10 / 3 810

Automobily BMW na autosalonu IAA 2017 ve Frankfurtu

30.8.2017 |  Štítky: BMW | autonomní vozy | elektromobily

Stánek společnosti se zaměřuje hlavně na expanzi v oblasti luxusních vozidel, fascinujících konceptů a sériových modelů v řadě segmentů, které na tomto mezinárodním autosalonu zažijí svoji premiéru. Nové produkty, představené na veletrhu ve Frankfurtu, podtrhnou status BMW jakožto výrobce vozidel přinášejících bezkonkurenční úroveň emocionální přitažlivosti prostřednictvím svého inspirativního designu, průkopnických inovací a radostí z jízdy, kterou je značka proslavena. BMW zároveň předvede svůj nejnovější technologický vývoj pro budoucnost osobní mobility, v níž budou hrát klíčové role elektrifikace pohonů, komplexní digitalizace a další pokrokové prvky v oblasti autonomního řízení.

Pro společný stánek BMW, MINI a BMW Motorrad bylo vybráno místo v hale 11 u hlavního vchodu. Tento prostor bude sloužit i jako fórum pro současné a budoucí lákadla modelových řad. Právě zde budou nové produkty všech značek prezentovány pod sloganem „This is tomorrow. Now. Die Zukunft ist jetzt.“ – Toto je budoucnost. Teď. Výstavní plochu o rozloze přes 10 500 metrů čtverečních obepíná kruhový obchvat s délkou přibližně 150 metrů. Návštěvníci výstavy Frankfurt Motor Show tak budou moci v období od 14. do 24. září zažít nové modely i v akci.

BMW Concept řady 8 a BMW řady 7 Edition 40 Jahre jsou vyjádřením expanze značky BMW v luxusním segmentu. Další aspekty radosti z jízdy jsou při veletrhu ve Frankfurtu reprezentovány BMW Concept Z4, novým BMW řady 6 Gran Turismo a novým BMW X3 – připravena je vzrušující zábava s volným nebem nad hlavou, elegance a komfort při jízdě na dlouhou vzdálenost i mnohostranná sportovnost. Tradiční součástí DNA značky BMW je know-how získávané z motorsportu, což dokazuje nové BMW M8 GTE s ideálními předpoklady pro vytrvalostní závody. Nové BMW M5 zase velmi efektně přenáší tyto vysokovýkonné geny ze závodních tratí na běžné silnice. Nové provedení BMW i3, které se v rámci Frankfurt Motor Show představí po boku nového a ještě sportovnějšího modelu BMW i3s, zase naznačuje, jak úzce společnost BMW spojuje radost z jízdy s trvalou udržitelností.

BMW Motorrad se ve Frankfurtu nad Mohanem zaměří na emocionální a trvale udržitelné stránky mobility. Exkluzivní závodní BMW HP4 RACE a nový koncept BMW Motorrad Concept Link s plně elektrickým pohonem a vrcholnou technologií konektivity jsou doplněny mnoha dalšími průkopnickými ideami pro městskou mobilitu ve světě zítřka.

Dynamika, luxus, tajemná atraktivita: BMW Concept řady 8
BMW Concept řady 8 přináší návštěvníkům IAA Cars 2017 jedinečnou možnost ochutnat nový model, který přijde na trh v roce 2018: BMW řady 8 Coupé. Studie ztělesňuje dynamiku, luxus a exkluzivitu – esenční kvality moderního kupé BMW. Jak vysvětluje Harald Krüger, předseda představenstva BMW AG: „Připravované BMW řady 8 Coupé demonstruje fakt, že vrcholná dynamika a moderní luxus mohou jít ruku v ruce. Tento nový model symbolizuje expanzi v oblasti luxusních modelů a věříme, že navýší měřítka v segmentu sportovních kupé.“
BMW Concept řady 8 ukazuje mnohé z toho, co přijde. Klasické prvky designu jsou zkombinované s novými designovými směry a nápady. Ostré linie zvýrazňují hladké povrchy a společně se zřetelně vysekanými plochami formují proklamaci nekompromisní sportovnosti. Silueta konceptu BMW řady 8 se skládá z dlouhé kapoty, splývavé střešní linie a výrazně vyvýšené zadní části. Provedení interiéru a výběr materiálů vyjadřují smysluplnou souhru dynamiky a luxusu. Linie kokpitu směřují dopředu, a tím zvýrazňují zaměření vozu na samotný rituál řízení. Exkluzivní atmosféru interiéru podtrhuje například použití kůže Merino, zploštělý volič převodovky a ovladač iDrive vyrobený z křišťálu Swarovski.

Nové ztělesnění roadsteru: BMW Concept Z4
BMW Concept Z4, představený na IAA 2017, vyjadřuje nespoutanou radost z jízdy. Tato designová studie naznačuje, jak bude vypadat sériová verze automobilu, který se ukáže příští rok. Kratší kapota a ostré převisy zajišťují, že řidič sedí blíže ke středu vozidla než v případě předchozích roadsterů BMW. Povrchy a forma konceptu BMW Z4 vytvářejí moderní a emocionálně nabitý dojem. Velké výdechy na blatnících za předními koly slouží jako základ k výrazně modelovaným bokům karoserie, které byly vytvořeny tak, aby podporovaly proudění vzduchu. Vzhled přední části evokuje spojení s klasickými roadstery BMW. Provedení ledvinek masky chladiče připomíná model BMW 328 Mille Miglia. Široká a nízká silueta zase vyvolává pocit okázalosti známý z BMW Z8. BMW Concept Z4 poprvé používá vertikální interpretaci typických „čtyřokých“ světlometů – na každé straně jsou dva zdroje světla umístěny nad sebou. Křivky kapoty přecházejí přes kola, čímž vzniká velká, hladká a ničím nerušená přední část. Plynulý přechod mezi exteriérem a interiérem je snadno patrný i z návrhu barevných schémat roadsteru BMW Concept Z4. Většina interiéru je lakovaná do barvy karoserie, zatímco místo řidiče vyniká černou barvou, což zintenzivňuje zážitky z jízdy.

Vzhled, komfort na dlouhých vzdálenostech a praktičnost: nové BMW řady 6 Gran Turismo
Nové BMW řady 6 Gran Turismo představuje senzační směs okouzlujícího stylu kupé, luxusního komfortu pro dlouhé cesty a flexibilní praktičnosti. Systematická evoluce této karosářské varianty je evidentní v novém pojetí luxusní sportovní elegance a vyšší úrovně dynamiky. Kokpit orientovaný na řidiče se zvýšenou pozicí sedadel je velkoryse dimenzován. Vzadu jsou tři plnohodnotná sedadla, zatímco zavazadlový prostor lze navýšit ze 610 na celkových 1800 litrů.
Inteligentní lehká konstrukce umožnila snížit hmotnost proti předchůdci průměrně o 150 kilogramů. Společně s výraznými vylepšeními v oblasti aerodynamických vlastností vozu a zvýšením výkonů a zároveň hospodárnosti motoru je zajištěna ještě intenzivnější dynamika při nižší spotřebě paliva.
Nejinovativnější SAV střední třídy: nové BMW X3.
Nové BMW X3 je připraveno napsat novou kapitolu v úspěšném příběhu středně velkého SAV (Sports Activity Vehicle). A to zejména díky ostřejšímu a dynamičtějšímu designovému jazyku, výkonným a úsporným pohonným jednotkám a luxusním prvkům. Třetí generace BMW X3 následuje své předchůdce tím, že v sobě kombinuje robustní off-roadový vzhled se sportovními tvary. Úroveň komfortu je možné ještě zvýšit řadou nových výbavových prvků, mezi než patří třízónová automatická klimatizace, paket Ambient Air, aktivní ventilace sedadel a panoramatická střecha.
Díky zvýšené hospodárnosti motorů se u nového SAV zlepšily dynamické parametry a snížila spotřeba paliva. Pomáhá tomu zejména inteligentní lehká konstrukce, díky níž došlo k mezigeneračnímu snížení hmotnosti až o 55 kg. Nové BMW X3 vyniká v rámci třídy i hodnotou aerodynamického odporu, který činí pouze cx = 0,29.

Ještě více radosti z jízdy při nulových emisích CO2: nové BMW i3 a nové BMW i3s
Nejprodávanější prémiový kompaktní elektrický automobil přichází s omlazujícími prvky designu, špičkovými technologiemi a novými digitálními službami, díky nimž bude jízda bez lokálních emisí ještě zábavnější. A navíc, k BMW i3 se nyní přidává i druhá modelová varianta. Nové BMW i3s díky vyššímu výkonu, specifické koncepci, výrazně dynamičtějším jízdním vlastnostem a speciálním designovým prvkům ukazuje sportovní stranu elektrické mobility výrazněji než kdy předtím. Agilní jízdní vlastnosti obou zmíněných modelů jsou ještě vylepšeny optimalizovaným systémem Dynamic Stability Control (DSC). Mezi další výbavové možnosti pro BMW i3 a BMW i3s patří služba On-Street Parking Information, unikátní služba BMW Digital Charging Service a osobní asistent mobility BMW Connected.

Nyní s pohonem M xDrive: nové BMW M5
Nejnovější generace BMW M5 (kombinovaná spotřeba paliva 10,5 l/100 km, kombinované emise CO2: 241 g/km, předběžné hodnoty) k typickému sladění M motoru/podvozku/aerodynamiky poprvé přidává i inteligentní pohon všech kol M xDrive. Díky tomu se vysokovýkonný sedan dostává do nové dimenze dynamiky a zároveň je obdařen přidanou každodenní použitelností za všech jízdních podmínek. Elektronicky ovládaná a plně variabilní distribuce výkonu mezi přední a zadní nápravou je spojená s aktivním M diferenciálem, který pracuje s variabilní svorností od 0 do 100 procent. Výsledek: síla generovaná motorem V8 bi-turbo s technologií M TwinPower Turbo o výkonu 441 kW/600 k je na silnici přenášena neskutečně efektivně. Nové BMW M5 zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhých 3,4 s.
Mezi specifické designové prvky nového BMW M5 patří střecha z uhlíkových kompozitů. Hmotnost ušetřená použitím karbonu na střeše a dalších komponentech (například na výfukovém systému) pomáhá k tomu, že nové BMW M5 s pohonem všech kol M xDrive je lehčí než předcházející model.

Na cestě do Le Mans: nové BMW M8 GTE
BMW Motorsport na IAA 2017 představí novou vlajkovou loď pro vytrvalostní závody třídy GT: BMW M8 GTE. Nový závodní vůz se v následující sezoně připojí ke konkurenci v závodech FIA World Endurance Championship a díky tomu zažije svůj debut ještě před představením sériového BMW řady 8 Coupé. Mezi vybranými závody, kterých se zúčastní, je zařazena i legendární 24 hodin Le Mans.
Motor V8 s technologií BMW TwinPower Turbo, jehož objem je pravidly omezen na 4,0 litru, vychází ze sériové jednotky a podle třídy dosahuje výkonu více než 500 koní. Inteligentní lehká konstrukce snižuje hmotnost nového BMW M8 GTE na přibližně 1220 kilogramů.

Luxus s tradicí a stylem: BMW řady 7 Edition 40 Jahre
Nezaměnitelná kombinace luxusu, radosti z jízdy a inovací definuje charakter BMW řady 7 již po čtyři dekády. Tradice výjimečných vlastností je u BMW řady 7 Edition 40 Jahre vyjádřena velmi působivým způsobem. Speciální edice modelu nabízí exkluzivní designové prvky, které pomáhají vyjádřit výraznou eleganci a progresivní vzhled luxusního sedanu. BMW řady 7 Edition 40 Jahre bude v limitovaném počtu 200 kusů vyráběno v továrně BMW v Dingolfingu a každé bude připraveno podle individuálních specifikací zákazníků. Exteriér bude vylepšen výraznými laky z řady BMW Individual – k dispozici budou metalické barvy Frozen Silver a Petrol Mica. Mezi nejdůležitější prvky exkluzivního prostředí uvnitř vozu patří rozšířené kožené čalounění BMW Individual z jemnozrnné kůže Merino v barevné kombinaci Smoke White/Cohiba nebo Smoke White/Black.

Nekompromisní progres v oblasti autonomního řízení
Zvyšující se úroveň automatizace hraje zásadní roli ve výrazných změnách osobní mobility. BMW Group se zavázala k pokračování svého vývoje v oblasti automatického/autonomního řízení. Zde se společnost může opřít o mnohaleté zkušenosti a znalosti, stejně jako na odbornost svých silných partnerů.
Podíl ve společnosti HERE, světově vedoucím poskytovateli technologií v oblasti navigačních dat, umožňuje vývoj extrémně přesných mapových podkladů. A spolupráce se společnostmi Intel a Mobileye zase vytváří digitální systém vhodný pro vývoj vysoce kvalitních, bezpečných a zabezpečených automatických jízdních funkcí, které – kromě jiného – budou začleněny do sériové výbavy budoucího vozu BMW iNext. V novém centru pro vývoj a výzkum automatického řízení BMW Group v Campusu Unterschleißheim nyní společnost soustředí všechny své odborné znalosti do oblasti konektivity vozidla a automatického řízení. Na jiném místě zase pracuje flotila 40 vozů BMW řady 7, sloužící jako testovací vozy pro automatickou jízdu po speciálně připravených trasách.

Městská mobilita, nová verze: koncept BMW Motorrad Concept Link
BMW Motorrad představuje na autosalonu ve Frankfurtu designovou studii pro nový segment vozidel, ale i vizi pro budoucnost mobility na dvou kolech. Koncept BMW Motorrad Concept Link neprodukuje žádné lokální emise, je sportovní a agilní, a přitom nabízí inovativní funkce a digitální konektivitu. Tento koncept spojuje digitální a analogový svět v jeden a slouží jako přepravní i komunikační zařízení.

Nepřekonatelný výkon, maximální exkluzivita: BMW HP4 RACE
Mezi další speciality BMW Motorrad ve Frankfurtu patří představení motocyklu BMW HP4 RACE. Tento nový model je prvním průmyslově vyráběným motocyklem s nosným rámem vyrobeným z uhlíkových kompozitů. BMW HP4 RACE je plnohodnotný závodní motocykl určený pro silnice, který bude ručně vyráběn v počtu pouhých 750 kusů.

 

 

 

 

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků