10 / 3 812

600 vodíkových taxi v Paříži díky Toyotě


V Paříži bude do konce roku 2020 jezdit na 600 vodíkových vozů taxi s označením Hype.

Společnosti Air Liquide, Idex, Société du Taxi Électrique Parisien (STEP) a Toyota spojují síly v rámci joint-venture s názvem HysetCo, vůbec prvního podniku zaměřeného výhradně na rozvoj vodíkové mobility v oblasti Paříže.

Spolupráce je důležitým mezníkem pro nástup vodíkově orientované společnosti ve Francii a pro rozvoj celosvětově první flotily bezemisních vodíkových vozů taxi s označením Hype. Ty byly představeny v roce 2015 během klimatické konference COP21. Jezdí v Paříži i po celém regionu Île-de-France.

Podnik HysetCo usnadní další produkci vozidel poháněných vodíkovými palivovými články a rozvoj jejich dobíjecí infrastruktury v regionu Île-de-France, aby bylo možné naplnit cíl 600 vozů taxi do konce roku 2020. Toyota do konce roku 2020 dodá dalších 500 vozů Mirai, které doplní stávající flotilu 100 vozů Hype.

Joint-venture pokrývá dva druhy činností: distribuci vodíku a vývoj aplikací souvisejících s mobilitou. Každý ze zapojených subjektů přispěje do tohoto ekosystému svými specifickými zkušenostmi.

Partneři v rámci tohoto projektu dávají konkrétní podobu svému zasazení o čistou mobilitu a zlepšování kvality ovzduší. Současně demonstrují skutečnost, že vodíková mobilita je vhodným řešením i pro náročné aplikace, jakými je např. přeprava osob. Posláním organizace je podporovat posun celého odvětví směrem k nulovým emisím s cílem dosáhnout nulových emisí vozů taxi/VTC před konáním olympijských her v Paříži 2024.

„Toyota v rámci svého ekologického programu Environmental Challenge 2050 usiluje o dokonalou komplementaritu řešení prostřednictvím hybridních vozidel, plug-in hybridů, elektromobilů a vozidel poháněných vodíkovými palivovými články. Naše zapojení do projektu HysetCo je přesvědčivým krokem na podporu vodíkové společnosti. Je to zároveň příležitost položit základy bezemisní mobility pro Paříž 2024; jakýsi most vedoucí od olympijských her v Tokiu 2020. Dodávka dalších 500 vodíkových vozidel Toyota Mirai je dokladem našeho zasazení zaměřit dodávky společně s provozovatelem do jednoho místa s cílem vytvořit vodíkový ekosystém a zlepšit viditelnost této technologie. Tato partnerská spolupráce nám kromě podpory trvale udržitelné mobility pro všechny umožní rozvíjet nové služby mobility, a to díky know-how naší dceřiné společnosti Toyota Connected Europe,“ říká Didier Gambart, prezident a generální ředitel, Toyota France.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků