10 / 3 580

Značka Polestar představuje svůj první vůz, Polestar 1

17.10.2017 |  Štítky: Volvo

 
Společnost Polestar potvrdila své plány, v nichž figurují první tři modely značky, nová speciální výrobna v Číně a zákaznicky orientovaný způsob prodeje, které v segmentu vysoce výkonných vozidel vytvoří nový průmyslový standard.
 
Mimoto společnost Polestar odhalila svůj první model – Polestar 1 – s výkonem 600 koní, který začne sjíždět z výrobní linky v polovině roku 2019. Technologie a produktová nabídka společnosti Polestar těží ze synergie a ekonomických výhod vyplývajících ze spojení se skupinou Volvo Car Group, jež pomáhá společnosti Polestar urychlit designové, vývojové a výrobní procesy na zlomek času, který by jimi strávila každá jiná nově vzniklá automobilka.
Výkonný ředitel společnosti Polestar Thomas Ingenlath uvedl: „Polestar 1 je vůbec prvním vozem, který na kapotě ponese znak Polestar. Jedná se o nádherné GT nabité úžasnými technologiemi, které představuje pro naši novou značku skvělý start. Všechny budoucí vozy Polestar budou vybaveny plně elektrickým pohonem, což absolutně odpovídá vizi značky, která se chce stát samostatnou automobilkou zaměřenou na vysoce výkonné elektrické automobily.“
 
Model Polestar 1 současně poslouží jako základ, na němž budou stavět budoucí modely značky Polestar. Polestar 1 je dvoudveřové grand tourer kupé se dvěma sedadly vpředu a dalšími dvěma vzadu, které je vybaveno vysoce výkonným hybridním agregátem. Elektrický vůz s podporou vnitřního spalovacího motoru nabízí v čistě elektrickém režimu dojezd 150 kilometrů, což je nejdelší vzdálenost, kterou mohou současné na trhu dostupné hybridní vozy na čistě elektrický pohon ujet. Oproti tomu výkon 600 koní a max. točivý moment 1 000 Nm nový model jasně řadí do segmentu vysoce výkonných vozů.
Ačkoli je model Polestar 1 postaven na základě modulární platformy SPA, z padesáti procent se jedná o nový vůz vyrobený na zakázku konstruktéry společnosti Polestar. Ve snaze posílit jeho dynamickou jízdní charakteristiku byl model Polestar 1 vybaven celou řadou nových technologií, jejichž cílem je poskytnout řidiči intenzivní jízdní zážitek. Polestar 1 je prvním vozem na světě vybaveným zcela novým průběžně regulovaným elektronickým odpružením (CESi) Öhlins integrovaným ve vyspělém podvozku, které představuje to nejlepší ve své třídě. Karbonová karoserie přispívá ke snížení hmotnosti vozu, přičemž současně zvyšuje jeho torzní tuhost o 45 % a snižuje jeho těžiště. Mimoto je model Polestar 1 vybaven dvojitým elektrickým pohonem zadní nápravy pro lepší řízení distribuce točivého momentu. Díky tomu získá řidič podporu v podobě precizní akcelerace každého z kol, které mu pomůže zajistit maximální přilnavost kol k povrchu vozovky a udržet rychlost při zatáčení.
 
Model Polestar 1 bude vyráběn ve speciálním moderním produkčním centru v čínském Čcheng-tu, které je v současné době ve výstavbě a jehož dokončení je plánováno na polovinu roku 2018.
 
Značka Polestar zároveň odstoupí od tradičního modelu vlastnictví vozu. Její automobily budou stoprocentně objednávány přes internet na základě dvouletého nebo tříletého předplatného. Kromě nulové zálohy a získání předplacených all-inclusive služeb budou mezi výhody tohoto způsobu vlastnictví vozu patřit také služby, jako jsou převzetí vozu do servisu a jeho následné odevzdání na předem stanovené místo nebo možnost pronajmout si náhradní vozidlo z nabídky značek Volvo a Polestar. To vše bude zahrnuto v jednom měsíčním poplatku.
 
Paušální platby za využívání vozu a souvisejících služeb zákazníkům přinesou nekomplikovaný uživatelský zážitek. To vše usnadní technologie, na jejímž základě bude možné využít chytrý telefon jako digitální klíč. Jedná se o technologii, která umožní majiteli sdílet virtuální klíč od vozu s třetí stranou, jež zároveň získá přístup k celé škále online funkcí. Výše popsané osobní asistenční služby umožní zákazníkům soustředit se výhradně na potěšení z jízdy a neřešit starosti spojené s vlastnictvím vozu.
 
Všechny budoucí modely značky Polestar budou dostupné s plně elektrickým pohonem. Produkce modelu Polestar 2 bude zahájena koncem roku 2019, přičemž se bude jednat o první elektrický vůz čerpající energii z akumulátoru (BEV) společnosti Volvo Car Group. Půjde o středně velký vůz BEV, který bude konkurovat modelům, jako je Tesla 3, a postupně nabude na větším výrobním objemu než model Polestar 1. Počáteční fáze výroby produktů Polestar bude završena příchodem většího modelu BEV v provedení SUV, Polestar 3, který se stane moderním ztělesněním elektrického výkonu a jízdní dynamiky.
Objednávání a konfigurace vozů Polestar budou probíhat online prostřednictvím aplikace Polestar nebo webového portálu. Společnost Polestar nicméně chápe, že zákazníci budou stále vyžadovat fyzický kontakt se zástupci značky, a proto po celém světě otevře síť autosalonů Polestar Space. V nich budou mít potenciální zákazníci automobilky Polestar možnost seznámit se s produkty i se značkou jako takovou. Autosalony Polestar Space budou samostatnými jednotkami a nebudou integrovány do showroomů autorizovaných dealerů Volvo.
 
Objednávkový systém pro nový model Polestar 1 se otevře 17. října 2017, aby si společnost okamžitě ověřila zájem potenciálních zájemců o vůz.

Redakční poznámky
Automobilka Volvo Cars v rámci mateřského koncernu Zhejiang Geely Holding uzavřela spojenectví již se dvěma investičními společnostmi. Tato spojenectví jí přinesla kapitál 5 miliard čínských jüanů (640 milionů eur) vyhrazený na podporu vývoje produktů Polestar. Značka Polestar i nadále zůstává dceřinou společností automobilky Volvo Car Group a bude plně sloučena se skupinou.
Podle současných očekávání by mělo být více než 40 % globálně prodávaných vozů do 20 let elektrických.
 
Značka Polestar
Polestar je výkonnostní značkou společnosti Volvo Car Group. Značka Polestar se současně stane novou samostatnou společností zaměřenou na výrobu vysoce výkonných elektrických vozů s portfoliem zakázkových vozů Polestar. Společnost Polestar však bude i nadále těžit z určité technologické a konstruktérské synergie s automobilkou Volvo Cars a spojení se značkou Volvo pro ni bude znamenat významný přínos také z ekonomického hlediska. Na základě zmíněné synergie bude možné navrhovat, vyvíjet a vyrábět vysoce výkonné elektrifikované automobily, které budou slavit úspěchy po celém světě.
Dnes se pod značkou Polestar vyrábějí modely S60 a V60 Polestar disponující výkonem 367 koní, které se mohou oproti svým standardním variantám pochlubit více než 250 různými zlepšeními. Polestar mimoto nabízí v sadách nebo jednotlivě díly určené ke zvýšení výkonu a software pro optimalizaci výkonu pro stávající modely Volvo.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků