmírně oblíbený model nabízí možnost cestování bez tankování paliva a nulovou produkcí lokálních emisí CO2.

Výkonnější baterie
Nový e-SOUL používá novou nejmodernější lithium-iont polymerovou baterii s kapalinovým chlazením a kapacitou 64 kWh, což znamená méně častou potřebu každodenního dobíjení. Navíc díky systému stejnosměrného rychlodobíjení CCS (Combined Charging System) (již v základu) by dobití baterie mělo být tak rychlé, že v cestování je možné pokračovat již po krátké zastávce.

Nová baterie se v současnosti testuje za účelem stanovení přesného dojezdu podle EPA. Výsledky se očekávají počátkem roku 2019 a budou oznámeny v pozdějším termínu.

Jízdní dynamika
S modelem e-SOUL vždy byla spojena trocha kouzla a elektrizujícího prožitku při řízení. Nová generace modelu nově nabízí výkon 201 koní s točivým momentem 395 Nm (tedy mnohem více než dosavadních 285 Nm u odcházející generace). Podstatně se zlepšilo i jízdní chování a jízdní dynamika, a to díky nezávislému zavěšení zadních kol, které je novinkou. Nový e-SOUL rovněž poskytuje řidiči řadu nástrojů k uzpůsobení požitku z jízdy a využívání energie z baterie, konkrétně pak:
- Čtyři jízdní režimy (Eco, Comfort, Sport a Eco+), které automaticky přizpůsobují výkon trakčního motoru, rekuperační brzdění, nastavení klimatizace a vyhřívání
- Chytré rekuperační brzdění, ovládané prostřednictvím páček na sloupku řízení, umožňuje řidiči zpomalovat vozidlo a získávat elektřinu přeměnou kinetické energie, a tak prodlužovat dojezd. Řidič volí ze čtyř úrovní rekuperačního brzdění (0 až 3) v závislosti na jízdních podmínkách
- Funkce ‚Brake and Hold‘ umožňuje pomocí páčky pod volantem zpomalit vozidlo úplně do zastavení a při jízdě prakticky používat jen akcelerační pedál
- Systém chytrého rekuperačního brzdění přizpůsobuje svůj účinek v závislosti na vozidle jedoucím vpředu a zajišťuje hladší zpomalování po uvolnění akceleračního pedálu, zejména při sjíždění prudkých svahů.

Kia e-SOUL je vyráběna v korejském závodu Gwangju a na evropských trzích bude přestavena v příštím roce.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků