10 / 3 580

Celosvětový prodej Nissanu táhnou crossovery a SUV

22.2.2018 |  Štítky: Infiniti | Nissan | SUV


 
Globální prodej crossoverů a SUV Nissan se v roce 2017 zvýšil téměř o 13 % a prodej luxusních crossoverů a SUV INFINITI vzrostl o téměř 9 %. Celkově narostl objem globálního prodeje crossoverů a SUV Nissan vloni bezmála o 230 000 vozidel.
 
Výsledkům modelu Kicks pomohl první kompletní rok jeho prodeje v Mexiku, Latinské Americe a Číně a po celém světě se jej prodalo téměř 109 000. Tento malý crossover bude letos uveden na trh USA a Kanady a očekává se, že dále posílí tempo růstu prodeje crossoverů Nissan.
 
„Zvýšení celosvětového objemu prodeje našich crossoverů a SUV v roce 2017 významně přispělo k růstu společnosti Nissan,“ uvedl Daniele Schillaci, výkonný viceprezident společnosti Nissan. „Vloni jsme zvýšili prodej crossoverů a SUV o téměř 230 000 vozů a v roce 2018 očekáváme, že toto tempo dále poroste s tím, jak rozšíříme dostupnost modelu Kicks na trh USA a Kanady, uvedeme na globální trh nový luxusní crossover střední velikosti INFINITI QX50 a zahájíme prodej vozu Datsun CROSS v Indonésii.“
 
Modelů Nissan Rogue, X-Trail a Qashqai, postavené na stejné platformě, se v roce 2017 celosvětově prodalo více než 1,38 milionu vozů, což představuje navýšení o 10 % a řadí tuto platformu v rámci společnosti Nissan na první místo v objemu prodeje.
 
Vylepšený model Nissan Armada v USA a trvale silný prodej modelu Nissan Patrol na Středním východě přispěly k nárůstu celosvětového objemu prodeje této platformy o 79 % na téměř 80 000 vozidel, což dokazuje, že o velká SUV, využívající konstrukci karoserie na rámu, je mezi zákazníky po celém světě stále velký zájem.
 
V divizi INFINITI se objem prodeje kompaktního luxusního crossoveru QX30 v roce 2017, prvním kompletním roce jeho prodeje, zvýšil o 97 % na téměř 32 000 vozů. Prodej velkého SUV QX80 nadále nabíral na tempu a po celém světě se jej prodalo přes 21 000.
 
Příští měsíc divize INFINITI uvede na trh zcela nový crossover střední velikosti QX50. Je postaven na nové platformě a vyznačuje se ohromujícím designem interiéru a exteriéru. Vůz pohání první motor svého druhu s proměnlivým kompresním poměrem, nesoucí označení VC-Turbo a nabízí vyspělé funkce poloautonomní jízdy. Model QX50 představuje ideální kombinaci parametrů v jednom z nejrychleji rostoucích globálních segmentů. Za posledních 5 let se objem prodeje v segmentu luxusních crossoverů střední velikosti v Číně zčtyřnásobil a v USA více než zdvojnásobil.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků