10 / 3 779

Designové skici nového modelu ŠKODA KODIAQ RS

20.9.2018 |  Štítky: Škoda | RS | SUV

Škoda poprvé poskytla prostřednictvím dvou designových skic celkovou podobu nového vysoce výkonného SUV Škoda KODIAQ RS.

Jako první SUV značky ponese kombinaci písmen RS, kterou ŠKODA označuje své mimořádně sportovní modely. Veřejnosti se dynamické a vrcholné provedení řady KODIAQ představí v říjnu na autosalonu v Paříži.  

Široká a trojrozměrným dojmem působící maska chladiče dodává modelu ŠKODA KODIAQ RS působivý vzhled. V lesklém černém laku zdůrazňuje sportovní charakter SUV, které exkluzivně disponuje nejsilnějším sériovým vznětovým motorem v historii české automobilky. Také střešní nosič, rámečky oken a vnější zpětná zrcátka se lesknou ve sportovním černém odstínu. Poprvé na modelu kategorie SUV nabízí ŠKODA pro model KODIAQ RS modrou metalickou barvu Race. Jako první člen rodiny RS v kategorii SUV ponese na masce chladiče a na zádi nové, moderní logo RS s písmenem V (jako vítězství) v červené barvě. 
 
Nově tvarovaný nárazník vpředu a vzadu ŠKODA exkluzivně pro model KODIAQ RS vyvinula nové nárazníky. Součástí standardní výbavy jsou Full-LED světlomety s krystalickou strukturou odkazující na tradicí výroby českého křišťálu. Součástí zadního nárazníku je integrovaná odrazka, která se táhne přes celou šířku vozu – typický znak všech modelů značky ŠKODA v provedení RS. Pod zadním nárazníkem jsou dvě výrazné koncovky výfuku. 
 
KODIAQ RS je prvním modelem značky ŠKODA, který má v sériové výbavě dvacetipalcová kola Xtreme z lehké slitiny. Pro mimořádné jízdní vlastnosti vozu je dimenzována i brzdová soustava s výraznými sedmnáctipalcovými červeně lakovanými brzdovými třmeny.  
 
S modelem KODIAQ RS přenesla značka ŠKODA designový jazyk svých sportovních modelů poprvé i do segmentu SUV a vytvořila tak jedinečnou produktovou identitu.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků