10 / 3 590

Citroen C3 Aircross má 5 hvězd EuroNCAP 2017

9.11.2017 |  Štítky: Citroën

, který díky svému unikátnímu tvaru a velkorysým rozměrům působí silně a svěže, již v Evropě registruje více než 20 000 objednávek. Zákazníci jsou okouzleni jeho kabinou, která využívá jedinečné know-how značky Citroën zajišťující prostornost, modularitu a jas. Vůz, který nabízí vysokou úroveň komfortu a bezpečnosti, 12 technologií moderních podpůrných prvků řízení a 4 technologie využívající mobilní připojení, získal v nedávných testech EuroNCAP 5 hvězdiček. Tento výsledek je zárukou klidu a bezpečí pro posádku tohoto kompaktního SUV, které je vhodné do města a díky technologii Grip Control a systému Hill Assist Descent se dokáže vydat i na nezpevněné cesty.

Nový Citroën C3 Aircross, jehož prodej byl zahájen v říjnu, má již v Evropě na svém kontu více než 20 000 objednávek, z toho 12 000 ve Francii. Tento prodejní úspěch je o to více pozoruhodný, že tento nový vůz, který byl dnes oceněn za vynikající úroveň bezpečnosti, je teprve ve fázi vstupu na většinu dalších klíčových trhů. Nový Citroën C3 Aicross dnes získal další plus, a to 5 hvězdiček v přísném protokolu Euro NCAP 2017. Tento výsledek potvrzuje přitažlivost a celou řadu předností tohoto skutečně kompaktního SUV!

Nový Citroën C3 Aircross

NOVÉ KOMPAKTNÍ SUV C3 AIRCROSS: 5 HVĚZDIČEK V TESTU Euro NCAP

Nové kompaktní SUV C3 Aircross, které je při své délce 415 cm schopné pohodlně pojmout až 5 cestujících, nyní dokázalo, že je i bezpečné, neboť získalo maximální počet hvězdiček v nejnovějších testech Euro NCAP 2017. Tento výsledek odráží vynikající výkon ve všech kategoriích a je potvrzením skvělé pasivní bezpečnosti, bezpečnosti chodců a vysoké úrovně technologií podpůrných prvků řízení.

Hodnocení, jehož rozdělení bodů je podrobně uvedeno níže, představuje ocenění práce na vývoji nového Citroënu C3 Aircross, ale také bohatosti komfortní a bezpečnostní výbavy tohoto kompaktního SUV.

 • Ochrana dospělých osob: výsledek 32,6 bodů, tj. 85 %

Čelní náraz do deformovatelné bariéry = 7,8 bodů /8

Čelní náraz do zdi = 7,7 bodů /8

Boční náraz = 8 bodů /8

Náraz do sloupu = 7,5 bodů /8

Whiplash (ochrana krční páteře) = 1,6 bodů /3

Vůz C3 Aircross, který je koncipovaný jako plnohodnotný přívětivý a přátelský životní prostor, musí být rovněž bezpečný. Za volantem vozu C3 Aircross je cítit jeho SUV rozměr i jeho jízdní vlastnosti. Řidič a cestující se cítí bezpečně a vůz jim zajišťuje vysokou úroveň ochrany.

 • Ochrana dětí: výsledek 40,5 bodů, tj. 82 %

Nové kompaktní SUV C3 Aircross, které je určeno pro mladé páry i pro mladé rodiče či pro prarodiče, nabízí vynikající ochranu dětí.

 • Ochrana chodců: výsledek 27,0 bodů, tj. 64 %

Nové kompaktní SUV C3 Aircross je mrštné ve městě, ale nabízí také vlastnosti terénního vozu pro únik z města. Splňuje tak požadavky moderního životního stylu a vyniká velmi uspokojivou ochranou chodců.

 • Asistenční systémy: výsledek 7,2 bodů, tj.  60 %

Designéři nového kompaktního SUV C3 Aircross se řídili novým programem Citroën Advanced Comfort®, takže řízení je snadnější a bezpečnější, a to díky intuitivním technologiím, které zajišťují klid a bezpečí za volantem. Nové kompaktní SUV Citroën C3 Aircross nabízí 12 technologií podpůrných prvků řízení pro bezpečné každodenní cestování.

NOVÉ KOMPAKTNÍ SUV C3 AIRCROSS: 12 PODPŮRNÝCH PRVKŮ ŘÍZENÍ

 • Grip Control® s funkcí Hill Assist Descent (za příplatek ve verzi Shine): pro lepší pohyblivost na všech typech terénu a udržení vozu ve velmi nízké rychlosti i na strmém svahu.
 • Nouzové automatické brzdění Active Safety Brake se zvukovou a vizuální výstrahou: systém snižující riziko kolize s překážkou vepředu díky brzdění namísto řidiče. Multifunkční kamera v horní části čelního skla detekuje pevné i pohyblivé překážky i chodce přecházející před vozem. Při rychlosti od 5 do 85 km/hod. čidlo automaticky aktivuje brzdy, pokud je detekováno riziko kolize. Pokud je zjištěno riziko srážky, spustí se při rychlosti od 5 km/hod. zvuková a vizuální výstraha.
 • Head-up displej s barevným zobrazením: díky němu má řidič neustále k dispozici informace potřebné k řízení ve svém zrakovém poli. Aniž by musel spouštět oči ze silnice, jsou tyto údaje (rychlost vozu, nastavení tempomatu a omezovače rychlosti, navigace…) neustále barevně promítané na výsuvný panel na předním skle.
 • Systém rozpoznání dopravního značení s doporučenou rychlostí (standardní výbava): průběžně monitoruje dopravní značky s rychlostním značením a zjištěné údaje zobrazuje na displeji ve voze. Řidič může tuto rychlost nastavit do tempomatu nebo omezovače rychlosti.
 • Automatické přepínání dálkových světel: pro klidnou a bezpečnou jízdu ve tmě se dálková světla automaticky přepínají na potkávací (a naopak) podle okolního světla a provozu.
 • Zpětná parkovací kamera se systémem Top Rear Vision: pro větší výhled a snadné manévrování. Zadní kamera přenáší na dotykový 7"displej pohled na zadní část vozu s barevnými čárami upozorňujícími na vzdálenost od překážky. Na displeji se zobrazí rovněž okolí vozu snímané shora v úhlu 180°.
 • Park Assist: pro klidné, snadné a bezpečnější parkování. Jde o aktivní systém, který usnadňuje podélné parkování i parkování do řady. Systém pomůže po aktivaci řidiči najít parkovací místo vyhovující rozměrům vozu a po jeho nalezení provede zcela bezpečně automatické zaparkování. Řidič ovládá pouze pedál plynu a brzdy.
 • Systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu (standardní výbava): předchází rizikům spojeným s ospalostí nebo nepozorností řidiče při rychlosti nad 60 km/hod. Pokud vůz přejede bílou plnou nebo přerušovanou čáru bez zapnutí směrového světla, spustí počítač systému alarm. Řidič je upozorněn zvukovým signálem a kontrolkou ve zpětném zrcátku.
 • Systém sledování mrtvého úhlu: tento systém upozorňuje řidiče pomocí diody ve zpětných zrcátcích na přítomnost jiného auta v mrtvém úhlu.
 • Varování před snížením pozornosti řidiče: tento systém sleduje chování řidiče pomocí multifunkční kamery umístěné v horní části čelního skla v případě poklesu ostražitosti řidiče upozorní. Tento systém vyhodnocuje stav bdělosti řidiče prostřednictvím odchylky dráhy vozu od vodorovného značení na silnici. Tato funkce je zvláště vhodná na dálnicích při rychlostech nad 65 km/hod.
 • Varování před snížením pozornosti řidiče: tento systém sleduje chování řidiče pomocí multifunkční kamery umístěné v horní části čelního skla v případě poklesu ostražitosti řidiče upozorní. Tento systém vyhodnocuje stav bdělosti řidiče prostřednictvím odchylky dráhy vozu od vodorovného značení na silnici. Tato funkce je zvláště vhodná na dálnicích při rychlostech nad 65 km/hod.
 • Coffee Break Alert (standardní výbava): systém, který vyzve řidiče, aby si po 2 hodinách nepřetržitého řízení při rychlosti nad 70 km/hod. udělal přestávku.
 • Hands-free přístup a startování: umožňuje odemknout/zamknout a nastartovat vůz a ponechat si přitom klíč v kapse. Jakmile se řidič přiblíží k vozu, auto ho rozpozná.

Nové kompaktní SUV C3 Aircross, které je v prodeji za cenu od 310 000 Kč si zájemci mohou vyzkoušet v celé síti prodejců Citroën v České Republice.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků