10 / 3 779

Evropské auto roku, Volvo XC40, získalo v rámci testů Euro NCAP pětihvězdičkové hodnocení

20.7.2018 |  Štítky: Volvo | SUV

Volvo XC40 dělá automobilce Volvo Cars jen čest. Posledním důkazem jsou jeho výsledky v testech Euro NCAP 2018, kde si vysloužilo pětihvězdičkové a nejvyšší hodnocení. To znamená, že se model XC40 jako jeden z nejbezpečnějších vozů na silnicích připojuje ke svým větším sourozencům z modelových řad 60 a 90.

Testování Euro NCAP 2018 bylo zatím vůbec nejnáročnější, protože letos byly kladeny mnohem vyšší nároky na bezpečnostní technologie s tím, že byly důkladně prověřovány systém detekce cyklistů s funkcí automatického brzdění a systémy udržující vůz v daném jízdním pruhu. V celkovém hodnocení nové Volvo XC40 dosáhlo nejvyššího skóre ze všech vozů, které byly v podmínkách nového režimu testovány.

„Nové Volvo XC40 je jedním z nejbezpečnějších vozů na trhu,“ uvedla Malin Ekholm, ředitelka centra bezpečnosti automobilky Volvo Cars Safety. „Vůz je standardně dodáván s nejširší sadou bezpečnostních technologií v segmentu malých SUV. Jedná se o technologie, které řidičům pomáhají rozpoznat nebezpečí kolize a předejít dopravní nehodě, zůstat bezpečně ve svém jízdním pruhu a omezit negativní následky neúmyslného sjetí z vozovky, které by jinak vedlo k vážným zraněním.“

Všechny testované vozy Volvo, které jsou dnes v prodeji, dosáhly při testování v rámci Euro NCAP na pětihvězdičkové hodnocení. Volvo XC60 bylo v loňském roce dokonce korunováno nejlepším velkým offroadem a současně bylo při předávání prestižních cen Euro NCAP 2017 Best in Class vyhlášeno vozem s nejlepším celkovým hodnocením v roce 2017. Stejného ocenění se v roce 2015 dočkalo také Volvo XC90.

Volvo XC40 sklízí úspěchy i mimo oblast bezpečnosti. Například v březnu letošního roku bylo jmenováno Evropským autem roku 2018, čímž se stalo vůbec prvním Volvem, které uvedenou cenu získalo. Není proto divu, že se stalo jedním z nejprodávanějších modelů značky Volvo. Vzhledem k obrovskému zájmu o tento vůz společnost Volvo Cars v květnu oznámila, že rozšíří výrobu tohoto vozu v Evropě i v Číně, aby silnou poptávku uspokojila.
 

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků