10 / 3 810

C5 Aircross Hybrid: SUV ve Třídě Ë-Comfort

6.11.2019 |  Štítky: Citroën | hybridní pohon | SUV

Citroën spouští oznámenou elektroofenzívu a představuje svou technologickou vlajkovou loď, nové SUV C5 Aircross Hybrid, „Silent Urban Vehicle“ třídy Ë-Comfort.

Nové SUV C5 Aircross Hybrid je prvním zástupcem elektrické ofenzívy značky Citroën, jejímž cílem je nabízet do roku 2025 u všech svých modelů 100% elektrické verze. V roce 2020 značka Citroën přejde na rozšířenou modelovou nabídku, kdy budou vedle výkonných spalovacích motorů k dispozici i 100% elektrické a hybridní plug-in verze. Počínaje novým SUV C5 Aircross Hybrid budou všechny nové modely značky v nabídce i s elektrifikovanou verzí, jako výsledek závazku značky Citroën k odpovědnému přechodu na nové energie.

Zážitek maximálního komfortu dostupný co největšímu počtu zájemců

Nové SUV C5 Aircross Hybrid ztělesňující nejvyšší kvalitu Citroën nabízí rozšířený zážitek z mobility pro skutečně univerzální využití: potěšení z jízdy v elektrickém režimu při každodenním pohybu, bez stresu, s dojezdem 50 km1 (cyklus WLTP), umožňující vjezd do městských zón s omezeným přístupem, v kombinaci se svobodou jízdy se spalovacím motorem při delších cestách.

Nové SUV C5 Aircross Hybrid - Silent Urban Vehicle - schopné při každodenních cestách jízdy v tichu a bez vibrací, nabízí mimořádný komfort na palubě, s izolací, kterou zajišťují akustická vrstvená skla u předních oken, tlumiče s progresivními hydraulickými dorazy® a sedadla Advanced Comfort, obnovující dojem létajícího koberce typický pro starší modely Citroën.

Veškeré potěšení a plynulost elektrického pohonu s vysokým okamžitým točivým momentem 320 Nm a linearita zrychlení díky absenci spojky nahrazené elektrifikovanou automatickou převodovkou ë-EAT8. Nové SUV C5 Aircross Hybrid s kombinovaným výkonem 225 k (benzínový motor 180 k, elektrický motor 80 kW) nabízí vynikající dynamický výkon pro větší potěšení z jízdy.

C5 Aircross SUV je ve své hybridní plug-in verzi z hlediska variability stále Best in Class, a to díky chytrému uložení vysokonapěťové baterie pod zadními sedadly: k dispozici jsou 3 samostatná sklopná a podélně posuvná sedadla s nastavením sklonu opěradla, která lze z vozu vyjmout, objem zavazadlového prostoru se pohybuje mezi 460 l a 600 l, což je pro hybridní plug-in verzi v kategorii C-SUV rekordní hodnota.

Nové SUV C5 Aircross Hybrid, první zástupce elektrické ofenzívy značky Citroën

Nové SUV C5 Aircross Hybrid představuje přechod značky Citroën k rozšířené modelové nabídce, kterou velmi brzy doplní 100% elektrické a hybridní plug-in verze, jež se objeví vedle vozů s výkonnými a úspornými spalovacími motory a specifických elektromobilů určených pro konkrétní typy uživatelů.

Energické SUV jedinečného charakteru

Nové SUV C5 Aircross Hybrid má stejně jako verze se spalovacím motorem výrazný a odvážný charakter. Jde o typicky robustní a ochranářské SUV, které nabízí rovněž pokročilé možnosti individualizace se speciálně navrženými prvky zdůrazňujícími hybridní režim řízení.

Nový dynamický balíček Pack Color ve verzi Anodised Blue, který symbolizuje hybridní plug-in. Pro tento nový balíček jsou typické barevné lišty v prvcích Airbump® na předních dveřích a ve spodní části předního nárazníku. Balíček doplňuje již existující Packs Color Anodised Silver, Anodised White a Anodised Deep Red, které jsou k dispozici u SUV C5 Aircross bez ohledu na typ motoru.

Logo ”ḧybrid” na horní části víka zavazadlového prostoru a symbol “ḧ”  na předních náraznících v odstínu Anodised Blue ukazuje, že jde o hybridní plug-in verzi.

Vrcholný zážitek z komfortu

Tato hybridní verze nabízí potěšení z tichého nastartování a jízdy s nulovými emisemi CO2, s možností ujet v režimu s nulovými emisemi (ZEV) 50 kmi, což je dojezd v elektrickém režimu, který je vhodný pro většinu běžných denních cest uživatelů, rychlostí až 135 km/hod.

Specifická funkce v rozhraní dotykové obrazovky ë-Save umožňuje řidiči naplánovat cesty včetně využití rezervy elektrické energie (10 km, 20 km nebo plná baterie) kdykoliv během cesty, zejména pokud ho čeká přejezd městské zóny, ať už během cesty, nebo na jejím konci.

Zákazníci tak mají k dispozici to nejlepší z obou typů energie: pro běžné každodenní cesty mohou používat plně elektrický režim s ideálním dojezdem 50 kmi, ale mohou rovněž cestovat na velkou vzdálenost, odjet na víkend nebo na dovolenou bez strachu, zda budou mít kde vůz dobít, protože mohou přepnout na úsporný a výkonný spalovací motor.

Cestování v třídě Ë-Comfort

Nové SUV C5 Aircross Hybrid je vybaveno systémem specifického zvukového signálu při jízdě do 30 km/hod. Díky tomuto zvukovému podpisu 100% elektrického režimu mohou chodci vůz slyšet a zároveň jde o vylepšení jeho moderního technologického vzhledu. Tento zvuk není uvnitř tohoto „Silent Urban Vehicle“ slyšet, takže je na palubě zachován akustický komfort.

Nové moderní SUV Citroën C5 Aircross nabízí širokou škálu špičkových podpůrných prvků řízení – celkem 20 technologií zvyšujících komfort na palubě a bezpečnost a usnadňujících řízení bez ohledu na vnější podmínky.

Optimalizovaná doba nabíjení pro snazší dobíjení

Došlo k optimalizaci doby nabíjení: pomocí klasické domácí zásuvky se baterie nabije přes noc, od 4 hodin (zásuvka Green'up™ Legrand 14 A) do 7 hodin (standardní zásuvka).

Intuitivní rozhraní pro větší klid

Řidič má k dispozici speciální režim na 12,3" digitálním přístroji, kde si může zobrazit jednotlivé prvky související s hybridním režimem: měřič výkonu, ukazatel nabití baterie a množství benzínu v nádrži, dojezd v elektrickém a benzínovém režimu, diagramy toku energie. Když se vozidlo nabíjí, zobrazuje se na přístroji zbývající doba nabíjení do dosažení plného nabití, rekuperovaný dojezd v elektrickém režimu, míra nabití baterie a rychlost nabíjení baterie.

Služby konektivity pro jednodušší každodenní život

Služby konektivity nového SUV C5 Aircross Hybrid umožní vychutnat si jeho komfort bez omezení, hladce a plynule, cestovat v klidu a pohodě. Funkce Citroën Connect Box , Citroën Connect Nav a Mirror Screen poskytují skutečnou kontinuitu mezi mobilními přístroji zákazníka a jeho vozem. Tyto služby zahrnující celý ekosystém elektrifikace výrazně zjednodušují používání vozidla.

Veškerý komfort hybridního plug-in vozu Citroën dostupný od 39 950 € (ve Francii)

Nové SUV C5 Aircross Hybrid, který v sobě spojuje nadstandardní technologie a konkurenceschopné provozní náklady, je k dispozici na objednávku ve Francii od 39 950 €, ve dvou verzích Feel a Shine Pack pro soukromé zákazníky a ve dvou verzích Business a Business+ pro firemní zákazníky. Řada SUV C5 Aircross je tak k dispozici se 3 typy motorů: benzínovým, dieselovým a plug-in hybridním. Hybridní plug-in verze dokonale zapadá do současné řady SUV C5 Aircross, výsledkem je široká nabídka pro soukromé i firemní zákazníky.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků