10 / 3 877

AMI, 100% elektrická mobilita dostupná všem

28.2.2020 |  Štítky: Citroën | elektrický pohon | elektromobily

Značka Citroën, která má za sebou více než stoletou historií a nekonformní vozy, jež se staly legendami, hodlá díky Ami - 100% ëlectric městskou mobilitu osvobodit a poskytnout všem.

Historie společnosti Citroën se skládá z inovací tvořených odvážnými, nečekanými řešeními z hlediska produktů nebo služeb, která se inspirovala touhami široké veřejnosti. Projekt Ami, který navazuje na koncepční vůz Ami One představený na ženevském autosalonu v březnu 2019, jenž se setkal s velkým zájmem, se během necelého roku podařilo zrealizovat. Ami je konkrétní reakcí na nová očekávání mobility u krátkých cest: snadnější přístup do městských center, prostředky mikro-mobility vhodné pro každého, skutečné alternativy ke koloběžkám, kolům, skútrům, veřejné dopravě, řešení za rozumné náklady, nové způsoby spotřeby využívající internet…

Ami – 100% ëlectric nemá v oblasti mobility žádný ekvivalent. Citroën představuje skutečně převratnou možnost mobility, která vznikla ze snahy zpřístupnit a usnadnit ji všem.

NEKONFORMNÍ OBJEKT MOBILITY

100% ELEKTRICKÝ

Ami má díky 100% elektrickému režimu jízdy přístup do všech oblastí v centru města, včetně nízkoemisních, a jeho uživatelské náklady jsou nízké.

V praxi je Ami – 100% ëlectric lehká čtyřkolka s plynulým řízením bez spojky a okamžitým zrychlením při rozjezdu, která dokáže vyvinout rychlost až 45 km/hod.

DOJEZD A SNADNÉ  A RYCHLÉ DOBÍJENÍ

100% elektrický Ami je ideálním prostředkem pro nejrůznější cesty po městě, od cesty na schůzku nebo do práce, na večírek nebo třeba na nákupy. Jeho dojezd je až 70 kilometrů, což je mnohem více než průměrná denní vzdálenost, kterou ujedou obyvatelé měst a předměstí.

Lithium-iontová baterie o výkonu 5,5 kWh, umístěná naplocho pod podlahou, se velmi snadno dobíjí pomocí elektrického kabelu zabudovaného na úrovni pravých dveří. Po zapojení kabelu stačí na plné nabití v běžné zásuvce 220 V pouhé 3 hodiny.

ULTRA KOMPAKTNÍ PRO VĚTŠÍ MRŠTNOST

Ami – 100% ëlectric, objekt mobility určený pro řízení po městě, má jedinečný tvar a nesmírně kompaktní rozměry. AMI je stabilně posazen na 14" kolech se specifickým designem umístěným ve 4 rozích pro větší manévrovatelnost. Jeho délka je 240 cm, šířka 139 cm a výška 152 cm. Slibuje obratnost v běžném provozu a díky ideálnímu průměru otáčení (7,20 m) velmi snadné parkování. Díky praktickým rozměrům se s AMI parkuje ještě snadněji než s malými městskými auty.

KOMFORT NA PALUBĚ

Ami – 100% ëlectric je ztělesněním moderní vize pohodlí a příslibem klidné jízdy v uzavřeném a vyhřívaném interiéru. Pocit vnitřního prostoru umocňuje světlo, které zaplavuje interiér. K pohodě na palubě přispívají i důmyslné odkládací přihrádky.

Ami – 100% ëlectric nabízí po vstupu na palubu skutečnou světelnou koupel kombinující velké prosklené plochy (čelní sklo, boční okna a zadní okno) se sériově montovaným střešním oknem. Dohromady jde o 50 % celkové plochy nad spodní linií bočních oken. Toto obrovské množství světla posiluje pocit prostoru, který řidič a spolujezdec mají, a současně jim poskytuje vynikající výhled. Boční okna evokující historii značky Citroën, se otevírají ručním vyklopením nahoru jako u 2 CV.

Přístup na palubu usnadňují dvoje velké identické dveře na obou stranách Ami – 100% ëlectric. Uvnitř je prostor optimalizován tak, aby poskytoval funkční interiér. Uspořádání dvou symetrických sedadel nabízí každému cestujícímu skutečný pocit prostoru a snadný pohyb, a to jak z hlediska šířky ve výši ramen, tak prostoru pro nohy nebo hlavu. 2 cestující tak spolu mohou pohodlně konverzovat díky dvěma sedadlům umístěným vedle sebe.

VÝRAZNÁ PŘIZPŮSOBITELNÁ IDENTITA

Ami – 100% ëlectric uplatňuje svůj odvážný charakter a otevřeně ukazuje svou modernost uvnitř i vně. Představuje průlomové řešení mobility, které do města přináší stylovou a pohodovou barevnou identitu.

ODVÁŽNÁ KONCEPCE: VÝZVA SYMETRIE

Základem projektu Ami je inteligentní design. Tento objekt mobility nabízí díky symetrickým dílům inspirovaným koncepčním vozem Ami One nové možnosti. Příkladem jsou široké, zcela identické dveře vpravo a vlevo s opačným směrem otevírání: na straně řidiče se otevírají proti směru jízdy pro lepší přístup na palubu a větší pohodlí, na straně spolujezdce mají klasické otevírání. Stejným principem se řídí také obě pevná boční okna s výklopnou částí. Přední a zadní nárazníky a prahové lišty se rovněž stejně opakují vpředu i vzadu. Každý díl karoserie v sobě spojuje robustnost a kvalitu montáže.

Pro interiér je charakteristická také racionalizace počtu materiálů a různorodosti vzhledu, v souladu s tím, jak chytře probíhal proces navrhování modelu.

INDIVIDUÁLNÍ ÚPRAVY NA MÍRU

Z Ami – 100 ëlectric čiší image modernosti, kterou ještě podtrhuje jedinečný svět individuálních úprav na míru. Ty probíhají velice snadno a Ami se tak prezentuje v 7 různých verzích. Tyto úpravy jsou silnou charakteristickou stránkou tohoto objektu městské mobility a projevují se prostřednictvím doplňků.

MOBILITA DOSTUPNÁ VŠEM

Ami – 100 ëlectric se inspiruje skutečnými potřebami všech a poskytuje všem skutečnou svobodu pohybu.

DOSTUPNÝ VŠEM = S ŘIDIČKÝM PRŮKAZEM I BEZ NĚJ

Ami – 100% ëlectric je lehká čtyřkolka (kategorie AM řidičského průkazu: motory do 50 cm3), a je proto dostupný i bez klasického řidičského průkazu založeného na bodovém hodnocení. Ve Francii ji tak může řídit každá osoba starší 14 let za podmínky, že složí test o znalostech bezpečnosti silničního provozu. Je tedy dostupný široké veřejnosti, ve Francii od 14 let (v evropských zemích v průměru od 16 let, v závislosti na legislativě).

DOSTUPNÝ VŠEM = CENOVĚ DOSTUPNÝ DÍKY VELMI ZAJÍMAVÝM NABÍDKÁM

Ami – 100% ëlectric se inspiruje od nových vzorců spotřeby a usnadňuje tak každodenní život ve městě. Citroën nechtěl jen přijít s inovativním objektem mobility, ale rozhodl se pro skutečný průlom a nabídku elektromobilu za dosud nevídanou cenu, který bude k dispozici prostřednictvím různých nabídek co nejlépe přizpůsobených skutečným potřebám zákazníka.

ZÁKAZNICKÁ NABÍDKA „À LA CARTE“ – OD MINUTY DO ROKU

Městská a příměstská mobilita, kterou ztělesňuje Ami, zapadá do směřování zákazníků ke 100% on-line přístupu, jehož cílem snadné a plynulé cestování. Ami usnadňuje svým zákazníkům přístup k mobilitě tím, že jim prostřednictvím internetu nabízí několik možností: sdílení automobilů, pronájem nebo nákup. Cílem je uspokojit potřeby zákazníků z hlediska cestování, ať už příležitostného nebo pravidelného, v rámci rodiny nebo kruhu přátel, individuálního nebo sdíleného. Systém, který lze upravit podle různých přání a potřeb, se přizpůsobí uživateli a nabídne mu rychlé a snadné řešení kdykoli a jen prostřednictvím pár kliknutí.

Zahájení objednávek je naplánováno na 30. března ve Francii a o pár měsíců později ve Španělsku, Itálii, Belgii, Portugalsku a poté v Německu. První dodávky jednotlivcům jsou ve Francii naplánovány na červen. Sdílení Ami určené pro širokou veřejnost začne v Paříži na jaře s verzemi s logem „Free2Move“.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků