10 / 3 829

Alfa Romeo Stelvio od 12 190 Kč měsíčně

13.6.2019 |  Štítky: Alfa Romeo | SUV

Stelvio je dalším významným milníkem v téměř 110leté historii Alfy Romeo.

Alfa Romeo Stelvio byla odbornou i laickou veřejností vždy velmi dobře hodnocena. Doposud na trzích regionu EMEA nasbírala více než 10 prestižních ocenění. Proč? Protože Stelvio je vůz stvořený pro řízení, s veškerým komfortem, bezpečností a všestranností SUV a originální sportovní povahou, jakou dokážou nabídnout pouze vozy Alfa Romeo.

Výkonné hliníkové motory poskytující nejlepší zrychlení ve své třídě, unikátní pohon všech kol Q4, perfektní vyvážení hmotnosti na nápravy 50/50, nejmodernější technologie a bezpečnostní systémy, nejlepší převod řízení ve své třídě a kliková hřídel z uhlíkových vláken – Stelvio naplní i ta nejsmělejší očekávání dokonalého zážitku z jízdy každého nadšeného řidiče.  Spojuje v sobě veškerý komfort a všestrannost SUV s nezkrotným sportovním duchem, který dokáže nabídnout pouze pravá Alfa Romeo.

Kultovní design Alfy Romeo je patrný na tomto jedinečném SUV, vyznačujícím se unikátními a esenciálními rysy značky a tvořícím stylistickou jednotu s novou Giulií. Mistrovský návrhářský přístup, který zachovává typické znaky značky, je zde výjimečný a účelný zároveň. Vše je doslova vymodelováno kolem mechanických částí vozu. Každý detail zvyšuje aerodynamiku a umocňuje výkon Stelvia, nic tu není navíc. V Alfě Romeo se tomu říká „Smysluplná krása“.

EXTERIÉR
Navzdory limitům své kategorie si Stelvio uchovává identitu a silné rysy značky Alfa Romeo a navazuje na odkaz svých legendárních italských předchůdců. Stačí jeden pohled a poznáte nezaměnitelnou trojdílnou masku chladiče, výrazné linie a svalnatou zadní část. Vše je dokonale vyvážené a vytvořené s citem pro ideální proporce a ladné křivky.

INTERIÉR
Interiér Stelvia představuje naprostý zlom v kategorii SUV: nebývale vysoká, přesto však sportovní pozice při řízení, která předurčuje, kdo silnici ovládne. Interiér je čistý a minimalistický, každý detail je tu pro posílení zážitku za volantem, bez nadbytečných a rušivých příkras.

Vybavení interiéru kombinuje hi-tech prvky s nejkvalitnějšími materiály. Základní design palubní desky elegantně dotváří ryzí materiály, jako hliník či pravé dřevo. Kůží čalouněný sportovní volant má vestavěné tlačítko Start. Sedadla jsou čalouněna inovativní technickou tkaninou nebo prémiovou kůží Pieno Forte.

TECHNOLOGIE A BEZPEČNOST
Stelvio se pyšní celou řadou špičkových technologických řešení, jako je nedávno představený integrovaný brzdový systém (IBS), autonomní nouzové brzdění (AEB) s funkcí rozpoznávání chodců nebo kliková hřídel z karbonových vláken.

Každá z verzí Stelvia nabízí již v základní výbavě systém varování před čelním nárazem (FCW), systém autonomního nouzového brzdění (AEB) s detekcí chodců a sledování jízdních pruhů (LDW). Pro ještě větší bezpečnost lze výbavu rozšířit o adaptivní tempomat (ACC) nebo monitoring mrtvého úhlu (BSM) s detekcí pohybu při couvání (RCTA).

Jedinečný integrovaný elektromechanický brzdový systém z dílny Alfa Romeo zajišťuje okamžitou a přesnou reakci brzd za všech okolností. Systém dosahuje nejkratší brzdné dráhy ve své kategorii a v případě nouzového brzdění předchází vibracím ABS. Jeho unikátní design navíc výrazně snižuje hmotnost vozidla. Díky jeho schopnostem dokáže Stelvio zastavit ze 100km rychlosti na pouhých 39 metrech.

Stelvio nabízí Asistenta sjezdu z kopce (HDC) již v rámci standardní výbavy. Tento systém řidiči zajistí plynulý a bezpečný sjezd i z příkrých svahů. HDC působí na brzdový systém každého kola zvlášť, čímž zajišťuje perfektní stabilitu a bezpečnost jízdy za každé situace: včetně kluzké vozovky či prudkého klesání.

Stelvio je vybaveno zbrusu novým infotelematickým systémem s 8,8” barevným displejem a 3D navigací, který lze snadno ovládat prostřednictvím otočného ovladače Rotary Pad na středovém tunelu. Stelvio je možné rovněž doplnit špičkovým audiosystémem značky Harman Kardon, jenž díky síle až 14 reproduktorů (včetně basového) umí znásobit zážitek z jízdy.

Při navrhování Stelvia se Alfa Romeo zaměřila v první řadě na řidiče a jeho pozici při řízení: je vysoko a dává řidiči dokonalý přehled jako v tradičním SUV, zároveň však s neskutečným sportovním pocitem. Interiér je jednoduchý a funkční, připravený pojmout tři pasažéry na zadních sedadlech a zajistit jim maximální pohodlí díky snadnému přístupu a většímu prostoru pro nohy. Zavazadlový prostor s elektricky ovládanými dveřmi se může pochlubit kapacitou 525 litrů a možností dalšího rozšíření při sklopení zadních sedadel.

Stelvio zaručuje sportovní a přesné řízení, a to díky svým unikátním funkčním řešením a odlehčené konstrukci. Stelvio přináší strmý a ve své třídě nejlepší převod řízení, patentovaný systém odpružení AlfaÔLink a ideální rozložení hmotnosti vozidla 50/50. Hliníkové části karoserie, zadní výklopné dveře i motor byly navrženy tak, aby snížily celkovou hmotnost vozidla. Revoluční systém pohonu všech čtyř kol Q4 uzavírá výčet převratných inovací, které Alfa Romeo přináší do kategorie SUV.

Stelvio nabízí dva benzínové turbomotory s výkonem 200 a 280 k a Q4 pohonem všech kol nebo 2.2 turbodieselový motor s výkonem 210 k a Q4 pohonem všech kol. Pro ještě vyšší požitek z jízdy pak řadu motorů doplňuje take 2.2 turbodieselový 180 k motor s pohonem zadních kol. Motory Stelvia tvoří celohliníkový monoblok, jenž v kombinaci s 8rychlostní automatickou převodovkou zajišťuje vyšší výkon při současném snížení hmotnosti. Jde o nejpokročilejší a nejvýkonnější technologii, která zaručuje maximální výkon, komfort a plynulost jízdy.

Stelvio nabízí vynikající poměr výkonu a hmotnosti díky rozsáhlému použití ultralehkých materiálů: uhlíkových vláken pro hnací hřídel a hliníku pro kapotu, dveře (včetně zadních), blatníky, motor a zavěšení kol. Osmistupňová automatická převodovka a jízdní režim Advanced Efficiency ještě zvyšují úsporu paliva a snižují emise, bez ovlivnění ovladatelnosti či výkonu Stelvia.

Servisní balíček Easy Care: 3 roky / 90.000km
Servisní plán navržený tak, aby byl jednoduchým způsobem rozpočtu pro servisní požadavky vašeho vozidla, což zajistí, že vaše vozidlo nikdy nezmešká životnost důležitého servisního intervalu a zaručuje vám maximální životnost vašeho vozidla.

  • Zahrnuje všechny díly, pracovní sílu a kapaliny potřebné k provedení předepsaného servisu pro vaše vozidlo.
  • Evropské pokrytí.
  • Záruka používání pouze originálních dílů u autorizovaných prodejců.

Objevte jedinečnost prvního SUV značky Alfa Romeo ve třech výbavových stupních: Stelvio, Super a exkluzivní First Edition. Všechny nabízejí bohatou výbavu, prvotřídní komfort a bezpečnost a zajišťují nezaměnitelný zážitek z jízdy.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků