10 / 3 835

Zcela nový Hyundai Tucson

15.9.2020 |  Štítky: Hyundai | SUV

Pokrokový a experimentální: Zcela nový Tucson není pouhou evolucí, nýbrž revolucí designu značky Hyundai.

Společnost Hyundai Motor odhalila zcela nový model Tucson, vyznačující se pokrokovým, experimentálním designem a nejmodernějšími technologiemi. Tucson stanovuje nová měřítka v segmentu kompaktních SUV. Kromě toho také nabízí nejvíce elektrifikovanou řadu motorů ve své třídě, dokazující závazek značky Hyundai směrem k čisté mobilitě. I přesto si zcela nový Tucson neustále zachovává charakter nefalšovaného SUV.

Zcela nový Tucson je čtvrtou generací úspěšného bestselleru značky Hyundai. Od jeho představení v roce 2004 se na celém světě prodalo více než 7 milionů vozů, z nichž 1,4 milionu bylo předáno zákazníkům v Evropě. Díky tomu se stal Tucson globálně nejprodávanějším SUV Hyundai. Nyní přichází na trh s revolučním a ambiciózním vzhledem, navrženým v souladu s konceptem „smyslné sportovnosti“ vycházejícím z nové designérské identity společnosti. Završuje proces elektrifikace produktové řady Hyundai v evropském segmentu SUV. Zákazníci budou mít na výběr nejvíce elektrifikovanou řadu motorů včetně mild-hybridního, hybridního a plug-in hybridního pohonu.

Mezi ostatní elektrifikovaná SUV Hyundai patří čistě elektrická a hybridní verze modelu Kona, NEXO, druhá generace elektromobilu s palivovými články Hyundai, a Santa Fe s hybridními a vrcholnými plug-in hybridními variantami. Elektrifikací aktuálních modelů Hyundai upevňuje své postavení výrobce s nejširší nabídkou elektrifikovaných pohonů.

Zcela nový Tucson je doslova globálním modelem, protože bude vyráběn v několika výrobních závodech po celém světě, avšak stane se také třetí generací tohoto modelu s původem v Evropě, ve výrobním závodě HMMC (Hyundai Motor Manufacturing Czech) v Nošovicích v České republice. Přitom druhá generace Tucsonu byla prvním SUV modelem vyráběným v závodě HMMC. Tím Hyundai potvrzuje své zaměření na evropský trh.

„Parametrická dynamika“: Revoluční a jedinečný exteriér reprezentuje špičkový design v segmentu SUV
Zcela nový Tucson není pouhou evolucí předchozí generace. Z hlediska designu totiž představuje pro značku Hyundai doslova revoluci. Karoserie je v porovnání s předchůdcem celkově větší a širší, a její design kombinuje ostré hrany a dynamické proporce s pestrým střídáním ploch. Výsledkem je progresivní vzhled bez kompromisů s charakterem robustního SUV, jímž se Tucson tradičně vyznačuje. Je prvním nově vyvinutým SUV Hyundai navrženým v souladu s novou designérskou identitou „smyslné sportovnosti“. Toto pojetí je charakterizováno harmonií mezi čtyřmi elementárními prvky: proporcemi, uspořádáním, stylem a technologiemi. Jeho účelem je využitím inovativních technologických řešení dodat modelům Hyundai dotek smyslnosti a emocí.

Nejnápadnějším prvkem je maska chladiče s „parametrickými skrytými světly“, díky nimž model vytváří skutečně silný první dojem. Sportovní duch modelu Tucson je umocněn chromovanou ozdobnou lištou parabolického tvaru, vycházejících od vnějších zpětných zrcátek a sahajících až ke střešním C sloupkům. Čtvrtá generace Tucsonu je navíc prvním modelem značky Hyundai, který má skrytý zadní stěrač umístěný pod spoilerem. Výčet stylistický high-tech prvků završuje logo Hyundai z leštěného skla, které vypadá trojrozměrně, ale ve skutečnosti vůbec nevystupuje nad okolní plochy, čímž se odlišuje od tradičních emblémů automobilových výrobců.

Barvy karoserie:
Zákazníci si mohou zcela nový Tucson zvolit v jednom z devíti laků karoserie. Tři z nich – Shimmering Silver, Amazon Gray a Teal – jsou nové. Pro ještě širší možnosti individualizace lze vybrat také příplatkovou barevně odlišenou střechu:

 • Shimmering Silver [NOVINKA], na přání se střechou v odstínu Dark Knight
 • Amazon Gray [NOVINKA], volitelně se střechou v odstínu Phantom Black
 • Teal [NOVINKA], volitelně se střechou v odstínu Dark Knight
 • Phantom Black, volitelně se střechou v odstínu Dark Knight
 • Polar White, volitelně se střechou v odstínu Phantom Black
 • Engine Red, volitelně se střechou v odstínu Phantom Black
 • Sunset Red, volitelně se střechou v odstínu Phantom Black
 • Silky Bronze, volitelně se střechou v odstínu Dark Knight
 • Dark Knight, volitelně se střechou v odstínu Phantom Black

Čistý a sofistikovaný interiér kombinuje maximální komfort a špičkové technologie
Nastoupit do sofistikovaného a prostorného interiéru („INTERSPACE“ – spacious interior) zcela nového modelu Tucson znamená vstoupit do přehledně uspořádaného pokoje, v níž se každodenní starosti rozplynou. V interiéru se prostor harmonicky prolíná s technologiemi a informacemi. Dvě ozdobné stříbrné lišty ve tvaru inspirovaném vodopády sahají od středového panelu až do zadních dveří a ladí s vrstvenými prémiovými materiály povrchů v neutrálních odstínech.

Dokonalá integrace nejlepších technologií v segmentu nabízí zákazníkům individualizované digitální zážitky. Nový 10,25“ displej multimediálního a navigačního systému je ústřední dominantou interiéru, v němž se designéři značky Hyundai zřekli fyzických ovladačů a tlačítek. Všechny multimediální a navigační funkce, topení, ventilace i klimatizace se ovládají dotykovými prvky. Zcela nový Tucson je tak prvním modelem značky Hyundai vybaveným středovou konzolou s uživatelskou plochou tvořenou výhradně dotykovým displejem. Celému interiéru vládnou velmi kvalitní měkčené materiály, které posouvají vzhled a atmosféru v interiéru na novou úroveň. Nové výdechy klimatizace s nepřímým přiváděním vzduchu vycházejí ze dveří a přecházejí až do středové konzoly.

Evoluce vnitřního uspořádání modelu Tucson zahrnuje snížení polohy displeje přístrojového panelu a odstranění jeho krytu. Výsledkem je čistý vzhled, který umocňuje pocit otevřenosti interiéru. Vybrání přístrojové desky plynule přechází až do výplní dveří a obklopuje cestující vpředu, čímž vytváří dojem ještě progresivnějšího designu.

Ergonomicky umístěná loketní opěrka je koncipována tak, aby řidiči umožňovala intuitivní používání elektronického voliče převodovky (technologie „shift-by-wire“). I toto řešení přispívá k čistému a modernímu vzhledu, který model činí ještě atraktivnějším. Cestující si mohou užívat také příjemné atmosféry vytvářené ambientním osvětlením, které je umístěno v prostoru dvou bočních přihrádek na středové konzole, přihrádky pro bezdrátové nabíjení a odkládacích přihrádek ve výplních dveří. Díky 64 barvám a 10 stupňům jasu nabídne skutečně široké možnosti individualizace. Nad rámec toho si zákazníci mohou zvolit mezi třemi variantami interiéru: jednobarevným černým s látkovým či koženým čalouněním, dvoubarevným s kombinací černé a šedé a látkovým nebo koženým čalouněním a tmavým modrozeleným barevný paketem, s možností volby mezi černým látkovým nebo koženým čalouněním s tmavě modrozeleným prošíváním na sedadlech, loketních opěrkách a řadicí páce. Části přístrojové desky a výplní dveří jsou tkaninou v tmavém modrozeleném odstínu rovněž čalouněny.

Barevné varianty interiéru:

 • Jednobarevný černý interiér (látkové nebo kožené čalounění)
 • Dvoubarevný interiér v odstínech černá a šedá Moss (látkové nebo kožené čalounění)
 • Tmavý modrozelený paket (látkové nebo kožené čalounění)

Nejmodernější technologie a konektivita
Zcela nový Tucson je vybaven řadou nejmodernějších, uživatelsky přívětivých technologií:

 • Digitální, kompletně konfigurovatelný 10,25“ přístrojový panel a 10,25“ displej multimediálního systému. Výsledkem je individualizovaný prostor, intuitivně optimalizovaný pro high-tech uživatelský zážitek. Například barvy na přístrojovém panelu se mění v závislosti na zvoleném jízdním režimu.
 • Nejnovější verze služby Bluelink pro propojení vozidla ve spojení s 10,25“ displejem informačního a zábavního systému. Vylepšený systém Bluelink poskytuje zákazníkům řadu nových výhod a služeb včetně online vedení trasy, navigování na posledním úseku cesty a také novou funkci uživatelských profilů. Prostřednictvím mobilní aplikace Bluelink mohou zákazníci mimo jiné vyhledávat polohu svého vozidla, zamykat nebo odemykat na dálku jeho dveře, nebo například kontrolovat množství paliva v nádrži.
 • Systémy Apple CarPlay a Android Auto umožňují zákazníkům jednoduše a prakticky využívat funkce jejich chytrého telefonu s operačním systémem iOS nebo Android a ve spojení s 8“ displejem systému Display Audio lze chytrý telefon připojit bezdrátově. Nad rámec toho zcela nový Tucson nabízí prémiový audiosystém KRELL pro ještě podmanivější zážitky z poslechu hudby, přihrádku na středové konzole pro bezdrátové nabíjení a vstupy USB pro přední i zadní sedadla. Zejména dlouhé cestování je díky tomu ještě příjemnější.
 • V neposlední řadě mají zákazníci k dispozici služby Hyundai LIVE Services, které v reálném čase informují o parkovacích místech, poloze čerpacích stanic včetně cen nebo o počasí. Z aplikace do navigačního systému vozidla lze přenášet cíle nebo POI.

Zcela nový Tucson nabídne všem řidičům ještě vyšší úroveň komfortu a praktičnosti
Hyundai nabízí majitelům zcela nového modelu Tucson ještě více pohodlí díky řadě nových komfortních funkcí:

 • Zcela nový Tucson je prvním vozem značky Hyundai s technologií Multi-Air Mode. Ventilační soustava používá výdechy s přímým i nepřímým přívodem teplého nebo studeného vzduchu do interiéru. Mnohem mírnější proudění vzduchu vytváří v interiéru příjemnější prostředí. 
 • Třízónová automatická klimatizace se nyní o komfort cestujících stará nejen na sedadlech vpředu, ale i vzadu. Pohodlí řidiče a jeho spolucestujících navíc zvyšuje odvětrávání sedadel vpředu a vyhřívání sedadel vpředu i vzadu.
 • Funkce polohování sedadla spolujezdce vpředu umožňuje řidiči posunout příslušné sedadlo a změnit sklon jeho opěradla pro pohodlí ostatních cestujících jednoduchým stisknutím tlačítka na boku sedadla.
 • Režim pro odpočinek vzadu umožňuje cestujícím vpředu poslouchat oblíbenou hudbu, aniž by se na reprodukci zvuku podílely zadní reproduktory.

Zadní sedadla zcela nového modelu Tucson jsou také nyní ještě praktičtější. Jednak je lze sklápět v poměru 40:20:40%, sklápění je však možné provádět také na dálku. Páčky pro sklopení jsou umístěny na bočních stěnách zavazadlového prostoru.

Více prostoru v interiéru
Dynamické proporce a nová platforma zcela nového modelu Tucson umožnily vytvořit široký, otevřený vnitřní prostor, zaručující cestujícím komfort a volnost pohybu v míře obvyklé pouze u modelů z vyšších segmentů. Zcela nový Tucson je tak prostornější než dosud. V porovnání s předchozí generací je o 20 mm delší a o 15 mm širší. Rozvor náprav vzrostl o 10 mm. Cestující na sedadlech vzadu si mohou díky tomu užívat o 26 mm většího prostoru pro nohy. Toho bylo u variant s hybridním i konvenčním pohonem dosaženo díky chytrému umístění sady akumulátorů pod zadními sedadly. Objem zavazadlového prostoru se zvětšil o 33 až 107 litrů v závislosti na zvoleném stupni výbavy a pohonu. Celkově je pro zavazadla k dispozici prostor o objemu až 620 litrů se vzpřímenými zadními sedadly nebo až 1799 litrů po jejich sklopení.

Nejkomplexnější soubor prvků aktivní bezpečnosti a asistenčních systémů v této třídě

Zcela nový Tucson je vybaven:

 • Moderní soustavou sedmi airbagů, jejíž součástí je i nový centrální boční airbag pro přední řadu sedadel, jedinečný v rámci segmentu. Zabraňuje vzájemnému kontaktu řidiče a spolujezdce vpředu v případě boční kolize, čímž minimalizuje riziko vážných poranění obou cestujících. Po aktivaci airbagů při čelním nebo bočním nárazu přichází automaticky ke slovu funkce multikolizního brzdění. Toto automatické nouzové brzdění snižuje riziko sekundárních, resp. vícenásobných kolizí.
 • Asistentem pro odvrácení kolize s překážkou vpředu FCA (Forward Collision-Avoidance Assist), který zvukově upozorní řidiče na bezprostředně hrozící kolizi s vozidlem, cyklistou nebo chodcem vpředu.
 • Asistentem řízení v jízdním pruhu LFA (Lane Following Assist) udržuje vozidlo bezpečně uprostřed jízdního pruhu.
 • Asistentem pro rozpoznávání únavy řidiče DAW (Driver Attention Warning) je funkcí pro ochranu řidiče, která sleduje jeho způsob řízení. Z toho pak upozorňuje na únavu řidiče, který může přerušením jízdy a odpočinkem předejít potenciální nehodě. Systém DAW doplňuje systém LVDA (Leading Vehicle Departure Alert), který upozorňuje řidiče, že se vozidlo vpředu rozjelo, například při čekání na semaforech, pokud včas nereaguje.
 • Asistentem pro jízdu na dálnici HDA (Highway Driving Assist), s nímž je cestování po dálnici bezpečnější a pohodlnější. 
 • Asistent pro dodržování rychlostních limitů ISLA (Intelligent Speed Limit Assist). ISLA kromě zobrazování omezení rychlosti jízdy na displeji multimediálního systému automaticky upravuje rychlost jízdy zcela nového modelu Tucson, aby řidič nepřekročil stanovené omezení rychlosti.

Také disponuje řadou funkcí, které podporují řidiče při sledování dopravní situace v okolí vozidla:

 • Aktivní asistent pro sledování mrtvého úhlu BCA (Blind-spot Collision-Avoidance Assist) nyní používá kromě vizuálních a akustických upozornění brzdy, aby zabránil kolizi s jiným vozidlem při změně jízdního pruhu. 
 • Kamerový asistent pro sledování mrtvého úhlu BVM (Blind-spot View Monitor). Systém používá širokoúhlé kamery na obou stranách vozidla, které zaznamenávají situaci v oblastech mimo zorný úhel řidiče, zajišťovaný konvenčními zpětnými zrcátky.
 • Prostorový kamerový systém SVM (Surround View Monitor), který poskytuje řidiči trojrozměrné zobrazení okolí vozidla v rozsahu 360 stupňů z různých úhlů pohledu. 
 • Parkovací asistent s dálkovým ovládáním RSPA (Remote Smart Parking Assist), dodávaným pro variantu s hybridním pohonem. RSPA umožňuje parkovat a vyjíždět z parkovacího místa prostřednictvím chytrého klíčku i zvenčí. Vozidlo rozpoznává překážky ultrazvukovými senzory a jakmile detekuje riziko kolize, použije funkci nouzového brzdění.
 • Asistent dálkových světel HBA (High Beam Assist) v automatickém režimu detekuje při jízdě za tmy protijedoucí a vpředu jedoucí vozidla a v případě nutnosti přepíná na tlumená světla, čímž minimalizuje oslňování ostatních řidičů. 

Zcela nový Tucson je bezpečným a spolehlivým rodinným automobilem i díky dalším optimalizovaným a inovativním funkcím:

 • Nový systém upozorňování na obsazená sedadla vzadu ROA (Rear Occupant Alert) sleduje senzorem pohybu prostor zadních sedadel. Vizuální a zvuková upozornění informují při vystupování řidiče o přítomnosti cestujících na sedadlech vzadu, aby například nezapomněl na dítě a nenechal ho v uzamčeném voze na parkovišti.
 • Režim pro klidný odpočinek cestujících vzadu, RPSM (Rear Passenger Sleeping Mode), ztlumí reproduktory vzadu, aby mohli cestující v zadní části interiéru při dlouhém cestování odpočívat ve větším klidu. Nová je také funkce pro bezpečné vystupování SEW (Safe Exit Warning), která upozorňuje cestující, kteří chtějí vystupovat, na přibližující se vozidla. Tato funkce je poprvé zařazena do výbavy mainstreamového kompaktního SUV.

Hyundai nabízí na zcela nový Tucson bezkonkurenční pětiletou záruku bez omezení ujetých kilometrů, která zajistí ještě větší pocit jistoty.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků