10 / 3 877

BMW Group na výstavě Consumer Electronics Show 2020 v Las Vegas

8.1.2020 |  Štítky: BMW

BMW Group na výstavě, která se koná ve dnech 7.–10. ledna 2020 v Las Vegas, představí své vizionářské přístupy, jež veřejnosti zprostředkují zážitky s mobilitou budoucnosti. Účast prémiového výrobce automobilů na výstavě CES 2020 lze shrnout do hashtagu #ChangeYourPerception (Změňte svůj pohled).

Středobodem všeho je pevné přesvědčení společnosti, že je nezbytná změna v pohledu nejen pro pochopení požadavků budoucí mobility, ale také pro její řešení. Expozice BMW Group na letošním veletrhu CES se nese v duchu tohoto nového úhlu pohledu, zatímco tento pohled návštěvníkům z celého světa zprostředkují vlastní zkušenost a praktické ukázky.

Jedním z vrcholů výstavy CES 2020 je koncept BMW i Interaction EASE na stánku společnosti BMW Group, nabízející pohled do budoucnosti, kde je autonomní řízení již samozřejmostí. Exteriér koncepčního automobilu má záměrně abstraktní vzhled, aby se návštěvníci zaměřili pouze na jeho interiér. Vnitřní prostor má cestujícím nabídnout nejen pocit, že již dorazili do cílové destinace, zatímco jsou stále na cestě, ale také zdůraznit potenciál intuitivní, téměř lidské interakce mezi cestujícím a vozidlem.

Hlavním prvkem je inovativní systém detekce pohledů uvnitř konceptu BMW i Interaction EASE. Jeho umělá inteligence dokáže zjistit, že cestující upřeně hledí na některý z objektů mimo automobil, a o tomto objektu cestujícím nabídne relevantní informace nebo další způsoby interakce. Druhý vrchol výstavy CES ukazuje, jak blízko je BMW Group tomu, aby se tyto vize budoucnosti staly skutečností. Tři modely BMW X7 byly vybaveny luxusní výbavou ZeroG Lounger, která bude v obdobné podobě připravena pro sériové automobily během několika let.

Třetím vrcholem výstavy je BMW i3 Urban Suite, které je navrženo tak, aby cestujícím nabídlo zážitek z mobility přesně přizpůsobený jejich potřebám. Za tímto účelem prošlo sériově vyráběné BMW i3 kompletní přestavbou, přičemž nedotčeno zůstalo pouze sedadlo řidiče a palubní deska s cílem znovu vytvořit atmosféru butikového hotelu a současně věnovat maximální pozornost trvalé udržitelnosti. V ulicích Las Vegas bude jezdit 20 automobilů BMW i3 Urban Suite, které lze přivolat prostřednictvím aplikace. Interiér cestující uvítá pohodovým prostředím. To zčásti vytvářejí pohodlná křesla, která nabízejí velkorysý prostor pro nohy a kolem sebe vytvářejí speciální zvukovou zónu, jež cestující dokáže izolovat od veškerého hluku okolního vnějšího světa.

Tato trojice vrcholů výstavy CES 2020 znovu potvrzuje závazek BMW Group implementovat nové technologie takovým způsobem, který zákazníkům přinese hmatatelné výhody. Další technologií, jež se významně promítá do automobilů prezentovaných na výstavě CES 2020, je technologie 5G. BMW iNEXT, které má být uvedeno na trh v roce 2021, bude využívat technologii 5G, díky čemuž se BMW Group pravděpodobně stane prvním výrobcem prémiových automobilů, který nabídne nový mobilní standard v sériovém automobilu. Na venkovní ploše výstavní plochy značky BMW proběhne živá ukázka s BMW i3 a chytrým telefonem v hlavní roli, jež názorně předvede, jak může technologie 5G posunout bezpečnost silničního provozu na další úroveň.

V uplynulých ročnících výstavy Consumer Electronics Show BMW Group představila řadu klíčových technologií (a jejich potenciálních aplikací), které byly následně doladěny pro sériovou výrobu a začleněny do nabídky produktů. Například inteligentní osobní asistent BMW Intelligent Personal Assistant, představený v Las Vegas minulý rok, debutoval v sériovém modelu BMW ani ne o šest měsíců později.

To samé platí také pro digitální asistent mobility od BMW Connected, jenž se objevil v modelové řadě BMW a mobilních telefonech zákazníků jen několik měsíců poté, co byl veřejnosti představen na výstavě CES 2016. Revoluční technologie BMW Remote 3D View slavila svoji premiéru v Las Vegas chvilku před tím, než byla uvedena na trh.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků