10 / 3 916

Zcela nový Nissan Micra: revoluce začíná

26.1.2017 |  Štítky: Nissan

K popisu nového Nissan Micra stačí jediné slovo – „revoluční“. Pokrok, který dnes přichází s pátou generací modelu, je v porovnání s předchozí generací obrovský. Od trojice velmi úspěšných supermini, která přišla na svět od prvního představení vozu v Evropě v roce 1983, se vůz dramaticky liší.

Nová Micra je delší, širší i nižší než kdykoliv předtím. Vůz míří přímo do srdce evropského segmentu hatchbacků třídy B, kde panuje obrovská konkurence.
 
Nissan při vymýšlení, návrhu i výrobě nové Micry vycházel primárně ze zákaznických požadavků a pro novou Micru si stanovil jasný cíl: Vůz má znovu zaujmout místo mezi desítkou nejprodávanějších vozů v tomto segmentu a v přímém souboji se postavit těm nejlepším a nejoblíbenějším modelům své třídy. Na základě porovnání zcela nové Micry s hlavními konkurenty Nissan věří, že svůj cíl Micra nejen splní, ale i překoná.
 
Vůz má zapůsobit hlavně díky výraznému, sportovně laděnému designu, který posune model Micra novým a odvážným směrem. Luxusní vzhled i styl se týká rovněž interiéru. Vysoce kvalitní kabina se totiž už v základní výbavě pyšní dvoubarevným provedením a materiály měkkými na dotek. Karoserie je výjimečně povedená a její výhradně pětidveřový skelet tak řidiče i spolujezdce hýčká nejlepší ergonomií ve své třídě, aniž by to bylo jakkoli na úkor prostoru pro cestující vzadu. Dostatečně velký zavazadlový prostor snadno uspokojí potřeby zákazníků.
 
Zcela nová Micra představuje špičku i z technologického hlediska. Je vůbec poprvé k dispozici s celou řadou technologií pro „řízení“ – takových, jež jsou většinou součástí výbavy dražších modelů. Tyto technologie nejsou novinkou jen pro Nissan Micra. Jsou novinkou rovněž pro celý segment. Patří mezi ně funkce inteligentního sledování jízdního pruhu – bezpečnostní systém, který v případě potřeby dovede jemnými korekcemi vrátit Micru do správného směru jízdy.
 
Micra je také vůbec poprvé vybavena inteligentním panoramatickým kamerovým systémem, který je součástí výbavy crossoverů Juke, Qashqai a X-Trail. Všechny technologie jasně dokazují plnění vize Inteligentní mobility Nissan – vize, pomocí které chce automobilka dosáhnout v budoucnosti dopravy bez emisí a smrtelných nehod.
 
Fanoušky hudby upoutá nová Micra audiosystémem BOSE Personal. Vůz je jako jediný v segmentu hatchbacků třídy B vybavený moderními reproduktory, které jsou zabudované do hlavové opěrky řidiče. Díky nim je řidič zvukem doslova obklopen.
 
Zcela nová Micra se skvěle řídí. Její dynamický výkon je výsledkem dokonalé rovnováhy mezi hbitostí a pocitem bezpečí, který vychází z jistého ovládání a předvídatelného chování.
 
Vůz přichází se třemi motory – dvěma zážehovými a jedním vznětovým – které doplňuje pětistupňová manuální převodovka. Ve všech úrovních (Visia, Visia+, Acenta, N-Connecta a Tekna) nabízí Micra vysokou úroveň standardní výbavy.
 
Nová Micra bude přitažlivá i tím, že umožní zákazníkům vyjádřit svou vlastní osobnost a smysl pro design. Vůz bude k dispozici se širokou škálou možností personalizace. Tyto možnosti se budou týkat úpravy exteriéru i interiéru pomocí řady prvků ve stylových a moderních barvách.
 
Příslib značky Nissan – Vzrušující inovace – je u nové Micry znát z každého detailu, nejvíce ze všeho však na službě Nissan Intelligent Get&Go. Jde o systém sdíleného vlastnictví, který automobilka poprvé vyzkouší v Paříži v roce 2017. Pokud bude projekt úspěšný, čeká jej rozšíření také do dalších zemí.
 
Je to také další z jasných důkazů skutečnosti, že středobodem nejnovější kapitoly úspěšného příběhu modelu Micra jsou sami zákazníci. Služba Intelligent Get&Go činí díky digitální spolupráci zákazníků novou Micru ještě dostupnější. Zákazníkům tato služba přinese sazby za pronájem, které budou přesně odpovídat konkrétní míře individuálního využití vozidla.
 
Guillaume Cartier, viceprezident společnosti Nissan Europe pro prodej a marketing, k tomu řekl: „Zaměřili jsme se na to, co zákazníci od vozidel chtějí už dnes, a na to, co od nich očekávají v budoucnu. Tím jsme posunuli evropský segment kompaktních vozů na další úroveň. Zcela nový Nissan Micra je výjimečný vůz, který se vyznačuje výrazným designem, moderním interiérem a sebejistými jízdními vlastnostmi.“
 
Dále dodal: „Evropa má pro Micru zvláštní slabost. Jasně to dokazuje více než tři desetiletí dlouhá tradice a více než 3,5 milionu prodaných vozů. V roce 1993 se Micra proslavila jako první japonský vůz, který zvítězil v anketě Evropské Auto roku.
 
Protože nová Micra patří mezi sedm vozů, které prošly do finále Evropského Auta roku 2017, má k získání tohoto ocenění velmi dobře nakročeno i letos. Vítěz bude vyhlášen 7. března na autosalonu v Ženevě.
 
Na hlavních trzích začala příjem objednávek na zcela novou Micru v prosinci roku 2016. V České republice začne prodej v dubnu 2017.
Nový Nissan Micra se vyrábí v závodu Aliance Renault-Nissan ve francouzském městě Flins. Stal se tak prvním osobním vozem značky Nissan, který se vyrábí v továrně patřící Alianci. Po sedmi letech se tak výroba Micry vrací zpět do Evropy, do blízkosti klíčové skupiny zákazníků.

Poznámka redakce: pokud jste fanouškem auto moto novinek, prohlédněte si nový online magazín Nové automobily v ČR.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků