10 / 3 810

Dočasné přerušení výroby vozů Ford v Evropě

3.4.2020 |  Štítky: Ford

Ford dnes oznámil, že dočasné přerušení výroby automobilů a motorů ve většině jeho evropských výrobních závodů potrvá podle aktuálních předpokladů nejméně do 4. května.

Oznámení následuje po dřívějším potvrzení, že výroba v hlavních evropských závodech Fordu v kontinentální Evropě (Saarlouis a Kolín nad Rýnem v Německu, Valencie ve Španělsku a Craiova v Rumunsku) bude od 19. března dočasně přerušena na několik týdnů. Od 23. března byla pozastavena rovněž výroba motorů v Bridgendu a v Dagenhamu ve Spojeném království. Ve Valencii zůstane výroba dočasně přerušena nejméně do 27. dubna.

„Je důležité, abychom poskytli svým zaměstnancům co nejjasnější představu o tom, jak dlouho bude současná situace pravděpodobně trvat,“ řekl prezident Ford of Europe Stuart Rowley. „Doufáme, že příští měsíc se situace začne zlepšovat. Naše plány na obnovení výroby budou nicméně i nadále podléhat aktuálním okolnostem a pokynům národních vlád.“

Obnovení výroby v továrnách Fordu silně závisí na vývoji pandemie v následujících týdnech, úředních opatřeních, možnostech dodavatelů a provozuschopnosti naší dealerské sítě. Plán „návratu do práce“ bude zahrnovat i sociální distancování a další zdravotní a bezpečnostní opatření na ochranu zaměstnanců.

Nadále zachována zůstanou aktuální opatření pro zaměstnance zajišťující nezbytnou podporu výroby, stejně jako pro ty, kdo pracují z domova v nevýrobních organizačních složkách společnosti.

Současně se Ford i jeho zaměstnanci na národní i komunitní úrovni nadále účastní nejrůznějších aktivit zaměřených na zpomalení šíření nemoci COVID19. Patří sem vše od výroby zdravotnického vybavení typu roušek či ventilátorů přes zajišťování provizorních lůžek pro zdravotnický personál až po darování vozidel k nejrůznějším účelům včetně poskytování životně důležitých medicínských služeb, dodávek potravin a pohotovostní přepravy.

Společnost zároveň spolupracuje s různými neziskovými a charitativními organizacemi, které zajišťují podporu v místních komunitách. Nadace Ford tento týden oznámila novou globální iniciativu na dorovnání příspěvků zaměstnanců a předání vybraných prostředků charitativním organizacím ze šesti evropských zemí.

Kromě přerušení výroby je aktuálně pozastavena také většina dalších aktivit Fordu v Evropě až na několik málo výjimek, které jsou nezbytné pro zachování chodu společnosti.

Další informace o plánech na obnovení výroby budou zveřejněny po potvrzení těchto plánů.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků