10 / 3 917

Zákazníci taxi mohli v pražských ulicích vyzkoušet jízdu závodním speciálem ŠKODA FABIA R5 pilotovaným českým šampiónem

27.12.2017 |  Štítky: Škoda

„Jízda s vozem ŠKODA FABIA R5 v Praze byla opravdu jedinečným zážitkem. Naštěstí se nikomu neudělalo nevolno. Přesto jsem byl dobře připravený a měl s sebou na palubě sáček v barvách ŠKODA,“ smál se tovární pilot značky ŠKODA Jan Kopecký.

Stejně jako při závodním nasazení, i nyní v ulicích centra Prahy dokázal Jan Kopecký se svým vozem ŠKODA FABIA R5 dostat fanoušky světa rally doslova do varu. Několik z nich dokonce svezl rovnou na horkém sedadle spolujezdce. Atraktivní průjezdy v úzkých ulicích samotného centra hlavního města České republiky byly pro zúčastněné nezapomenutelným zážitkem.

V průběhu dne Jan Kopecký nabíral své „zákazníky“ na stanovišti na Ovocném trhu. Večer se přesunul do Dlouhé ulice, kde byl se svým vozem ŠKODA FABIA R5 obletovaným zpestřením nočního života v centru Prahy.

Skvěle naladěný Jan Kopecký svým spolujezdcům na sedadle Pavla Dreslera dával při jízdě i různé úkoly. Jednou měli například zapnout stěrače soutěžního speciálu, jindy třeba navigovat. Tím si aktivně vyzkoušeli, co všechno má spolujezdec předního soutěžního pilota na starosti a co všechno musí během každé rally zvládat.

ŠKODA FABIA R5 je nejúspěšnější rallyový speciál ve své kategorii
ŠKODA FABIA R5 byla i v letošním roce zdaleka nejlepším vozem postaveným podle specifikací třídy R5. V letošním roce například potřetí za sebou zvítězila ve FIA Mistrovství světa kategorie WRC 2. Šampiónem sezóny 2017 se spolu s týmem ŠKODA Motorsport v kategorii WRC 2 stal Pontus Tidemand se spolujezdcem Jonasem Anderssonem (S/S). Vůz ŠKODA FABIA R5 dovezl v sezóně 2017 již k pátému vítězství v mistrovství České republiky posádku Jan Kopecký/Pavel Dresler (CZ/CZ). Za jeho volantem triumfovalo v národních šampionátech i dalších třináct jezdců. Týmy s vozy ŠKODA FABIA R5 dominovaly také regionálním šampionátům, jako je například FIA Asijsko-pacifický šampionát (ACPR), FIA Jihoafrický šampionát (CODASUR) a FIA Africký šampionát (ARC).

V sezóně 2018 hodlá ŠKODA Motorsport navázat na úspěchy letošní sezóny. Tým ŠKODA Motorsport se zaměří především na účast v mistrovství světa kategorie WRC 2, kde bude střídavě využívat služeb svých továrních pilotů, kteří patří k nejmladším v celém startovním poli. Samozřejmostí je také podpora privátních týmů používajících vozy ŠKODA FABIA R5. Jan Kopecký bude v nadcházející sezóně obhajovat titul mistra České republiky. Pojede s vozem ŠKODA FABIA R5 se speciálním zbarvením v barvách české trikolory, které bude symbolizovat výročí sta let české státnosti, připadající právě na rok 2018.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků