10 / 3 874

Elektrická budoucnost značky ŠKODA startuje

10.9.2019 |  Štítky: Škoda | elektrický pohon | elektromobily | Škoda Superb

Zahájen předprodej elektrifikovaných modelů CITIGOe iV a SUPERB iV.

Historicky první sériově vyráběný a prodávaný elektromobil značky Škoda bude uveden do výroby v druhé polovině letošního roku a k prvním zákazníkům zamíří počátkem příštího roku. ŠKODA AUTO tak chce v předstihu oslovit ekologicky a ekonomicky smýšlející jednotlivce i firmy oceňující přednosti elektrického pohonu zejména v městském a příměstském provozu.

„Zahájením předobjednávek pro český trh vysíláme jasný vzkaz veřejnosti, že to s eMobilitou myslíme vážně,“ říká Luboš Vlček, ředitel ŠKODA AUTO Česká republika. „S modely CITIGOe iV SUPERB iV zahajujeme elektrickou budoucnost značky ŠKODA, na níž se nyní mohou přímo podílet i naši zákazníci. Ta se již velice brzy stane dostupnou nejen s ohledem na férovou pořizovací cenu vozu, ale i smysluplnou kapacitu baterií a s tím souvisejícího dojezdu. Velmi brzy budou následovat další elektrifikované modely,“ dodává Luboš Vlček.

Pro prvních 500 zájemců, kteří svůj vůz závazně objednají, připravilo české zastoupení značky ŠKODA ve spolupráci s tuzemskou energetickou společností motivační bonus v podobě bezplatného nabíjení z veřejné sítě Skupiny ČEZ po dobu 1 roku.

ŠKODA CITIGOe iV zaujme na první pohled novinkami ve svém vnějším designu. Součástí standardní výbavy vozu je LED denní svícení a přední mlhové světlomety, které mohou být na přání vybaveny přisvěcováním při odbočování. Na víku zavazadlového prostoru se stejně jako u ostatních nových modelů mladoboleslavské automobilky nachází nápis ŠKODA. Charakteristickým znakem vozu CITIGOe iV jsou také plakety iV a CITIGOe na pátých dveřích. ŠKODA CITIGOe iV je nabízena výhradně s pětidveřovou karoserií ve výbavovém stupni Style.

Městský vůz s nulovými lokálními emisemi CO2 je poháněn kompaktním elektromotorem s nejvyšším výkonem 61 kW a maximálním točivým momentem 212 N.m. Elektromobil díky tomu zrychlí z 0 na 100 km/h za 12,3 sekundy a dosáhne nejvyšší rychlosti 130 km/h. Dojezd vozu, jehož hmotnost činí 1139 kg, dosahuje dle metodiky měření WLTP v národním standardu EU až 260 kilometrů v závislosti na profilu trasy, stylu jízdy a zatížení vozidla. Spotřeba elektrické energie modelu CITIGOe iV činí 12,8 kWh/100 km. Uživatelé ocení velmi nízké provozní náklady, které se pohybují okolo 0,50 Kč/km v závislosti na tarifu a poskytovateli elektrické energie.

Součástí základní výbavy vozu je i dvojice nabíjecích kabelů, a to pro dobíjení ze standardizované elektrorozvodné sítě (230 V) nebo nabíjecí kabel pro veřejnou dobíjecí stanici a domácí nabíječku (tzv. wallbox). Nabití vozu z nuly na 80 % kapacity baterie prostřednictvím běžné 230 V zásuvky s nabíjecím výkonem 2,3 kW trvá 12,5 hodiny, v případě domácího nabíjení prostřednictvím wallboxu nebo veřejné dobíjecí sítě s výkonem 7,2 kW pak 4 hodiny, při použití rychlodobíjecí stanice s výkonem 40 kW je vůz možné dobít na 80 % výkonu za 60 minut.

Vedle čistě bateriového elektromobilu CITIGOe iV obohatí nabídku značky ŠKODA na českém trhu rovněž plug-in hybridní varianta – SUPERB iV, dostupná v závěru letošního roku resp. počátkem roku 2020. První sériově vyráběný model značky ŠKODA s plug‑in hybridní technologií, kombinuje spalovací motor 1,4 TSI a elektromotor, nabízí ekologickou jízdu při zachování maximálního systémového výkonu 160 kW (218 k).  Baterie má kapacitu 13 kWh, emise CO2 činí v kombinovaném provozu méně než 35 g/km. Celkový dojezd v kombinovaném režimu se spalovacím motorem činí 850 km, v čistě elektrickém režimu až 56 km dle cyklu WLTP. Z běžné domácí zásuvky se baterie nabije pohodlně přes noc. Pokud se nabíjí pomocí wallboxu s nabíjecím výkonem 3,6 kW, trvá nabití 3,5 hodiny, při dobíjení z běžné elektrické zásuvky pak 5,5 hodiny. Nová varianta s plug-in hybridním pohonem se bude nabízet ve výbavových stupních Ambition a Style, ve výbavovém stupni L&K a také ve variantě ŠKODA SUPERB SPORTLINE. Výroba se v závodě v Kvasinách rozběhne v září tohoto roku.

Postupnou proměnou prochází také celá síť autorizovaných partnerů značky ŠKODA v České republice, která bude již v blízké budoucnosti energeticky soběstačná, posílí veřejnou síť dobíjecích stanic vlastními a bude umět efektivně využít starší baterie z elektromobilů jako úschovnu elektrické energie. Od 1. ledna 2020 budou všichni autorizovaní partneři značky ŠKODA v České republice splňovat standardy pro prodej, servis a nabíjení elektromobilů. Obchodní partneři značky ŠKODA v jednotlivých regionech už nebudou jen autorizovanými prodejci vozů ŠKODA, ale stanou se elektromobilními centry.

Ta nabídnou potenciálním zákazníkům mj. poradenství v oblasti pořízení a provozu elektromobilu včetně doplňkových služeb, jako je např. nákup a instalace domácí nabíječky (tzv. wallboxu), příslušenství apod. V rámci tzv. Zákaznických balíčků eMobility, jejichž skladba se liší v závislosti na tom, pro kterou cílovou skupinu jsou určeny (retail nebo fleet), mohou zájemci volit ze třech různých variant (Small, Medium a Large). Pro retailové klienty budou k dispozici např. kontrola přípojného místa včetně jističů, chytrý nabíjecí kabel, nabíjecí karta, nepřetržitý servis nebo instalace domácího wallboxu. Pro ty nejnáročnější nabídne ŠKODA nad rámec výše uvedeného kompletní poradenství pro energeticky soběstačný dům s využitím fotovoltaických panelů, možností uchovat energii a další. Analogická nabídka s přihlédnutím k potřebám živnostníků a větších firem je platná i pro fleetové zákazníky, kterým je nabídnuto zpracování individuální energetické studie firmy s ohledem na její potřeby a provoz libovolného počtu elektrifikovaných vozů. Bližší informace podají specialisté elektromobility v autorizované obchodní síti ŠKODA.

Zastřešující značka elektrifikovaných vozů: rodina iV

Vstup automobilky ŠKODA do nové éry se pojí se vznikem nové zastřešující značky ŠKODA iV, která spojuje elektrifikované vozy a řešení v oblasti mobility. Všechny elektrifikované automobily z produkce společnosti ŠKODA AUTO ponesou jednotné označení iV. Písmeno „i“ označuje hned několik skvělých vlastností, které charakterizují všechny vozy ŠKODA iV. V prvé řadě jsou inovativní a inteligentní. Společně s řešeními v oblasti mobility, která jsou speciálně upravena dle přání zákazníků, a plně propojeným ekosystémem vstupuje ŠKODA pod dílčí značkou iV do éry elektromobility. Vozy ŠKODA iV jsou navíc ikonické a inspirativní. Nové elektrifikované vozy zaujmou emocionálním, charakteristickým vzhledem. Každý vůz ŠKODA iV je dále individuální díky mnoha možnostem personalizace a výbavy. Kromě toho se všechny vozy ŠKODA iV vyznačují intuitivním ovládáním a umožňují tak snadnější a pohodlnější cestování. Písmeno „V“ pak znamená „vozidlo“.

V příštím roce uvede ŠKODA na trh první elektromobil vyvinutý na koncernové platformě MEB. Do konce roku 2022 uvede ŠKODA na trh celkem 10 modelů s různým stupněm elektrifikace, hlásících se k rodině iV. ŠKODA AUTO očekává, že podíl elektrifikovaných vozů na celkovém prodeji bude do roku 2025 činit přibližně 25 %.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků