10 / 3 812

BMW Vision iNEXT - Symbol nové éry

17.9.2018 |  Štítky: BMW | autonomní řízení | autonomní vozy

iNEXT je odpovědí na otázku, která provází BMW Group každý den: „Jak budeme cestovat v budoucnosti?“ Design je vizuálním vyjádřením inovací a současně je odpovědí na otázku na to, jak bude radost z jízdy vypadat v budoucnu. Automobil, který dnes známe jako BMW iNEXT, vstoupí na trh v roce 2021.

BMW Vision iNEXT. Zaměřeno na budoucnost.
Předseda představenstva BMW Group, popsal iNEXT slovy: „Projekt iNEXT bude naším stavebním kamenem pro budoucnost, z nějž bude celá naše společnost a všechny její značky profitovat.“ Dalším krokem vývoje je integrace strategických inovací v oblastech autonomní jízdy, konektivity, elektrického pohonu a služeb (označovaných zkratkou ACES).

BMW Vision iNEXT. 
V novém koncepčním voze se propojují vlastnosti jako vysoce automatizovaná jízda a připojení, čímž vzniká relevantní odpověď na otázku: „Jak má vypadat automobil, který již nebude muset řídit člověk, ale měl by být stále velmi emotivní?“ Hlavním motorem bude, více než v minulosti, člověk, se všemi jeho emocemi a touhami.

Exteriér – moderní elegance, vyjádřená sebejistotou. 
Celkový výraz posiluje nejen působivé barevné provedení, ale také promyšlené detaily. Po odemknutí vozu se rozsvítí na voze modré detaily, které zvýrazní linie karoserie. Tvary automobilu jsou velmi hladké i zásluhou absence zpětných zrcátek, které nahradily kamery, stejně jako osvětlených, na dotyk citlivých ploch, jež mají funkci vnějších klik. Zajímavým prvkem konceptu jsou proti sobě otevírané dveře bez středového B-sloupku.

Interiér – Mé oblíbené místo. 
Řidiči BMW Vision iNEXT mohou volit mezi tím, zda řídí sami (režim „Boost“), nebo je veze vozidlo (režim „Ease“). „Boost“ využívá elektrický pohon s nulovými emisemi. Režim „Ease“ zajistí, že automobil posádce nabídne celou řadu různých aktivit. V režimu „Boost“ jsou volant a displeje nasměrovány k řidiči. Po aktivaci režimu „Ease“ se prostředí kolem řidiče změní: volant se mírně odsune a vytvoří otevřenější prostor před řidičem.

Kabina vozu připomíná komfortní a moderní obytný prostor s nábytkem na kolech. Dvojice samostatných sedadel a jednodílná zadní lavice vytvářejí prostor pro čtyři osoby. 

Shy Tech: Inovativní technologie.
Inteligentní osobní asistent se aktivuje po vyslovení „Hej BMW“. Umožní například zavřít okna v domě prostřednictvím hlasového povelu.

Inteligentní materiály. Při jízdě v režimu „Boost“ se kontrolní displej obsluhuje standardním způsobem pomocí dotyku. V režimu „Ease“ ale ovládací funkci převezme dřevěný dotykový povrch konzoly umístěné mezi předními sedadly. Podobná funkčnost je také v zadní části vozu, kde se posádka dotýká pouze povrchu látky a osvětlení dotyky prstů následuje.

Inteligentní osvětlení konceptu BMW Vision iNEXT umožní kombinovat lampičky pro čtení s projektory.

Symbol nové éry. 
BMW Vision iNEXT ukazuje možnosti autonomního řízení, které však není z tak vzdálené budoucnosti, jak by se mohlo zdát. Je ukázkou nové svěží energie a současně ukazuje zaměření BMW na budoucnost individuální mobility.

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků